Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami

Aktualizacja: 20 października 2020

Spirulina i Chlorella - skuteczny detoks organizmuCoraz głośniej, i słusznie, mówi się w końcu o toksynach znajdujących się w naszym środowisku. Są one m.in. w żywności, wodzie, powietrzu, odzieży, kosmetykach i wielu innych. Warto jest więc zacząć z tym walczyć. Algi takie jak Spirulina i Chlorella mogą być bardzo dobrym, naturalnym dodatkiem do codziennej diety, który może skutecznie poradzić sobie z toksynami.

Brak dnia bez toksyn

Toksyny, substancje chemiczne i zanieczyszczenia to dla większości ludzi codzienność, mimo że nie zwracamy za bardzo na to uwagi. Tylko w bardzo nielicznych przypadkach, toksyny są świadomie postrzegane. Są one spożywane w posiłkach dnia codziennego, wdychane z powietrzem, dostarczane organizmowi z wodą, a także wchłaniane przez skórę. Zanieczyszczeń jest po prostu nadmiar i są one wszędzie. Nie można przed nimi uciec.

Z zanieczyszczeniami można walczyć poprzez kupowanie ekologicznej żywności, stosowanie bezpiecznych wypełnień stomatologicznych, czy wybieranie naturalnych produktów do pielęgnacji ciała, które będą korzystnie wpływały na organizm.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Zanieczyszczenia często gromadzą się w tkankach. Może to być w tkance łącznej, w mózgu lub w kości. Konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być postrzegane wyłącznie po wielu latach w postaci choroby lub objawach takich jak ból głowy, problemy trawienne, alergie, podrażnienia skóry, bóle stawów lub przewlekłe zmęczenie.

Aby zapobiec gromadzeniu się toksyn, warto wspomóc już i tak obciążony, naturalny proces usuwania niebezpiecznych substancji, na które organizm zużywa bardzo duże pokłady energii . Istnieje wiele naturalnych produktów, które neutralizują toksyny i substancje chemiczne. Dwa z nich to jednokomórkowe algi Spirulina i Chlorella.

Chlorella i Spirulina – dwie niesamowite mikroalgi

Te dwie algi żyją na naszej planecie już od miliardów lat. Człowiek więc nie jest nawet w najmniejszym stopniu w przybliżeniu żeby wytworzyć tak uniwersalny, a zarazem zaawansowany produkt w laboratorium. Co najważniejsze, tylko Spirulina i Chlorella hodowana (a nie produkowana) w czystym i w odpowiednim klimacie spełnia wszystkie wymagania stawiane im podczas detoksykacji organizmu.

Mają one naturalną zdolność do wiązania w sobie toksyn takich jak metale ciężkie, a następnie wydalają je z organizmu.

Spirulina odtruwa ludzi ale także ścieki

Spirulina według niektórych źródeł, może skutecznie usunąć rtęć i substancje radioaktywne z organizmu. Jeśli algi te stosowane są w wodzie z metalami ciężkimi, która została zanieczyszczona przez odpady, to uwalniają ją od kadmu i ołowiu.

Spirulina – czczona przez Azteków

W starożytnym Meksyku Aztekowie czcili algę Spirulinę. Jednak kiedyś nie używali jej do wewnętrznej detoksykacji, ale raczej do wzmocnienia organizmu. I jest to prawda, bo Spirulina nie tylko odtruwa, ale również dostarcza niezbędnych aminokwasów, witamin, kwasów tłuszczowych, karotenoidów, minerałów i pierwiastków śladowych. Spirulina była więc już kilkaset lat temu popularnym suplementem diety wysoko rozwiniętych kultur.

Dziś jednak musimy polegać bardziej niż kiedykolwiek na tej aldze – z jednej strony aby pozbyć się wszystkich toksyn z drugiej strony, aby uzupełnić w składniki odżywcze, trzeba to powiedzieć szczerze, zubożałe już pokarmy w ważne i niezbędne substancje, które zostały utracone podczas produkcji.

Chlorella – wiąże toksyny i oczyszcza krew

Podczas gdy niektóre środki do detoksu (np. kolendra) mobilizują organizm do wyciągnięcia szkodliwych substancji z komórek, a tym samym mogą być uwalniane do innych tkanek będąc wciąż wewnątrz ciała. Z kolei Chlorella jest dość wyjątkowa pod tym względem, ponieważ wychwytuje ona te trucizny (w szczególności metale) i utrzymuje je w sobie do momentu wydalenia z organizmu. Tak więc Chlorella działa bardzo podobnie do Spiruliny, jednak jej siła absorpcji jest jeszcze większa.

Oprócz pewnych białek i peptydów (białek o krótkim łańcuchu), które są odpowiedzialne za funkcje Chlorelli takie jak odtruwanie organizmu, alga ta zawiera również olbrzymią ilość chlorofilu.

Chlorofil jest to zielony barwnik alg i roślin. To właśnie on zabarwia Chlorellę na zielono, ​​podobnie jak hemoglobina naszą krew na czerwono. Oba barwniki są ściśle powiązane i różnią się tylko kilkoma szczegółami. Z tego powodu, chlorofil jest uważany jako silny środek oczyszczający krew.

W tym samym czasie Chlorella może wspierać detoksykację z metali ciężkich oraz tak jak Spirulina, jest ona niewyczerpanym źródłem cennych i energetycznych witamin, minerałów, aminokwasów i kwasów tłuszczowych, a tym samym zapewnia ludzkiemu organizmowi wysokiej jakości materiał dla procesów gojenia i regeneracji tkanek.

Chlorella i Spirulina – odpowiednie dawkowanie

Do detoksykacji organizmu z metali ciężkich Chlorella i Spirulina może być stosowana w dużych dawkach. Szczególnie skuteczne stają się gdy organizm jest bardzo mocno zanieczyszczony. Skutki uboczne występujące podczas przyjmowania innych środków do detoksykacji zazwyczaj przy Spirulinie i Chlorelli praktycznie nie występują. Z zauważalnych to: przyspieszony metabolizm (częstsze wypróżnianie), wysypka (zwiększony trądzik – normalny objaw procesów oczyszczania organizmu), zmęczenie (zbyt nagłym obciążeniem organizmu za dużą dawką). Jednak są to bardzo znikome przypadku.

Często zaleca się aby Spirulinę i Chlorellę, podczas detoksykacji z metali ciężkich, przyjmować pomiędzy 10 i 20 gramów na dzień. Obie algi mogą być łączone. Trzeba jednak zaznaczyć, że należy rozpocząć przyjmowanie od 500 mg (0,5 grama) na dzień.  Z biegiem czasu, ta dawka jest powoli powinna być zwiększana, dzięki czemu organizm może bez pośpiechu i skutków ubocznych przyzwyczaić się do zawartych w tych algach substancji. Po ukończonej kuracji detoksu, dawka powinna zostać stopniowo zredukowana do 3 – 6 gramów dziennie.

Sprawdzić jakość

Mając na uwadze, że Spirulina i Chlorella wiążą w sobie toksyny, przed zakupem należy upewnić się, że pochodzą one z wolnych od zanieczyszczeń wód i hodowane są w odpowiednim klimacie. Cena Spiruliny to pierwszy wyznacznik jakości Spiruliny i Chlorelli, na który warto zwrócić uwagę. Renomowani producenci wiedzą, że koszty wysokiej jakości produktu i użycie najnowszej technologi nie jest tanie, a przy tym bardzo czasochłonne, aby otrzymać pożądany produkt. Inaczej ma się to w produkcji tanimi sposobami – tacy producenci i pośrednicy kierują się tylko zasadą, sprzedać jak najtaniej i najszybciej, aby zarobić jak najwięcej. Jest to jednak działanie na krótką metę i po czasie klienci przekonują się, którą Spirulinę czy Chlorellę naprawdę warto kupić. Przecież zależy nam na tym aby usunąć toksyny z organizmu, a nie dostarczać je do organizmu, bo były produkowane i są niewiadomego pochodzenia. Zakupiona Spirulina i Chlorella powinna być ciemno-zielonego koloru, wolna od wypełniaczy i dodatków. Białe plamki mogą świadczyć o zastosowaniu innych substancji niż tylko czysta alga.

Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...