Oczyszczanie organizmu – przejdź na naturalny detoks

Oczyszczanie organizmuOrganizm może być zanieczyszczony. Odpowiadają za to zanieczyszczenia środowiska, składniki żywności, ale także używki, a nawet sam metabolizm, który zawsze prowadzi do powstania pewnej ilości nieprzydatnych, a niekiedy wręcz szkodliwych substancji. Dopóki żyliśmy wolniej, a zagrożeń o charakterze chemicznym było sporo mniej, organizm radził sobie z detoksykacją całkiem nieźle, ale odkąd z własnej woli się trujemy i mniej o siebie dbamy, naturalne mechanizmy nie są już wystarczające.

Po co ten detoks?

Usuwanie zbędnych lub wręcz szkodliwych produktów z organizmu jest ważne, ponieważ w przeciwnym razie będą one stanowiły zagrożenie dla wątroby, serca, płuc, jelita, trzustki, mięśni – dla każdej tkanki ludzkiego organizmu. Naturalne mechanizmy obronne obejmują także akumulację, a więc odłożenie toksyn w tkankach – niby metoda skuteczna, ale bardzo wyniszczająca. Z kolei angażowanie układu immunologicznego pochłania niewyobrażalne zasoby energetyczne – stąd właśnie uczucie zmęczenia, chronicznego wyczerpania, tak trudne do usunięcia.
Detoks podniesie wydajność wszystkich procesów metabolicznych: oddychania, wysiłku mięśniowego, pracy intelektualnej, trawienia. Usunięcie toksyn nie jest jednak zadaniem prostym, tym bardziej że poszczególne związki chemiczne usuwa się w różny sposób, różnymi drogami i za pośrednictwem innych przenośników.

Dlaczego naturalnie?

Są suplementy syntetyczne, które mają zwalczać zanieczyszczenie organizmu, ale nasuwa się oczywiste pytanie: jaki jest sens usuwania jednej substancji syntetycznej drugą? To jak leczenie dżumy cholerą: można odnieść jedynie pyrrusowe zwycięstwo i nic więcej. Są zioła, glony czy wyciągi, które pozwalają na intensyfikację naturalnych procesów oczyszczania bez dodatkowego obciążania któregokolwiek z układów organizmu.
Produkty naturalne – przy czym mówimy oczywiście o tych z najwyższej półki – są doskonałym sposobem na to, aby bez dodatkowego obciążania organizmu w sposób selektywny i skuteczny usunąć zanieczyszczenia. Zwróćcie Państwo uwagę na tę selektywność: większość enzymów jest bardzo specyficzna, ale jeśli chodzi już o chelaty, to tworzą się one często, niekoniecznie usuwając właśnie te pierwiastki, które należy. Preparaty naturalne mają pewną własną równowagę – wyznaczoną przez naturę, która sprawia, że działają skutecznie, ale wolniej. Syntetyki są precyzyjne, ale bardzo silne i nie zawsze działają tak, jak można sobie tego życzyć.

Czym się oczyścić?

Oczyszczanie powinno mieć zawsze trzy etapy: najpierw należy zadbać o oczyszczenie układu pokarmowego (bo inaczej zanieczyszczenia w nim zalegające dalej będą mogły się wchłaniać), następnie należy zadbać o ciało, a na końcu o umysł. Chodzi o to, aby oczyszczanie było czymś więcej, niż „wyniesieniem śmieci” – ma stać się kompleksowym sposobem na utrzymanie czystości, a więc najpierw należy usunąć toksyny, które już się do organizmu dostały, a następnie zadbać o taką zmianę nastawienia, która pozwoli w przyszłości uniknąć podobnych problemów. Nie ma się co oszukiwać – tak długo, jak długo będziecie Państwo palili, żywili się w barach typu fast-food albo zaniedbywali aktywność fizyczną, detoksykacja będzie walką z wiatrakami. Suplementacja, która ma na celu oczyszczenie organizmu, musi iść w parze z taką zmianą nawyków, która ograniczy podaż nowych toksyn.
Do oczyszczania świetnie nadają się suplementy takie jak Chlorella, Spirulina, młody zielony jęczmień, ale także preparaty z jarmużu, niektórych ziół. Nie wolno też zapominać o świeżych owocach i warzywach.

To, co w detoksykacji jest ważne, to prowadzenie również równoległego odżywiania: usuwając toksyny, uwalniacie Państwo sporo dodatkowej energii, z której istnienia nie zdawaliście sobie Państwo wcześniej sprawy. Ważne, aby wraz z detoksykacją prowadzić aktywne odżywianie z dużą ilością witamin, minerałów i taką porcją energii, która pozwoli utrzymać organizm na optymalnych (wcale nie najwyższych) obrotach.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. W bardzo dokładny sposób usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
4 komentarzy:
 1. Marlena
  Marlena says:

  Spadasz z nieba 😀 Ostatnio szukałam dobrych artukułów o oczyszczaniu organizmu i niestety posucha. Ale w końcu mam! Dzięki 🙂

  Odpowiedz
 2. Olu001
  Olu001 says:

  Zastanawia mnie, jak najlepiej stosować spirulinę i chlorellę w proszku. Soki i koktajle – jak najbardziej, a czy można dodawać je do (gorącego) jedzenia? Nie stracą wtedy swoich właściwości?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *