Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 1 listopada 2020

Domowe sposoby na obniżenie ciśnieniaWysokie ciśnienie to znak od organizmu, że dzieje się z nim coś nie tak. W tym przypadku pierwsze co nam przychodzi do głowy to farmaceutyki. Jednak oprócz tego rodzaju leczenia wysokie ciśnienie można również skutecznie obniżyć domowymi sposobami. Dziś przedstawiamy kilka z nich.

Domowe i przede wszystkim naturalne sposoby mogą skutecznie pozbyć się tego problemu jakim jest wysokie ciśnienie. Dodatkowo działają one profilaktycznie i zapobiegają złemu samopoczuciu. Jakie zatem występują domowe sposoby na obniżenie ciśnienia krwi? Oto kilka wskazówek.

Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia

1. Ogranicz sól.

Osoby mające problem z wysokim ciśnieniem powinny całkowicie wykluczyć z diety sól lub zminimalizować jej ilość do pół łyżeczki dziennie. Ponadto powinny unikać również żywności wysoko przetworzonej takiej jak np. wędliny czy konserwy, a także przekąsek w postaci orzeszków, chipsów czy krakersów.

2. Ruszaj się.

Ruch to zdrowie! Warto każdego dnia odbyć 30 minutowy spacer lub trucht. W wyniku tego krew szybciej krąży w organizmie i dotlenia komórki ciała. Im intensywniejszy jest spacer lub bieg tym szybciej widoczne są efekty. Warto wiedzieć, że podczas takiej aktywności należy wykonywać choć 5 minutową przerwę, a podczas niej wykonać kilka głębokich oddechów. Tak drobne czynności wpływają na obniżenie się poziomu hormonu stresu – kortyzolu, a co za tym idzie wysokiego ciśnienia krwi.

3. Zrezygnuj z palenia papierosów.

Obecne w papierosach związki, a w szczególności nikotyna, w bardzo szybkim tempie podnoszą poziom ciśnienia w organizmie. Z tego względu osoby posiadające problem z wysokim ciśnieniem powinny niezwłocznie rzucić palenie.

4. Korzystaj z dobroczynnych właściwości ziół.

Skutecznymi roślinami obniżającymi poziom ciśnienia są m.in. głóg, dziurawiec czy lipa. Herbatki na bazie tych ziół pite regularnie, dwa razy dziennie, wykazują właściwości rozszerzające naczynia krwionośne przez co dodatkowo regulują pracę mięśnia sercowego.

5. Włącz do swojej diety potas.

Osoby miewające problem z nadciśnieniem powinny do swojej diety włączyć potas. Związek ten działa moczopędnie, a w przypadku wysokiego ciśnienia kwi stosuje się leki właśnie o takim właśnie działaniu. Dlatego też zalecane jest uzupełnianie niedoborów potasu i włączanie do codziennego menu m.in. pomidorów, bananów czy suszonych śliwek.

Podsumowanie

W momencie gdy wysokie ciśnienie daje o sobie znać pamiętajmy, aby szybko reagować. Nie musimy jednak od razu korzystać z leków farmaceutycznych. Możemy najpierw wypróbować domowe i naturalne metody leczenia. Stanowią one lepsze rozwiązanie, ponieważ praktycznie nic nas nie kosztują i nie wywołują skutków ubocznych. Dodatkowo wpłyną na nasze zdrowie, np. wzmocnią układ mięśniowy, uzupełnią niedobory makro lub mikroelementów czy zapobiegną groźnym chorobom. Pamiętajmy zatem o naturalnych metodach, które mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami