Oczyszczanie organizmu – 3 najlepsze sposoby na detoks

detoks organizmuO tym, skąd biorą się zanieczyszczenia w organizmie, wie już każdy: a to ze środowiska, a to z niezdrowego jedzenia, a to z nieprawidłowo przebiegających reakcji chemicznych. Schody zaczynają się jednak wtedy gdy chcemy usunąć te problematyczne, często toksyczne cząsteczki. W tym artykule przedstawiamy Państwu 3 sposoby na oczyszczenie organizmu i jako jedni z bardzo nielicznych w sieci mówimy, dlaczego warto skorzystać akurat z tych metod.

Metoda 1: głodówka

Poza nieskutecznymi i szkodliwymi dietami – głodówkami, które mają odchudzać, są też głodówki jednodniowe, które szkodliwe nie są (oczywiście to nie dotyczy pewnych przypadków chorobowych, w tym np. choroby wrzodowej albo nadkwasoty). Jeden dzień, w którym organizm nie zostanie obciążony tym, co normalnie musi trawić i zagospodarowywać, to już czas wystarczający do sporego przyspieszenia procesów oczyszczania.

Jak to działa? Bardzo prosto. Za usuwanie toksyn odpowiedzialne są nerki, a za unieszkodliwianie związków szkodliwych – wątroba. Pierwsze w normalnym rytmie pracy zajmują się przede wszystkim usuwaniem produktów przemiany białek, a jeśli nie ma białka w jedzeniu, to automatycznie w czasie filtracji w kłębuszkach nerkowych uda się oczyścić krew z wielu innych szkodliwych związków. Również wątroba jest normalnie zaangażowana w olbrzymią liczbę procesów, w tym procesy trawienne. Gdyby tak przez jeden dzień pozwolić hepatocytom skupić się tylko na detoksykacji, będą one pracowały dużo wydajniej. Dla ścisłości na koniec warto dodać, że w czasie jednodniowej głodówki nie je się niczego – wersje „arbuzowe” albo „jabłkowe” nie są tak skuteczne. Można jedynie pić czystą wodę.

Metoda 2: suplementacja

Suplementacja np. preparatami zawierającymi algę Chlorella działa z dwóch powodów. Po pierwsze, w jej komórkach znajdują się enzymy, które bardzo skutecznie zwalczają zanieczyszczenia różnych typów, a po drugie dlatego, że niektóre związki chemiczne, jakie znajdują się w tych algach, mają zdolność chelatowania lub w inny sposób zwiększania wydajności detoksykacji w drodze normalnych procesów biochemicznych. Można więc wyobrazić sobie Chlorellę jako złożony katalizator naturalnego oczyszczania. Oczywiście skuteczność tej metody zależy od jakości suplementu: jeśli komórki algi są w całości (nie mają rozerwanej ściany komórkowej), to po prostu nie rozwiną żadnego działania. Konieczne jest stosowanie najlepszych suplementów, bo tylko one są odpowiednio czyste, a ich składniki dostępne.

Metoda 3: ruch

Podobnie jak metoda suplementacji ruch najlepiej działa, jeśli przyjmie postać regularną. Przebieżka do autobusu to za mało. Aktywność fizyczna powinna być regularna i odpowiednio intensywna. Dlaczego ta metoda działa? Dlatego, że intensyfikuje naturalne procesy oczyszczania: toksyny usuwane są z potem, krew pod wyższym ciśnieniem jest wydajniej filtrowana w nerkach, lepiej natlenowana zbiera więcej zanieczyszczeń w krwiobiegu, „sprzątając” również bezpośrednie otoczenie komórek, czego żadna z wyżej opisanych metod nie robi.

Podsumowanie

W praktyce najlepiej stosować wszystkie trzy metody oczyszczania zgodnie z ich przeznaczeniem i specyfiką, aby być wszechstronnie chronionym. Warto też sobie zdać sprawę, że nie zawsze każda metoda zadziała: bieganie przy ulicy, podobnie jak przyjmowanie niepotrzebnych suplementów diety albo głodówka przy intensywnej pracy fizycznej są pomysłami – delikatnie mówiąc – nieprzemyślanymi i z pewnością niosącymi więcej ryzyka niż potencjalnych korzyści. Pracując nad sobą z głową, masz szansę oczyścić się ze wszystkiego, co stanowi zbędny balast dla organizmu.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. W bardzo dokładny sposób usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *