Oczyszczanie organizmu – 3 najlepsze sposoby na detoks

Aktualizacja

Oczyszczanie organizmu – 3 najlepsze sposoby na detoksKiedy chcemy wprowadzić oczyszczanie organizmu w celu usunięcia problematycznych, często toksycznych cząsteczek, zaczynają się trudności. O tym, skąd biorą się zanieczyszczenia w naszym ciele, wie już każdy. A to ze środowiska, a to z niezdrowego jedzenia lub też z nieprawidłowo przebiegających reakcji chemicznych.

3 najlepsze sposoby na oczyszczanie organizmu

W tym artykule przedstawiamy Państwu 3 sposoby na oczyszczenie organizmu. Dodatkowo wyjaśnimy dlaczego warto skorzystać akurat z tych metod.

Metoda 1: głodówka

Poza nieskutecznymi i szkodliwymi dietami głodówkami, które mają odchudzać, są też głodówki jednodniowe. Nie są one szkodliwe (oczywiście to nie dotyczy pewnych przypadków chorobowych, w tym np. choroby wrzodowej albo nadkwasoty). Jeden dzień, w którym organizm nie zostanie obciążony tym, co normalnie musi trawić i zagospodarowywać, to już czas wystarczający do sporego przyspieszenia procesów oczyszczania.

Jak to działa? Bardzo prosto. Za usuwanie toksyn odpowiedzialne są nerki, a za unieszkodliwianie związków szkodliwych wątroba. Pierwszy narząd w normalnym rytmie pracy zajmuje się przede wszystkim usuwaniem produktów przemiany białek. Jeśli nie ma białka w jedzeniu, to automatycznie w czasie filtracji w kłębuszkach nerkowych uda się oczyścić krew z wielu innych szkodliwych związków. Również wątroba jest normalnie zaangażowana w olbrzymią liczbę procesów, w tym procesy trawienne. Gdyby tak przez jeden dzień pozwolić hepatocytom skupić się tylko na detoksykacji, będą one pracowały dużo wydajniej. Dla ścisłości na koniec warto dodać, że w czasie jednodniowej głodówki nie je się niczego. Wersje „arbuzowe” albo „jabłkowe” nie są tak skuteczne. Można jedynie pić czystą wodę.

Metoda 2: suplementacja

Suplementacja np. preparatami zawierającymi algę Chlorella działa z dwóch powodów. Po pierwsze, w jej komórkach znajdują się enzymy, które bardzo skutecznie zwalczają zanieczyszczenia różnych typów. Po drugie dlatego, że niektóre związki jakie znajdują się w tych algach, mają zdolność chelatowania lub w inny sposób zwiększania wydajności detoksykacji w drodze normalnych procesów biochemicznych. Można więc wyobrazić sobie Chlorellę jako złożony katalizator naturalnego oczyszczania. Oczywiście skuteczność tej metody zależy od jakości suplementu. Jeśli komórki algi są w całości (nie mają rozerwanej ściany komórkowej), to będą miały mniejszą skuteczność działania. Konieczne jest stosowanie najlepszych suplementów, bo tylko one są odpowiednio czyste, a ich składniki dostępne.

Więcej na temat Chlorelli można przeczytać w artykule: Rozerwana ściana komórkowa w aldze Chlorella – dlaczego jest to ważne?

Metoda 3: ruch

Podobnie jak metoda suplementacji, ruch najlepiej działa, jeśli przyjmie postać regularną. Przebieżka do autobusu to za mało. Aktywność fizyczna powinna być wykonywana systematycznie i odpowiednio intensywnie. Dlaczego ta metoda działa? Dlatego, że intensyfikuje naturalne procesy oczyszczania. Toksyny usuwane są z potem, krew pod wyższym ciśnieniem jest wydajniej filtrowana w nerkach, lepiej natlenowana zbiera więcej zanieczyszczeń w krwiobiegu, „sprzątając” również bezpośrednie otoczenie komórek, czego żadna z wyżej opisanych metod nie robi.

Podsumowanie

W praktyce najlepiej stosować wszystkie trzy metody, które wspomagają oczyszczanie organizmu zgodnie z ich przeznaczeniem i specyfiką, aby być wszechstronnie chronionym. Warto też zdać sobie sprawę, że nie zawsze każda metoda zadziała. Bieganie przy ulicy, podobnie jak przyjmowanie niepotrzebnych suplementów diety albo głodówka przy intensywnej pracy fizycznej są pomysłami – delikatnie mówiąc – nieprzemyślanymi i z pewnością niosącymi więcej ryzyka niż potencjalnych korzyści. Pracując nad sobą z głową, masz szansę oczyścić się ze wszystkiego, co stanowi zbędny balast dla organizmu.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
2 komentarzy:
 1. olensia
  olensia says:

  proszę podpowiedzieć jaką dietę należy stosować gdy oczyszczam organizm chlorellą? Jak postępować by proces oczyszczania był naprawdę skuteczny? pozdr.

  Odpowiedz
 2. karolina
  karolina says:

  ja się zdecydowałam na detox przy pomocy kapsułek z chlorellą. Ta alga jest znana z tego, że skutecznie usuwa toksyny z organizmu. Po paru tygodniach brania tego suplementu mam o wiele więcej energii

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *