Naturalna regeneracja wątroby

naturalna regeneracja watrobyRegeneracja wątroby jest zagadnieniem, któremu poświęcono wiele prac naukowych. Wiele dostępnych w sprzedaży suplementów diety ma ten proces przyspieszać, ale w praktyce okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Co więc trzeba wiedzieć o zdolnościach regeneracyjnych wątroby?

Nie wszystko daje się naprawić!

Podstawowy problem z komórkami wątroby, hepatocytami, polega na tym, że są one bardzo aktywne metabolicznie, a to przekłada się na spore obciążenie szkodliwymi substancjami chemicznymi. Dość powszechnie i niesłusznie uważa się, że za uszkodzenia wątroby odpowiada tylko zła dieta – bardzo często sposób odżywiania nie wywiera tak dużego wpływu jak przyjmowanie silnych leków albo zatrucie organizmu nikotyną lub alkoholem. Wszystko to jednak razem działa na szkodę wątroby, której komórki po przekroczeniu pewnego poziomu zaniszczeń nie podlegają regeneracji. Można więc naprawić tylko stosunkowo niewielkie uszkodzenia i w ten sposób zapobiegać poważnym problemom, ale jeśli dojdzie do bliznowacenia, proces ten jest nieodwracalny.

Pomagać, nie szkodząc

Oto podstawowe wyzwanie jakie powinno stać przed producentami suplementów. Tymczasem w większości komercyjnych produktów jedynymi substancjami, które mogłyby, choć i to w ograniczonym stopniu, wspomagać wątrobę, są nienasycone kwasy tłuszczowe. To zbyt mało, aby wątrobę zregenerować, tym bardziej że bardzo często kwasom tym towarzyszą w suplementach substancje hepatotoksyczne, a więc w najlepszym wypadku sumaryczne działanie będzie niezauważalne, a w najgorszym może się okazać, że syntetyczny suplement, zamiast wątrobę zregenerować, niszczy ją.

Alternatywą są suplementy naturalne. Na ich korzyść przemawia złożony skład. Nie tylko kwasy tłuszczowe, ale także pewna ilość specyficznych białek oraz związków o charakterze ochronnym, w tym przeciwutleniaczy. Takie działanie wykazuje większość popularnych owoców i warzyw, a także dwa coraz częściej spotykane suplementy naturalne: Spirulina i Chlorella.

Jak odbudowywać wątrobę?

Rzecz jasna nie wystarczy po prostu kupić zapas suplementów z alg, bo żeby wątroba mogła się regenerować, nie może być przez pewien czas przeciążana, należy więc dać jej odetchnąć od konieczności utylizacji alkoholu czy trawienia tłustych mięs. Dieta w okresie regeneracji wątroby powinna być lekkostrawna, aby cała energia komórek mogła zostać skierowana na procesy naprawcze. Co ważne, a o czym często się zapomina – dieta nie obowiązuje przez tydzień lub dwa, ale jest wyborem na całe życie. Regeneracja wątroby tylko po to, żeby po miesiącu znów zacząć jej regularne obciążanie, jest pozbawiona sensu, a często sprawia, że organ ten staje się jeszcze bardziej wrażliwy na uszkodzenia, dlatego, jeśli regeneracja, to z głową i przede wszystkim z użyciem najlepszych suplementów. Wybór preparatu, który jedyne co ma, to dobrą reklamę, najczęściej jest dla wątroby tylko zupełnie niepotrzebnym obciążeniem, a w żadnym razie ratunkiem.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *