Jak pozbyć się wody z organizmu?Opuchnięte nogi, palce lub nadęty brzuch mogą być objawem zbyt dużej ilości nagromadzonej wody. Zatem jak pozbyć się wody z organizmu? Jest na to kilka naturalnych sposobów.

Jak pozbyć się wody z organizmu?

W celu zredukowania ilości wody w organizmie, warto zastosować się do kilku prostych zasad.

1. Pij więcej wody.

Wbrew logice, aby zmniejszyć ilość wody w organizmie należy pić jej więcej. Retencja wody w ciele jest wynikiem próby organizmu do utrzymania jego nawodnienia. Aby poprawnie przetwarzać tłuszcz w energię, wątroba potrzebuje wody. Nerki bez odpowiedniej ilości wody nie pracują we właściwy sposób, nie oczyszczają płynów z toksyn i zbędnych substancji przemiany materii, więc przekazują te zadania wątrobie. Dodatkowo, obciążona przez nerki wątroba nie wykonuje swojej pracy poprawnie, co skutkuje zmniejszeniem ilości zużywanej wody i zachowaniem jej do późniejszego użycia.

2. Jedź owoce i warzywa.

W celu usunięcia nadmiernej ilości wody z organizmu, warto sięgnąć po warzywa i owoce, mające właściwości moczopędne. Zawierający dużo potasu banan sprawdzi się w tej sytuacji doskonale. Warto również włączyć do codziennej diety seler i kapustę.

3. Jedz białko.

Warto zainteresować się algą Spirulina, która jest bardzo dobrym źródłem naturalnego białka. Dieta w nie bogata wspomaga organizm w usuwaniu nadmiaru wody. Należy w tym czasie ograniczyć przyjmowanie nadmiernej ilości węglowodanów, które działają w odwrotny sposób. Lepiej odłożyć na bok makarony, biały chleb i ryż, a sięgnąć po owoce i warzywa bogate w wodę, ryby i chude mięso.

4. Unikaj soli.

Sól zatrzymuje wodę w organizmie, dlatego lepiej unikać wszelkiego rodzaju chipsów i innych słonych przekąsek. Oczywiście jest wiele innych produktów zawierających sporą ilość tego składnika. Są to m.in.:

  • biały chleb
  • sery
  • sos sojowy
  • kiełbasy

wiele innych produktów, które najlepiej jest ograniczyć.

5. Ćwicz.

Do swojej codziennej rutyny warto dołączyć ćwiczenia fizyczne. Na początku mogą powodować lekkie puchnięcie, ale im dłużej trwają, tym organizm lepiej radzi sobie z krążeniem i redukcją płynów.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...