Jak pozbyć się wody z organizmu?

Jak pozbyć się wody z organizmu?Opuchnięte nogi, palce lub nadęty brzuch mogą być objawem zbyt dużej ilości nagromadzonej wody. Zatem jak pozbyć się wody z organizmu? Jest na to kilka naturalnych sposobów.

Pij więcej wody.

Wbrew logice, aby zmniejszyć ilość wody w organizmie należy pić jej więcej. Retencja wody w ciele jest wynikiem próby organizmu do utrzymania jego nawodnienia. Aby poprawnie przetwarzać tłuszcz w energię, wątroba potrzebuje wody. Nerki bez odpowiedniej ilości wody nie pracują we właściwy sposób, nie oczyszczają płynów z toksyn i zbędnych substancji przemiany materii więc przekazują te zadania wątrobie.

Dodatkowo obciążona przez nerki wątroba nie wykonuje swojej pracy poprawnie, co skutkuje zmniejszeniem ilości zużywanej wody i zachowaniem jej do późniejszego użycia.

2. Jedź owoce i warzywa, aby zmniejszyć obrzęk.

W celu usunięcia nadmiernej ilości wody z organizmu warto sięgnąć po warzywa i owoce, mające właściwości moczopędne. Zawierający dużo potasu banan sprawdzi się w tej sytuacji doskonale. Warto również spożywać seler i kapustę.

3. Jedź dużo białka.

Warto zainteresować się algą Spirulina, która jest bardzo bogatym źródłem białka. Dieta w nie bogata wspomaga organizm w usuwaniu nadmiaru wody. Należy w tym czasie ograniczyć przyjmowanie węglowodanów, które działają w odwrotny sposób. Lepiej odłożyć na bok makarony, biały chleb i ryż, a sięgnąć po owoce i warzywa bogate w wodę, ryby i chude mięso.

4. Unikaj soli.

Sól zatrzymuje wodę w organizmie, dlatego lepiej unikać wszelkiego rodzaju chipsów i innych słonych przekąsek. Oczywiście jest wiele innych produktów zawierających sporo soli (biały chleb, sery, sos sojowy, kiełbasy i wiele innych produktów) i właśnie je najlepiej ograniczyć.

5. Ćwicz.

Do swojej codziennej rutyny warto dołączyć ćwiczenia. Na początku mogą powodować lekkie puchnięcie, ale im dłużej trwają, tym organizm lepiej radzi sobie z krążeniem i redukcją płynów.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
IQ Weight Blocker - skuteczne odchudzanie
IQ Weight Blocker to rewolucyjny produkt, który w naturalny sposób blokuje przyjmowanie z jedzeniem nadmiernej ilości węglowodanów.
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *