Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia

Aktualizacja

Domowe sposoby na obniżenie ciśnieniaWysokie ciśnienie to znak od organizmu, że dzieje się z nim coś nie tak. W tym przypadku pierwsze co nam przychodzi do głowy to farmaceutyki. Jednak oprócz tego rodzaju leczenia wysokie ciśnienie można również skutecznie obniżyć domowymi sposobami. Dziś przedstawiamy kilka z nich.

Domowe i przede wszystkim naturalne sposoby mogą skutecznie pozbyć się tego problemu jakim jest wysokie ciśnienie. Dodatkowo działają one profilaktycznie i zapobiegają złemu samopoczuciu. Jakie zatem występują domowe sposoby na obniżenie ciśnienia krwi? Oto kilka wskazówek.

Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia

1. Ogranicz sól.

Osoby mające problem z wysokim ciśnieniem powinny całkowicie wykluczyć z diety sól lub zminimalizować jej ilość do pół łyżeczki dziennie. Ponadto powinny unikać również żywności wysoko przetworzonej takiej jak np. wędliny czy konserwy, a także przekąsek w postaci orzeszków, chipsów czy krakersów.

2. Ruszaj się.

Ruch to zdrowie! Warto każdego dnia odbyć 30 minutowy spacer lub trucht. W wyniku tego krew szybciej krąży w organizmie i dotlenia komórki ciała. Im intensywniejszy jest spacer lub bieg tym szybciej widoczne są efekty. Warto wiedzieć, że podczas takiej aktywności należy wykonywać choć 5 minutową przerwę, a podczas niej wykonać kilka głębokich oddechów. Tak drobne czynności wpływają na obniżenie się poziomu hormonu stresu – kortyzolu, a co za tym idzie wysokiego ciśnienia krwi.

3. Zrezygnuj z palenia papierosów.

Obecne w papierosach związki, a w szczególności nikotyna, w bardzo szybkim tempie podnoszą poziom ciśnienia w organizmie. Z tego względu osoby posiadające problem z wysokim ciśnieniem powinny niezwłocznie rzucić palenie.

4. Korzystaj z dobroczynnych właściwości ziół.

Skutecznymi roślinami obniżającymi poziom ciśnienia są m.in. głóg, dziurawiec czy lipa. Herbatki na bazie tych ziół pite regularnie, dwa razy dziennie, wykazują właściwości rozszerzające naczynia krwionośne przez co dodatkowo regulują pracę mięśnia sercowego.

5. Włącz do swojej diety potas.

Osoby miewające problem z nadciśnieniem powinny do swojej diety włączyć potas. Związek ten działa moczopędnie, a w przypadku wysokiego ciśnienia kwi stosuje się leki właśnie o takim właśnie działaniu. Dlatego też zalecane jest uzupełnianie niedoborów potasu i włączanie do codziennego menu m.in. pomidorów, bananów czy suszonych śliwek.

Podsumowanie

W momencie gdy wysokie ciśnienie daje o sobie znać pamiętajmy, aby szybko reagować. Nie musimy jednak od razu korzystać z leków farmaceutycznych. Możemy najpierw wypróbować domowe i naturalne metody leczenia. Stanowią one lepsze rozwiązanie, ponieważ praktycznie nic nas nie kosztują i nie wywołują skutków ubocznych. Dodatkowo wpłyną na nasze zdrowie, np. wzmocnią układ mięśniowy, uzupełnią niedobory makro lub mikroelementów czy zapobiegną groźnym chorobom. Pamiętajmy zatem o naturalnych metodach, które mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
3 komentarzy:
 1. Paula
  Paula says:

  Bardzo fajne w tych sposobach jest to, że tak naprawdę niewiele kosztują. Oprócz tego warto pamiętać o nich na co dzień, nie tylko w przypadku wysokiego ciśnienia. Co do herbat, słyszałam też, że czarna obniża ciśnienie.

  Odpowiedz
 2. Ania
  Ania says:

  Nie jestem jakimś eko freak’iem, ale zawsze wolę wybierać naturalne metody niż farmaceutyki. Super, że ktoś o tym pisze w przystępny sposób 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *