Chlorella – opis działania

Aktualizacja

Chlorella opis dzialaniaChlorella działa wielotorowo, więc warto wreszcie zebrać najważniejsze informacje dotyczące tego co i jak oddziałuje na organizm. Lista jest dość długa, bo to także bardzo złożony preparat, jednak z oczywistych powodów przedstawimy Państwu najważniejsze. Pozwoli to zorientować się w sytuacji i bliżej zapoznać z Chlorellą jako naturalnym suplementem diety bezpiecznym do regularnego spożywania, którego charakterystyczną cechą jest oczyszczanie organizmu z toksyn.

  • Białko – Chlorella zawiera go bardzo dużo, bo około 60-70% w suchej masie. To oznacza, że jest lepszym źródłem kompletu aminokwasów (włączenie z tzw. aminokwasami zwierzęcymi) niż jogurty, twarogi i czerwone mięso. Ponieważ zestaw białek w aldze jest zróżnicowany, bardziej zróżnicowany niż w większości innych suplementów, zaspokaja pełne potrzeby organizmu. Warto też dodać, że są to białka dobrze strawne i o wysokiej przyswajalności.
  • Magnez – algi z rodzaju Chlorella to jedno z najbogatszych na świecie źródeł magnezu. Wynika to z bardzo dużej zawartości chlorofilu, który jest donorem tego pierwiastka. Należy jednak pamiętać, że rozkład chlorofilu jest dla organizmu dość problematyczny, więc przyswajalność magnezu jest przeciętna. Tym, co zasługuje na uwagę, jest fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych źródeł magnezu, Chlorella nie obciąża wraz z dostarczeniem cennych substancji wątroby i nerek związkami szkodliwymi.
  • Przeciwutleniacze – i tych jest w komórkach alg sporo. Tutaj jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że antyoksydanty mogą należeć do różnych grup chemicznych. Część z nich to witaminy, które są przyswajane w całości, a najczęściej nawet zużywane jeszcze przez bakterie jelitowe, część to proste związki mineralne, które mogą być szybko wchłonięte, a niektóre to białka o różnej budowie, które zostaną strawione i nie da się ich wykorzystać do eliminacji wolnych rodników. Tak czy inaczej, Chlorella jest bogatym źródłem wszystkich tych trzech klas, więc jest to poważny argument przemawiający „za”.
  • Kwasy tłuszczowe – choć ich rodzaj i stosunek ilościowy pomiędzy różnymi związkami są niemal doskonale dopasowane do potrzeb ludzkiego organizmu, ilość jest niewielka i w całościowym bilansie tłuszczowym organizmu nie odgrywają one większej roli. Zdecydowanie lepiej pod tym względem Chlorella sprawdza się jako kosmetyk, niż jako suplement, choć nie można zapominać, że jedną z ważnych ról kwasów tłuszczowych jest transport rozpuszczonych w nich witamin.
  • Witaminy – w Chlorelli witamin jest dość sporo i cechują się one wysoką przyswajalnością ze względu na obecność właściwych kwasów tłuszczowych. Witaminy A czy E z suplementów na bazie algi Chlorella są doskonale tolerowane przez organizm. Ilość witamin D, K i rozpuszczalnych w wodzie jest stosunkowo niewielka i raczej nie stanowi głównego powodu do suplementacji.
  • Błonnik – jest go w Chlorelli w tak odpowiedniej ilości, że raczej nie powinien przyspieszać perystaltyki jelit, ale może być traktowany jako prebiotyk dla bakterii jelitowych, dzięki czemu dba o ich kondycję bez narażania na nieprzyjemne skutki uboczne.
  • Specyficzna budowa błony komórkowej – pozwala na wychwytywanie i usuwanie z organizmu toksyn. Związki zawarte w Chlorelli wchodzą w reakcję z substancjami, które są szkodliwe dla nas już w przewodzie pokarmowym dzięki czemu mogą je neutralizować i przyczyniać się do rozpadu jeszcze przed ich rozprzestrzenieniem się. Dodatkowo Chlorella wzmacnia mechanizm obronny naszego ciała.
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *