Chlorella w koktajlach oczyszczających

Aktualizacja

Chlorella smoothieChlorella to alga o bardzo bogatym składzie, w której znajduje się wiele substancji o działaniu oczyszczającym. Są wśród nich witaminy, minerały, ale i spora ilość błonnika. Jednak skuteczność suplementu w tym przypadku nie zależy jedynie od składu, ale również od formy, w jakiej glony te zostaną dostarczone do organizmu.

Podstawa podstaw

Warto wiedzieć, że w zasadzie cały proces trawienia odbywa się w środowisku wodnym. Nie bez powodu już w jamie ustnej kęsy są zwilżane śliną, a soki żołądkowe są roztworami wodnymi. Gdyby tej wody zabrakło, nie mogłoby nawet dojść do aktywacji enzymów trawiennych, a bez tego żadna substancja nie mogłaby się wchłonąć. Może więc roztworzenie algi Chlorella w wodzie w postaci koktajlu jest dobrym pomysłem?

Otóż tak – dzięki temu zyskuje się wiele, a przede wszystkim właśnie odpowiednią wilgotność treści żołądkowej, co pozwala na osiągnięcie idealnej efektywności trawienia. To przekłada się na dokładniejsze odzyskanie niezbędnych cząstek odżywczych, a w dalszej kolejności również na większą wchłanialność.

Co tak oczyszcza?

Chlorella to alga, o której powiedziano już wiele, a jedną z najczęściej akcentowanych właściwości ma być zdolność do oczyszczania krwi. To oczywiście – gdyby wziąć tę wypowiedź dosłownie – nie jest do końca prawda, ponieważ komórki glonów nie są wchłaniane, a nawet cząstki chemiczne nie zawsze trafią do krwiobiegu. Można jednak wskazać kilka korzystnych sposobów oddziaływania, dzięki którym Chlorella oczyszcza organizm.

Przede wszystkim chodzi o błonnik. Ta mieszanka niestrawnych związków chemicznych dzięki prostemu mechanicznemu oddziaływaniu na ściany jelita, oczyszcza je, zmniejszając ilość odłożonych w fałdkach nabłonka resztek pokarmowych. Po drugie, substancje redukujące, takie jak witamina E czy A. One pomagają oczyszczać krew z reaktywnych form tlenu i innych wolnych rodników, a to znacząco zmniejsza ilość nieprzydatnych lub wręcz szkodliwych substancji, jakie powstają już we krwi czy komórkach pod wpływem oddziaływania utleniaczy. Trzecia sprawa to minerały. Mieszanka składników mineralnych zawartych w aldze Chlorella to wręcz idealny zestaw pierwiastków aktywujących naturalne mechanizmy obrony i oczyszczania organizmu.

Koktajl, czyli co?

W przypadku suplementacji koktajl wcale nie musi być wyszukanym napojem. Wystarczy zmiksować odrobinę zielonej pietruszki z wodą i do tego dodać Chlorellę, aby otrzymać może nieszczególnie smaczny, ale bardzo skutecznie oczyszczający koktajl. Podobnie działa koktajl z Chlorellą i jarmużem albo z sałatą. Specyficznym rodzajem koktajlu może także być rozrzedzone pesto z liści rzodkiewki oraz Chlorella, ale w najprostszym wydaniu koktajlem będzie też szklanka wody ze sproszkowanymi glonami (takimi jak Spirulina i Chlorella).

Jeśli chodzi o suplementację, koktajlem nazywamy praktycznie każdą płynną formę nierozpuszczalnych suplementów. Taka postać ma zwiększyć wchłanialność, ale również uspokoić procesy trawienne: zamiast podać jednocześnie sporą, bardzo skoncentrowaną „błonnikową” pastylkę, organizm otrzyma zawiesinę, której poszczególne składniki będą znacznie łatwiej dostępne i nie będą uderzały tak silnie, jak w przypadki pastylek: płyn równomiernie uwolni wszystkie składniki odżywcze, dlatego taki koktajl oczyszczający będzie działał mniej gwałtownie, ale zdecydowanie bardziej skutecznie niż suplement przyjęty w tradycyjnej formie.

Czy warto?

Biorąc pod uwagę fakt, że przygotowanie koktajlu nie zajmuje więcej niż kilka minut, warto spróbować choć od czasu do czasu zastąpić klasyczny suplement właśnie taką formą. To pozwoli lepiej wykorzystać jego skład, a gdyby okazało się, że wcale nie czujesz różnicy, możesz po prostu spokojnie zażywać dalej pastylki lub kapsułki – tu nie ma żadnych dodatkowych warunków.

Chlorella w proszku
Chlorella w bardzo dokładny sposób usuwa toksyny z organizmu. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Jest ona również zdolna do pozbywania się z organizmu metali ciężkich.
Zobacz tutaj ...
1 komentuj
  1. Mateusz
    Mateusz says:

    WItam mam takie pytanie jakie algi w proszku polecacie orginalne z certyfikatem chodzi o spirluline i chlorelle . Prosze o odpowiedz. I mam jeszcze pytanue czy chlorele mozn stosowac razem z posilkiem i lacznie ze spirulina czy trzeba te 2 algi osobno stosowac Prosze o odpowiedz.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *