Acerola
Acerola

Aktualizacja: 9 lutego 2018

Domowy samoopalacz - jak go wykonać?Domowy samoopalacz to kosmetyk, który możemy wykonać samodzielnie w domu, dzięki czemu będzie posiadał dodatkową zaletę jaką jest jego naturalny zestaw składników. Domowe kosmetyki nie, tylko w postaci samoopalacza, stanowią doskonałą alternatywę zarówno dla tzw. alergików czy osób z wrażliwą skórą. Jak więc wykonać domowy opalacz? Oto wskazówki.

Samoopalacz

Samoopalacz to kosmetyk, po który sięgamy w pierwszej kolejności jeśli nadchodzi wiosna lub lato. Jak wiadomo skóra lekko „muśnięta” słońcem od razu staje się bardziej atrakcyjna. Jednak wczesną wiosną nie zawsze jest możliwość całkowitej ekspozycji na słońce. Dlatego też z pomocą idą nam kosmetyki koloryzujące, czyli samoopalacze.

Można oczywiście zakupić go w każdej napotkanej drogerii. Jednak mają one to do siebie, że posiadają charakterystyczny, mało przyjemny zapach, mogą pozostawiać nieestetyczne smugi na skórze oraz posiadać wysoką cenę. Jest jednak na to sposób. Samoopalacz można oczywiście wykonać samodzielnie w domu z produktów, które zawsze znajdują się w naszej kuchni.

Domowy samoopalacz – przygotowanie

Zanim jednak przystąpimy do wykonania domowego kosmetyku opalizującego warto skupić się na właściwym przygotowaniu naszej skóry. Złuszczenie martwego naskórka z jej powierzchni to niezmiernie ważny krok przed przystąpieniem do aplikacji samoopalacza. Sposób w jaki to wykonamy zależy wyłącznie od nas samych. Można to zrobić przy użyciu specjalnej szczotki do masażu ciała lub metodą bardziej tradycyjną wykorzystującą po prostu peeling drobnoziarnisty. Podczas złuszczania naskórka warto skupić się na miejscach takich jak kostki, łokcie, nadgarstki czy kolana. Peeling wykonujemy na dwa dni przez aplikacją samoopalacza na skórę. Tuż przed jego użyciem należy wziąć prysznic, a następnie posmarować skórę balsamem nawilżającym.

Domowy samoopalacz – jak go wykonać?

Jeśli nie tolerujemy zapachu drogeryjnych samoopalaczy oraz boimy się, że kosmetyk ten pozostawi na naszej skórze smugi lub będzie wyglądał nienaturalnie warto wykonać go samemu. W ten sposób nie ryzykujemy zakupem dużego opakowania, którego nie zużyjemy w całości i co ważne sami kontrolujemy ilość przygotowanego produktu.

1. Domowy olejek brązujący.

Składniki:

Przygotowanie

Do szklanej butelki 0,3 l wlej olej kokosowy, a następnie dodaj kakao, cynamon i gałkę muszkatołowej. Wstrząsaj butelką do momentu aż wszystkie składniki się połączą.

2. Samoopalająca mgiełka z kawy.

Składniki:

Przygotowanie

Wszystkie składniki (wodę, kawę i olejek migdałowy) przelej do butelki z atomizerem i wstrząsaj w celu ich połączenia. Warto zaznaczyć, że przed każdym jego użyciem należy powtórzyć tę czynność.

3. Opalizujące masło do ciała.

Składniki:

  • 1 łyżka masła kokosowego
  • 2 łyżki masła shea
  • 1 łyżka kakao
  • 1 łyżka cynamonu
  • 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej

Przygotowanie

Masło kokosowe i masło shea rozpuść w kąpieli wodnej i pozostaw do ostudzenia. Następnie dodaj do mieszaniny sypkie składniki (kakao, gałkę muszkatołową i cynamon). Wszystko należy dokładnie wymieszać i wstawić do lodówki aż wierzchnia warstwa zastygnie, a dno będzie jeszcze płynne. W tym momencie całość produktu należy zmiksować, aby nadać masłu odpowiednią lekkość. Dobrze przygotowany samoopalacz powinien mieć barwę jasno brązową.

Podsumowanie

Samodzielnie wykonany domowy samoopalacz daje nam zarówno oszczędność czasu jak i naszych finansów. W tego rodzaju kosmetykach znajdujemy bezpieczeństwo ich stosowania, a więc brak parabenów, emulgatorów czy innych sztucznych substancji wspomagających, co powinno mieć ogromny wpływ przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych.

Polecane produkty

Bio Olej kokosowy (nierafinowany) 100% naturalny
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami