Ekstrakt z granatu hamuje stany zapalne

Aktualizacja

Owoc granatuNajnowsze, potwierdzone badania wskazują, że granat może pomóc w zwalczaniu przewlekłych stanów zapalnych i zakażeń. Badacze odkryli, iż przyjmowanie ekstraktu z owocu granatu opóźnia proces wystąpienia i nasilania zapalenia stawów.

Badania są zgodne z wcześniejszymi założeniami naukowców, które przedstawiają słuszność działania wyciągu z granatu i pokazują, że może on blokować skutecznie enzymy przyczyniające się do degradacji chrząstki w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Meenakshi Shukla z Case Western Reserve University, Cleveland przedstawił przekonujące wyniki badań na zapobieganie reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. W badaniach klinicznych nad ekstraktem z owocu granatu wykazał, że jego fenomenalne działanie ma wpływ na poprawę zdrowia serca, łagodzenie objawów menopauzy oraz wzmocnienie systemu odpornościowego chroniącego przed rakiem prostaty i jego przerzutami do kości.

Osoby chore na cukrzyce, jak również te, u których szkliwo zębów jest wrażliwe na kwas nie powinny spożywać soku z granatów w postaci płynnej. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie suchego ekstraktu w kapsułkach, który będzie utrzymywał łagodny proces fermentacji przeciwutleniających składników.

W ofercie suplementów diety firmy Natura Vitalis znajdziecie Państwo produkt o nazwie CCA, który zawiera szereg naturalnych antyoksydantów chroniących nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. W skład produktu wchodzi m.in.: trawa jęczmienna, polifenole z zielonej herbaty, witamina C i E, a także ekstrakt z granatu.

CCA - naturalne przeciwutleniacze
Receptura CCA to: bioflawonoidy cytrusowe, koenzym Q10, beta-karoten, naturalna witamina C, polifenole z pestek winogron, polifenole z zielonej herbaty, ziele herbaciane Cistus, owoc granatu, OPC, likopina, melony, korzeń lukrecji..
Zobacz tutaj ...
Bio Acerola C - 100% naturalna witamina
Acerola od bioalgi to w pełni naturalny (organiczny) i bez żadnych dodatków produkt. Wytwarzany jest z owoców wiśni Acerola, na ściśle kontrolowanej, ekologicznej uprawie, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych.
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *