Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 8 kwietnia 2022

Sól himalajskaSól himalajska różowa w ostatnim czasie zyskała bardzo dużą popularność i dołączyła do grona jednych z najzdrowszych produktów na świecie. Wszystko to dzięki swoim właściwościom. Poprzez korzystne działanie na organizm znalazła zastosowanie zarówno w kuchni, pielęgnacji ciała jak i dziedzinie kosmetologii. Przyjrzyjmy się bliżej jej działaniu oraz temu do jakich celów możemy ją wykorzystać.

Pochodzenie

Sól himalajska występuje w różnych barwach od jasnoróżowej nawet do ciemnoczerwonej. Kraj, z którego pochodzi to Pakistan. Wydobywana jest tradycyjną metodą z głębokości około 400-600 metrów poprzez płukanie oraz suszenie u podnóża Himalajów.

Sól himalajska różowa – właściwości

Struktura soli himalajskiej przypomina nieco strukturę diamentów. W porównaniu do tradycyjnej soli wykazuje bardzo korzystne właściwości zdrowotne. Ważną informacją jest fakt, że nie jest przetwarzana i czyszczona chemicznie (tak jak to ma miejsce przy zwykłej soli) co zapewnia jej właściwości zdrowotne.

Sól himalajska posiada aż 84 składniki mineralne. Największy procent jej składu zajmuje sód, choć inne minerały też w niej występują w znaczącej ilości. Sód jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym dla naszego organizmu, ponieważ pomaga regulować objętość krwi w naczyniach, a przez to jej ciśnienie. W skład soli himalajskiej wchodzi również m.in. magnez, cynk, wapń oraz żelazo.

Sól himalajska wzmacnia i odtruwa organizm poprzez redukcję nadmiaru toksyn. Ponadto wyrównuje ciśnienie krwi oraz chroni przed chorobami reumatycznymi. Pomocna jest ona również w przypadku zapalenia stawów, cellulitu oraz wysypek skórnych.

Pomimo właściwości zdrowotnych sól himalajska bardzo dobrze sprawdza się w dziedzinie jaką jest kosmetologia. Wykorzystywana jest np. w kąpielach solankowych. Zabiegi tego rodzaju wykazują działanie mocno upiększające. Z soli himalajskiej można również wykonywać płukanki solankowe, które posiadają właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Z kolei okłady skutecznie zwalczają grzybicę, łuszczycę i trądzik pospolity. Sól himalajską można wykorzystać także do peelingów skóry, które skutecznie usuwają martwy naskórek z powierzchni ciała, zapewniając szybszą regenerację skóry oraz jej świeżość i gładkość.

Jak i gdzie kupić sól himalajską?

Sól himalajską najczęściej można dostać w sklepach z naturalnymi suplementami lub ze zdrową żywnością. Występuje głównie w dwóch postaciach drobno i gruboziarnistej. Jednak ze względów bezpieczeństwa warto zaopatrywać się w sól gruboziarnistą. Będziemy wówczas pewni, że nie kupiliśmy podrobionego produktu.

Ważne jest, aby przy zakupie soli zwrócić uwagę na barwę jej kryształków i ich nierównomierne wybarwienie (od barwy jasno różowej do ciemno czerwonej). Ten charakterystyczny element świadczy o obecności w nich makro i mikroelementów.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami