Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 28 kwietnia 2021

Oczyszczanie organizmu – 3 najlepsze sposoby na detoksKiedy chcemy wprowadzić oczyszczanie organizmu w celu usunięcia problematycznych, często toksycznych cząsteczek, zaczynają się trudności. O tym, skąd biorą się zanieczyszczenia w naszym ciele, wie już każdy. A to ze środowiska, a to z niezdrowego jedzenia lub też z nieprawidłowo przebiegających reakcji chemicznych.

3 najlepsze sposoby na oczyszczanie organizmu

W tym artykule przedstawiamy Państwu 3 sposoby na oczyszczenie organizmu. Dodatkowo wyjaśnimy dlaczego warto skorzystać akurat z tych metod.

Metoda 1: głodówka

Poza nieskutecznymi i szkodliwymi dietami głodówkami, które mają odchudzać, są też głodówki jednodniowe. Nie są one szkodliwe (oczywiście to nie dotyczy pewnych przypadków chorobowych, w tym np. choroby wrzodowej albo nadkwasoty). Jeden dzień, w którym organizm nie zostanie obciążony tym, co normalnie musi trawić i zagospodarowywać, to już czas wystarczający do sporego przyspieszenia procesów oczyszczania.

Jak to działa? Bardzo prosto. Za usuwanie toksyn odpowiedzialne są nerki, a za unieszkodliwianie związków szkodliwych wątroba. Pierwszy narząd w normalnym rytmie pracy zajmuje się przede wszystkim usuwaniem produktów przemiany białek. Jeśli nie ma białka w jedzeniu, to automatycznie w czasie filtracji w kłębuszkach nerkowych uda się oczyścić krew z wielu innych szkodliwych związków. Również wątroba jest normalnie zaangażowana w olbrzymią liczbę procesów, w tym procesy trawienne. Gdyby tak przez jeden dzień pozwolić hepatocytom skupić się tylko na detoksykacji, będą one pracowały dużo wydajniej. Dla ścisłości na koniec warto dodać, że w czasie jednodniowej głodówki nie je się niczego. Wersje „arbuzowe” albo „jabłkowe” nie są tak skuteczne. Można jedynie pić czystą wodę.

Metoda 2: suplementacja

Suplementacja np. preparatami zawierającymi algę Chlorella działa z dwóch powodów. Po pierwsze, w jej komórkach znajdują się enzymy, które bardzo skutecznie zwalczają zanieczyszczenia różnych typów. Po drugie dlatego, że niektóre związki jakie znajdują się w tych algach, mają zdolność chelatowania lub w inny sposób zwiększania wydajności detoksykacji w drodze normalnych procesów biochemicznych. Można więc wyobrazić sobie Chlorellę jako złożony katalizator naturalnego oczyszczania. Oczywiście skuteczność tej metody zależy od jakości suplementu. Jeśli komórki algi są w całości (nie mają rozerwanej ściany komórkowej), to będą miały mniejszą skuteczność działania. Konieczne jest stosowanie najlepszych suplementów, bo tylko one są odpowiednio czyste, a ich składniki dostępne.

Zobacz również: Rozerwana ściana komórkowa w aldze Chlorella – dlaczego jest to ważne?

Metoda 3: ruch

Podobnie jak metoda suplementacji, ruch najlepiej działa, jeśli przyjmie postać regularną. Przebieżka do autobusu to za mało. Aktywność fizyczna powinna być wykonywana systematycznie i odpowiednio intensywnie. Dlaczego ta metoda działa? Dlatego, że intensyfikuje naturalne procesy oczyszczania. Toksyny usuwane są z potem, krew pod wyższym ciśnieniem jest wydajniej filtrowana w nerkach, lepiej natlenowana zbiera więcej zanieczyszczeń w krwiobiegu, „sprzątając” również bezpośrednie otoczenie komórek, czego żadna z wyżej opisanych metod nie robi.

Podsumowanie

W praktyce najlepiej stosować wszystkie trzy metody, które wspomagają oczyszczanie organizmu zgodnie z ich przeznaczeniem i specyfiką, aby być wszechstronnie chronionym. Warto też zdać sobie sprawę, że nie zawsze każda metoda zadziała. Bieganie przy ulicy, podobnie jak przyjmowanie niepotrzebnych suplementów diety albo głodówka przy intensywnej pracy fizycznej są pomysłami – delikatnie mówiąc – nieprzemyślanymi i z pewnością niosącymi więcej ryzyka niż potencjalnych korzyści. Pracując nad sobą z głową, masz szansę oczyścić się ze wszystkiego, co stanowi zbędny balast dla organizmu.

Polecane produkty

Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, ...
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Fife B., Naturalny detoks, Wydawnictwo Vital, Białystok 2015.
  2. Małachow G., Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie, Wydawnictwo ABA, Warszawa 1996.
  3. Jura K., Oczyszczanie organizmu z toksyn, Wydawnictwo internetowe e-bookowo, 2015.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami