Olej z czarnuszki
Olej z czarnuszki

Aktualizacja: 8 marca 2022

Jak pozbyć się wody z organizmu?Opuchnięte nogi, palce lub nadęty brzuch mogą być objawem zbyt dużej ilości nagromadzonej wody. Zatem jak pozbyć się wody z organizmu? Jest na to kilka naturalnych sposobów.

Jak pozbyć się wody z organizmu?

W celu zredukowania ilości wody w organizmie, warto zastosować się do kilku prostych zasad.

1. Pij więcej wody

Wbrew logice, aby zmniejszyć ilość wody w organizmie należy pić jej więcej. Retencja wody w ciele jest wynikiem próby organizmu do utrzymania jego nawodnienia. Aby poprawnie przetwarzać tłuszcz w energię, wątroba potrzebuje wody. Nerki bez odpowiedniej ilości wody nie pracują we właściwy sposób, nie oczyszczają płynów z toksyn i zbędnych substancji przemiany materii, więc przekazują te zadania wątrobie. Dodatkowo, obciążona przez nerki wątroba nie wykonuje swojej pracy poprawnie, co skutkuje zmniejszeniem ilości zużywanej wody i zachowaniem jej do późniejszego użycia.

2. Jedź owoce i warzywa

W celu usunięcia nadmiernej ilości wody z organizmu, warto sięgnąć po warzywa i owoce, mające właściwości moczopędne. Zawierający dużo potasu banan sprawdzi się w tej sytuacji doskonale. Warto również włączyć do codziennej diety seler i kapustę. Osoby, które nie przepadają za surowymi postaciami warzyw i owoców z powodzeniem mogą sięgać po sałatki, koktajle i smoothies.

3. Jedz białko

Warto zainteresować się algą Spirulina, która jest bardzo dobrym źródłem naturalnego białka. Dieta w nie bogata wspomaga organizm w usuwaniu nadmiaru wody. Należy w tym czasie ograniczyć przyjmowanie nadmiernej ilości węglowodanów, które działają w odwrotny sposób. Lepiej odłożyć na bok makarony, biały chleb i ryż, a sięgnąć po owoce i warzywa bogate w wodę, ryby i chude mięso.

4. Unikaj soli

Sól zatrzymuje wodę w organizmie, dlatego lepiej unikać wszelkiego rodzaju chipsów i innych słonych przekąsek. Oczywiście jest wiele innych produktów zawierających sporą ilość tego składnika. Są to m.in.:

  • biały chleb;
  • sery;
  • sos sojowy;
  • kiełbasy.

I wiele innych produktów, które najlepiej jest ograniczyć. Gotując w domu lepiej sięgać po zioła i aromatyczne przyprawy niż tradycyjną sól.

5. Ćwicz

Do swojej codziennej rutyny warto dołączyć ćwiczenia fizyczne. Na początku mogą powodować lekkie puchnięcie, ale im dłużej trwają, tym organizm lepiej radzi sobie z krążeniem i redukcją płynów. Ponadto korzyści będą znacznie szersze niż tylko pozbycie się wody z organizmu. Regularna aktywność fizyczna przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, kształtuje wygląd mięśni, dotlenia organizm. Czujemy się lepiej, lepiej śpimy i jesteśmy wydajniejsi w pracy. Każdego dnia pozostań aktywny przynajmniej 1 godzinę.

Polecane produkty

Spirulina + Chlorella – naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, …
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Skotnicka M., Rohde D., Kłobukowski F., Zapotrzebowanie na wodę i ocena jej pobierania wśród osób starszych, Żywienie a Środowisko, Gdańsk 2016.
  2. Karowicz-Bilińska A., Woda i jej znaczenie dla organizmu kobiety, Ginekologia Polska, 82/2011.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami