Aktualizacja: 22 czerwca 2018

Pielęgnacja stóp domowymi sposobamiPielęgnacja stóp to temat, któremu zazwyczaj nie poświęcamy za dużo czasu. Trwa to do momentu kiedy pojawi się na nich jakiś problem. To właśnie wtedy uświadamiamy sobie jak ważna jest profilaktyka oraz jak trudno pozbyć się różnych schorzeń czy dolegliwości związanych ze stopami. Przedstawiamy jak w domowy sposób zadbać o stopy.

Pielęgnacja stóp domowymi sposobami

Domowa pielęgnacja stóp, tak jak i innych części naszego ciała, powinna być wykonywana regularnie. Systematyczne dbanie nie tylko o stopy, pozwala naszej skórze na dłużej utrzymać zdrowy i młody wygląd. W ten łatwy i przyjemny sposób możemy zapobiec m.in. wysuszaniu się skóry, nadmiernemu rogowaceniu naskórka czy powstawaniu bolesnych i nieestetycznych pęknięć.

1. Naturalne kąpiele.

Należą do nich zabiegi, których celem jest utrzymanie odpowiedniego stanu stóp, poprzez właściwą higienię oraz jednoczesne dostarczanie odpowiedniej ilości składników odżywczych. Warto zaznaczyć, że pielęgnacja stóp w domowych warunkach nie musi być ani skomplikowana ani kosztowna. Naturalne, domowe kosmetyki z pewnością idealnie się do tego nadadzą.

Zwykle do domowych kąpieli stóp dodawane są zioła takie jak szałwia, pokrzywa, rumianek, lawenda, a także olejki eteryczne, które wzbogacają kąpiel o bardzo przyjemny zapach. Oprócz tego do kąpieli wykorzystywane są takie produkty jak miód, cytryna, sól czy mleko.

Mocząc stopy w takich produktach możemy wyleczyć je z różnych schorzeń, wypielęgnować, a także przygotować do kolejnych etapów zabiegu pedicure. W zależności od problemów, kąpiel może być nawilżająca, antyseptyczna, odżywcza, przeciwobrzękowa.

2. Naturalny peeling.

Peeling to równie ważny element pielęgnacji skóry stóp. Warto stosować go średnio raz w tygodniu. W ten prosty sposób pozbędziemy się nie tylko martwego naskórka, ale również szorstkości skóry i zrogowaciałych pięt. Dodatkowo skóra będzie w większym stopniu wchłaniać składniki odżywcze z kosmetyków zaaplikowanych na koniec pielęgnacji np. maski czy kremu. Podczas peelingu wykonywany jest masaż, który dodatkowo poprawi krążenie w stopach oraz dogłębnie je zrelaksuje. Domowy peeling można wykonać z brązowego cukru, soli morskiej czy fusów czarnej kawy.

Po peelingu, który gwarantuje gładką skórę, warto skupić się na opracowaniu paznokci. A więc nadać im odpowiednią długość i kształt oraz usunąć skórki. Pamiętajmy, aby paznokcie zawsze obcinać na prosto przy użyciu cążek. Skracanie w ten sposób zapobiegnie przykrej dolegliwości jaką jest wrastający paznokieć.

3. Naturalne maski.

Maska stanowi idealne dopełnienie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Nie musimy jednak w tym celu odwiedzać drogerii, ponieważ w szybki sposób możemy wykonać ją w domu z naturalnych składników. W zależności od dotyczącego nas problemu możemy wybrać maskę: nawilżającą, zmiękczającą, odżywczą, odświeżającą.

Podsumowanie

Pielęgnacja stóp nie musi być wykonywana tylko w gabinecie kosmetycznym czy ośrodkach SPA i wiązać się z większymi kosztami. Możemy ją wykonać samodzielnie w domu przy użyciu naturalnych kosmetyków.

Olej z czarnuszki w kapsułkach 100% naturalny
Czarnuszka siewna (łac. Nigella sativa) jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swoich właściwości. Wykorzystywana jest m.in. przy zmienionej chorobowo skórze. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie, przeciwwrzodowo, ...
Zobacz tutaj ...
Bio olej z czarnuszki w płynie 100% naturalny
Tłoczony na zimno olej z czarnuszki egipskiej dzięki swoim właściwościom może pomóc w zwalczaniu wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami co powoduje, że skóra wygląda młodziej ...
Zobacz tutaj ...