Czarny kminek – zastosowanie przy astmie

Czarny Kminek - zastosowanie przy astmieAstma to przewlekła choroba dróg oddechowych wywołująca zwężenie oskrzeli, które są podstawowymi narzędziami, niezbędnymi przy prawidłowym oddychaniu. Tradycyjne leki mogą pomóc w zapobieganiu i skutecznej kontroli objawów astmy, a większość z nich jest przepisywana przez lekarza po uprzednim przeprowadzeniu szczegółowych badań. Istnieją również alternatywne metody leczenia, które pomogą złagodzić objawy astmy. Jedną z nich jest olej z Czarnego Kminku (łac. Nigella Sativa) potocznie zwany olejem z czarnuszki.

Astma – objawy

Główne objawy to:

 • trudności w oddychaniu
 • ból i ucisk w klatce piersiowej
 • świszczący oddech
 • napady kaszlu

Symptomy te różnią się intensywnością w zależności od stopnia zaostrzenia astmy.

Czarny Kminek (czarnuszka egipska)

Czym tak właściwie jest czarny kminek (czarnuszka)?

Czarnuszka, zwana również Czarnym Kminkiem, to rośliną, która rośnie naturalnie w rejonie Morza Śródziemnego, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce Północnej. Często spotykana jest pod postacią zimnotłoczonego oleju z nasion czarnuszki przeznaczonego do spożycia. Czarne nasiona wykorzystywane były już w medycynie przez starożytnych Egipcjan do leczenia stanów zapalnych, takich jak astma i zapalenie oskrzeli.

Jakie ma właściwości olej z Czarnego Kminku

Czarne nasiona kminku zawierają składniki odżywcze, kwasy tłuszczowe omega 6, fosfolipidy i antyoksydanty. Ponad 100 składników zawartych w tych małych, niepozornych czarnych nasionach czarnuszki, są skutecznym sposobem w zwalczaniu przeróżnych dolegliwości zdrowotnych, w tym również właśnie astmy. Czarnuszka pod postacią tłoczonego na zimno oleju chroni komórki organizmu przed stanami zapalnymi, co z kolei zapobiega walce z chorobami przewlekłymi układu oddechowego.

Kto jeszcze powinien stosować regularnie olej z Czarnego Kminku?

Osoby które cierpią przede wszystkim na:

 • ból zatok
 • choroby skóry: w tym łuszczyca, egzema, atopowe zapalenie skóry, rybia łuska itp.
 • choroby skóry głowy, przede wszystkim łupież
 • problemy trawienne, zwłaszcza po przejedzeniu
 • alergie na słońce / oparzenia słoneczne
 • trądzik i blizny potrądzikowe
 • menopauza – zmniejsza uderzenia gorąca

Jest to tylko kilka przykładów, dla których warto sięgnąć po olej z czarnuszki. Nie bez powodu mówi się, że czarnuszka to remedium na wszystkie choroby.

Jak przyjmować Olej z Czarnego Kminku?

Olej z Czarnego Kminku dostępny jest w formie kapsułek, płynnej postaci lub małych nasionkach. Kapsułki to bardzo wygodna forma do codziennego zażywania, ponieważ wzmacniają one odporność, a także hamują reakcje alergiczne.

Z kolei olej w postaci płynnej może być stosowany bezpośrednio na skórę jako odżywczy olejek lub doustnie: jedna łyżeczka oleju z czarnego kminku z dodatkiem miodu (w celu złagodzenia smaku). Możemy delikatnie również podgrzać płynny olej i wykonać domowy zabieg inhalacji na drogi oddechowe, który pomoże w rozrzedzeniu zalegającego śluzu w oskrzelach.

Jeżeli chodzi o nasiona z czarnuszki to są one idealnym dodatkiem do pieczywa, białego sera, zup, zapiekanek itp.

Środki ostrożności w przyjmowani oleju z Czarnego Kminku

Olej z czarnuszki nie powinien być stosowany jako zamiennik leków. W takim przypadku zaleca się kontakt z lekarzem, aby mógł on wykluczyć niepożądane interakcje z przepisanymi lekami. i sprawdzić czy nie widzi przeciwwskazań w regularnym zażywaniu oleju z czarnuszki.

Należy pamiętać, że czarnuszka siewna jest medycyną alternatywną, co oznacza, że nie ma jeszcze na tyle wystarczających dowodów naukowych, aby stosować ją głównie jako leczenie z wykluczeniem innych leków. Olej z czarnego kminku nie powinien być stosowany również przez kobiety w ciąży, ponieważ może wywołać skurcze macicy.

Olej z czarnuszki w kapsułkach
Czarny kminek (czarnuszka siewna, łac. Nigella sativa) - jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swych właściwości leczniczych. Znacząco wpływa na poprawę zmienionej chorobowo skóry. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie ...
Zobacz tutaj ...
Bio olej z czarnuszki w płynie - 100% naturalny
Tłoczony na zimno olej z czarnuszki egipskiej dzięki swoim właściwościom może pomóc w zwalczaniu wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami co powoduje, że skóra wygląda młodziej ...
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *