Maseczka ze spiruliny – idealny składnik

Aktualizacja

Maseczka ze spirulinyZastosowanie alg, w tym Spiruliny, wcale nie ogranicza się do suplementacji diet. Z powodzeniem można wykorzystać te glony również do wzmocnienia maseczek domowej roboty, a są dodawane również na skalę przemysłową do produktów koncernowych, choć w ilościach często poniżej progu skutecznego działania. Dlatego maseczka ze Spiruliny może być przygotowana samemu i warto to zrobić.

Dlaczego warto zastosować Spirulinę?

Spirulina to alga o bardzo wszechstronnym działaniu, ale należy pamiętać, że jej przydatność w suplementacji i kosmetyce określa się na podstawie odmiennych parametrów. Wynika to choćby z faktu, że duże cząsteczki, na przykład białka, węglowodany albo witaminy mogą być trawione i wchłaniane, nie mają natomiast nawet teoretycznych szans na przeniknięcie przez skórę. Ich cząsteczki mogą w najlepszym wypadku „utknąć” między komórkami zrogowaciałymi, które i tak są martwe, więc nie zostaną one wykorzystane. Nie można jednak zapomnieć o tym, że Spirulina to również masa mikroelementów o cząsteczkach wystarczająco małych, aby mogły przenikać w głąb skóry. Drugim ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem Spirulina w maseczkach jest delikatne działanie utleniające wybranych cząstek chemicznych, silne działanie oczyszczające oraz dodatkowa ochrona przed promieniowaniem UV (realizowana nawet przez pojedyncze cząstki chlorofilu).
Spirulina w postaci maseczek lub jako dodatek do maseczki poprawia ukrwienie skóry, zwiększa jej odporność na zakażenia, w tym nadkażenia zaskórników, wyrównuje koloryt i pozwala na przywrócenie równowagi naturalnym procesom oczyszczania skóry.

Jak przygotować najlepszą maseczkę ze Spiruliny?

Spirulina może zostać wykorzystana jako dodatek do maseczki albo jako podstawowy składnik czynny – to zależy od oczekiwanego efektu. Jeśli chcesz uzyskać efekt silnego oczyszczenia, zastosuj sam preparat z alg, a więc albo potłuczone drobno pastylki lub zawartość kapsułek, albo kupiony preparat Spirulina w proszku. Rozcieńcza się to niewielką ilością wody (najlepiej mineralnej), nakłada na skórę twarzy, szyi i dekoltu, a następnie pozostawia na 15-20 minut (nie dłużej). Pierwszy zabieg powinien być skrócony do 10 minut, a maseczki można stosować 2-3 razy w tygodniu.
Spirulina jest cennym dodatkiem również do innych maseczek, na przykład z zielonej glinki. Ta ostatnia ma silne działanie bakteriobójcze, a Spirulina wzmaga procesy oczyszczania. Inna kompozycja to wzbogacenie odżywczej borowiny w oczyszczające algi – tutaj jednak trudno o podanie proporcji, a to ze względu na dużą zmienność jakościową i ilościową preparatów borowinowych. We wszystkich przypadkach łączenia składników aktywnych warto dodawać je po połowie lub w stosunku 3:1 z przewagą tego, który daje efekt podstawowy oraz który chcemy osiągnąć.

Przepis na maseczkę ze Spiruliny

Na poniższym filmie pokazujemy jak w prosty i szybki sposób może być przygotowana maseczka ze Spiruliny:

Skład:

  • 2 łyżeczki algi Spirulina
  • 5 łyżeczek wody mineralnej

Maseczka ze Spiruliny wcale nie musi ograniczać się do podstawowych składników takich jak Spirulina i woda. Można ją również wzbogacić o płatki owsiane, które posłużą jako delikatny peeling co pozwoli usunąć martwy naskórek, a Spirulina odżywi skórę i doda jej blasku.

Skład:

  • 2 łyżeczki algi Spirulina
  • 5 łyżeczek wody mineralnej
  • 2 łyżeczki płatków owsianych

Maseczka ze Spiruliny – jak ją nakładać na twarz?

Regularne stosowanie algi Spirulina przełoży się na gładką i odżywioną skórę. Nakładanie maseczki na twarz nie jest wcale takie trudne. Na poniższym filmie pokazujemy jak w łatwy i szybki sposób można to zrobić:

Jaka Spirulina na maseczki?

Spirulina na maseczki musi być jak najczystsza, ponieważ szczególnie wrażliwa skóra twarzy mogłaby na zanieczyszczenia zareagować alergią, nie wspominając oczywiście o tym, że wszystkie zanieczyszczenia znacząco osłabiają efekty korzystnego oddziaływania alg. W przypadku maseczek bardzo ważne jest, aby ściana komórkowa alg była pęknięta – o ile w układzie pokarmowym istnieje choćby teoretyczna szansa na jej perforację pod wpływem enzymów trawiennych, to na skórze takiej możliwości nie ma. Na polskim rynku dostępna jest między innymi Spirulina Febico, której producent opatentował technologię perforacji ścian komórkowych alg (pęknięta ściana komórkowa).
Zasady rządzące wyborem alg na maseczkę są tożsame z tymi, którymi kierujesz się przy zakupie suplementów diety: należy wybierać preparaty czyste chemicznie, najwyższej jakości i pochodzące od zaufanych sprzedawców. Odstępstwo jest tylko jedno: ponieważ Spirulina na maseczki będzie zużywała się wolniej, możesz wybierać mniejsze opakowania.

Spirulina w proszku - spirulina platensis
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
27 komentarzy:
« Starsze komentarze
« Starsze komentarze

Dodaj komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *