Wyprzedaż Spirulina Febico
Wyprzedaż Spirulina Febico

Aktualizacja: 3 października 2020

Spirulina na odchudzanie czy naprawde dzialaZe stwierdzeniem mówiącym, że Spirulina jest idealnym preparatem odchudzającym, zetknął się już chyba każdy. Za chwilę przekonamy się, czy tak jest w rzeczywistości i jednocześnie rozprawimy się z kilkoma mitami, które wokół tego pytania wyrosły.

Krótka odpowiedź

Czy Spirulina jest idealnym sposobem na odchudzanie? Nie.
Dlaczego? Dlatego, że żaden ze znanych sposobów nie jest idealny. Każdy przypadek otyłości czy nadwagi należy rozważyć indywidualnie, ponieważ może mieć różną etiologię. Naiwnością będzie też wiara w to, że kilka czy kilkanaście gramów jakiegokolwiek suplementu zastąpi zrównoważoną dietę czy aktywność fizyczną. Nie należy więc mówić o algach Spirulina jako „suplemencie na nadwagę” choć, co warto podkreślić, działa ona wspomagająco w stosunku do innych metod walki ze zbędnymi kilogramami.

Spirulina i tłuszcze

Nie zawsze tyje się od tłuszczów. Co więcej – nie tylko nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne, więc mówienie o „niezbędnych nienasyconych kwasach tłuszczowych” jest z medycznego punktu widzenia wierutną bzdurą. Potrzebne są wszystkie typy kwasów tłuszczowych, ale w odpowiednich proporcjach, tymczasem okazuje się, że zwłaszcza wśród osób otyłych proporcje te są mocno zaburzone. A ponieważ Spirulina zawiera wiele różnych kwasów tłuszczowych (łącznie tłuszcze stanowią aż do 7% suchej masy tej algi), to mogą sprzyjać uregulowaniu gospodarki tłuszczowej. Samo w sobie w większości przypadków nie zwalczy to otyłości, ale jest niezbędne, aby można było myśleć o odchudzeniu na trwałe.

Spirulina i błonnik

Spirulina jest jednym z najbogatszych źródeł błonnika jakie można zastosować. Jego ilość będzie korzystnie działała w jelitach. Z jednej strony dojdzie do przyspieszenia perystaltyki, a z drugiej błonnik pomoże oczyścić jelita, regulując tym samym proces wchłaniania substancji odżywczych pochodzących ze strawionego pokarmu. Efektem będzie większa łatwość utrzymywania homeostazy organizmu człowieka, co pomoże w świadomej walce z nadwagą.

Spirulina i spalanie tłuszczu

Spirulina nie przyspiesza spalania tłuszczu. Nowoczesne badania wykazują, że w ogóle żadna substancja nie ma takiego działania. Nawet polecane białka renomowanych firm prawdopodobnie zostały wypromowane tylko dzięki „kreatywnej nauce”, czyli manipulowaniu wynikami. Spalanie tłuszczu odbywa się w określonym tempie i jedyne co może je przyspieszyć to aktywność fizyczna – na to przynajmniej wskazują najnowsze wyniki badań (tych wiarygodnych).

Spirulina i dieta redukcyjna

Dieta polegająca na ograniczeniu ilości przyjmowanych pokarmów jest najczęstszym sposobem walki z nadwagą. Niestety, poza zmniejszeniem ilości energii pojawia się wtedy również ryzyko niedoboru substancji mineralnych czy witamin. Spirulina właśnie tutaj może oddać największe zasługi zabezpieczając rezerwy niezbędnych substancji odżywczych. Dzięki temu proces odchudzania przebiega w sposób bardziej zrównoważony, a także szybszy i nie dojdzie przy okazji do wytworzenia poważniejszych niedoborów substancji niezbędnych do zdrowego życia. Dodatkowo, dzięki Spirulinie unikniemy tak bardzo niechcianego efektu jojo.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami