Oczyszczanie organizmu – przejdź na naturalny detoks

Oczyszczanie organizmuOrganizm może być zanieczyszczony. Odpowiadają za to zanieczyszczenia środowiska, składniki żywności, ale także używki, a nawet sam metabolizm, który zawsze prowadzi do powstania pewnej ilości nieprzydatnych, a niekiedy wręcz szkodliwych substancji. Dopóki żyliśmy wolniej, a zagrożeń o charakterze chemicznym było sporo mniej, organizm radził sobie z detoksykacją całkiem nieźle, ale odkąd z własnej woli się trujemy i mniej o siebie dbamy, naturalne mechanizmy nie są już wystarczające.

Po co ten detoks?

Usuwanie zbędnych lub wręcz szkodliwych produktów z organizmu jest ważne, ponieważ w przeciwnym razie będą one stanowiły zagrożenie dla wątroby, serca, płuc, jelita, trzustki, mięśni – dla każdej tkanki ludzkiego organizmu. Naturalne mechanizmy obronne obejmują także akumulację, a więc odłożenie toksyn w tkankach – niby metoda skuteczna, ale bardzo wyniszczająca. Z kolei angażowanie układu immunologicznego pochłania niewyobrażalne zasoby energetyczne – stąd właśnie uczucie zmęczenia, chronicznego wyczerpania, tak trudne do usunięcia.
Detoks podniesie wydajność wszystkich procesów metabolicznych: oddychania, wysiłku mięśniowego, pracy intelektualnej, trawienia. Usunięcie toksyn nie jest jednak zadaniem prostym, tym bardziej że poszczególne związki chemiczne usuwa się w różny sposób, różnymi drogami i za pośrednictwem innych przenośników.

Dlaczego naturalnie?

Są suplementy syntetyczne, które mają zwalczać zanieczyszczenie organizmu, ale nasuwa się oczywiste pytanie: jaki jest sens usuwania jednej substancji syntetycznej drugą? To jak leczenie dżumy cholerą: można odnieść jedynie pyrrusowe zwycięstwo i nic więcej. Są zioła, glony czy wyciągi, które pozwalają na intensyfikację naturalnych procesów oczyszczania bez dodatkowego obciążania któregokolwiek z układów organizmu.
Produkty naturalne – przy czym mówimy oczywiście o tych z najwyższej półki – są doskonałym sposobem na to, aby bez dodatkowego obciążania organizmu w sposób selektywny i skuteczny usunąć zanieczyszczenia. Zwróćcie Państwo uwagę na tę selektywność: większość enzymów jest bardzo specyficzna, ale jeśli chodzi już o chelaty, to tworzą się one często, niekoniecznie usuwając właśnie te pierwiastki, które należy. Preparaty naturalne mają pewną własną równowagę – wyznaczoną przez naturę, która sprawia, że działają skutecznie, ale wolniej. Syntetyki są precyzyjne, ale bardzo silne i nie zawsze działają tak, jak można sobie tego życzyć.

Czym się oczyścić?

Oczyszczanie powinno mieć zawsze trzy etapy: najpierw należy zadbać o oczyszczenie układu pokarmowego (bo inaczej zanieczyszczenia w nim zalegające dalej będą mogły się wchłaniać), następnie należy zadbać o ciało, a na końcu o umysł. Chodzi o to, aby oczyszczanie było czymś więcej, niż „wyniesieniem śmieci” – ma stać się kompleksowym sposobem na utrzymanie czystości, a więc najpierw należy usunąć toksyny, które już się do organizmu dostały, a następnie zadbać o taką zmianę nastawienia, która pozwoli w przyszłości uniknąć podobnych problemów. Nie ma się co oszukiwać – tak długo, jak długo będziecie Państwo palili, żywili się w barach typu fast-food albo zaniedbywali aktywność fizyczną, detoksykacja będzie walką z wiatrakami. Suplementacja, która ma na celu oczyszczenie organizmu, musi iść w parze z taką zmianą nawyków, która ograniczy podaż nowych toksyn.
Do oczyszczania świetnie nadają się suplementy takie jak Chlorella, Spirulina, młody zielony jęczmień, ale także preparaty z jarmużu, niektórych ziół. Nie wolno też zapominać o świeżych owocach i warzywach.

To, co w detoksykacji jest ważne, to prowadzenie również równoległego odżywiania: usuwając toksyny, uwalniacie Państwo sporo dodatkowej energii, z której istnienia nie zdawaliście sobie Państwo wcześniej sprawy. Ważne, aby wraz z detoksykacją prowadzić aktywne odżywianie z dużą ilością witamin, minerałów i taką porcją energii, która pozwoli utrzymać organizm na optymalnych (wcale nie najwyższych) obrotach.

Polecane produkty:

Spirulina z chlorellą - naturalne oczyszczenie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach
Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na flore fizjologiczną. W bardzo dokładny sposób usuwa toksyny z organizmu.
Zobacz tutaj ...
4 komentarzy
 1. Marlena
  Marlena says:

  Spadasz z nieba 😀 Ostatnio szukałam dobrych artukułów o oczyszczaniu organizmu i niestety posucha. Ale w końcu mam! Dzięki 🙂

  Odpowiedz
 2. Olu001
  Olu001 says:

  Zastanawia mnie, jak najlepiej stosować spirulinę i chlorellę w proszku. Soki i koktajle – jak najbardziej, a czy można dodawać je do (gorącego) jedzenia? Nie stracą wtedy swoich właściwości?

  Odpowiedz

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *