Letnia wyprzedaż
Letnia wyprzedaż

Aktualizacja: 11 lutego 2007

Algi Chlorella i Spirulina. Rozdział 6. Nadzwyczajne zalety Spiruliny i ChlorelliObie algi Spirulina i Chlorella, są bardzo przydatne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wykorzystuje się je w wielu przypadkach, co zostało udowodnione licznymi badaniami klinicznymi na ludziach. [1]

Spirulina i Chlorella

Algi te są szczególnie przydatne dla ludzi:

  • z problemami w przyswajaniu i przetwarzaniu pokarmu przez organizm (te mikroalgi są bardzo łatwe do przyswojenia)
  • z awitaminozą lub anemią
  • osób jedzących duże ilości białka zwierzęcego (białko pochodzące z tych mikroalg, w przeciwieństwie do zwierzęcego jest łatwiej wchłaniane i oferuje dużo zdrowsze, zbilansowane zapotrzebowanie na minerały)
  • spożywających przetworzone jedzenie
  • spożywających lekarstwa dostępne tylko ona receptę (Spirulina chroni nerki i wątrobę)
  • z nadwagą
  • uprawiających trening siłowy lub innego rodzaju ćwiczenia sportowe
  • odczuwających mało energii (czujących znużenie, wyczerpanie)

Szczerze mówiąc, Spirulina i Chlorella zostały opisane jako „idealne pożywienie”.

Chlorella:

Chlorella została uznana za idealne, pełnowartościowe pożywienie. Będąc kompletnym źródłem białka, zawierająca wszystkie witaminy z grupy B, witaminy C i E, a także najważniejsze związki mineralne (szczególnie cynk i żelazo w ilościach odpowiednio dużych, aby zostać uznanym za suplement) wykazano, że wzmacnia system immunologiczny, trawienie, odtruwa organizm, przyspiesza powrót do zdrowia, chroni przed promieniowaniem, wspomaga w zapobieganiu przed zdegenerowanymi chorobami i przynosi ulgę w bólu podczas artrozy. Z powodu swojej zawartości składników odżywczych, przyczynia się do sukcesu wielu programów utraty masy ciała.

– Biblia Witamin – Earl Mindell

Spirulina:

Białko Spiruliny dostarcza materiału budulcowego zaraz po spożyciu, bez wykorzystania energii jaka potrzebna jest do przetworzenia białka mięsnego. Jej proste węglowodany dostarczają bezpośredniej energii, kwasy tłuszczowe GLA bilansują gospodarkę hormonalną, a naturalne witaminy i minerały wchłaniane są znacznie lepiej przez organizm niż wytworzone sztucznie. Spirulina jest świetnym pożywieniem dla osób aktywnych fizycznie. Jej zalety wykorzystują sportowcy na całym świecie.

– Zdrowiej z pełnowartościową żywnością – Paul Pitchford

Spirulina i Chlorella charakteryzują się tak ogromnymi zaletami, że nawet dobrze znane w środowisku lekarskim osoby używają te algi i piszą o ich wartościach:

Jest bardzo prawdopodobne, że GLA zawierające się w Spirulinie i innych podobnych produktach przyczyniają się do doświadczania przez ludzi spożywających je, pozytywnych efektów takich jak m.in. zmniejszony apetyt, utrata masy ciała, zwiększony poziom odczuwalnej energii, głównie mentalnej. Osobiście używałem wszystkich tych produktów i muszę przyznać, że doświadczyłem subtelnej poprawy jasności myślenia i koncentracji. Nie jest to jednak porównywalne do efektu wywołanego kofeiną (nerwowość). Te algi muszą delikatnie symulować nasz układ nerwowy albo uwalniają wewnętrzne związki chemiczne, które są odpowiedzialne za taki efekt podwyższonej sprawności.

– Być zdrowym – Elson Haas, M.D.

Podsumowanie

Podsumowując, te dwa produkty są efektywne nie tylko w odwracaniu długiej listy chorób (o czym będzie jeszcze w dalszej części). Przyczyniają się one też do poszerzenia możliwości naszego organizmu, co jest niezmierną zaletą nawet dla ludzi w dobrej kondycji zdrowotnej.

Rozdział 7: Zawartość witamin i minerałów w Spirulinie i Chlorelli.

Polecane produkty

Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, ...
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami