Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 22 marca 2022

Sok z arbuza - powody, dla których warto go pićSok z arbuza to idealny napój na upalne dni. Największy dostęp mamy do niego latem i to właśnie wtedy powinniśmy korzystać z dobroczynnych właściwości jakie posiada. Sok z arbuza doskonale gasi pragnienie, dobrze nawadnia organizm i dostarcza wiele cennych składników odżywczych. Co jeszcze w sobie kryje? Poznajmy powody, dla których warto pić sok z arbuza.

Sok z arbuza – właściwości

Arbuz jest bardzo zdrowym owocem. Posiada wiele składników odżywczych. W jego składzie znaleźć można witaminę C, A, witaminy z grupy B oraz wiele związków mineralnych takich jak m.in. potas, cynk czy żelazo.

1. Serce.

Sok z arbuza posiada cenny dla serca aminokwas cytrulinę, który wspomaga jego pracę. Ponadto pozostałe składniki odżywcze korzystnie wpływają na cały układ naczyniowy warunkując jego właściwe funkcjonowanie. Regularne spożywanie soku z arbuza obniża ciśnienie krwi, a także poziom trójglicerydów. Z kolei znajdujący się w składzie potas oczyszcza organizm z nadmiernej ilości sodu, a magnez udrażnia światło naczyń krwionośnych. Wszystko to sprawia, że sok z arbuza zapobiega miażdżycy oraz innym chorobom serca.

2. Szybsza regenerację organizmu.

Aminokwas cytrulina, obecny w składzie arbuza, wykazuje działanie oczyszczające. Usuwa bowiem z organizmu szkodliwe związki, które powstają w wyniku intensywnego treningu sportowego. Poprzez działanie cytruliny mięśnie szybciej się regenerują oraz zwiększana jest ich wydolność poprzez rozszerzanie w nich naczyń krwionośnych.

3. Wspomaganie pracy nerek.

Poprzez dużą zawartość wody, bo aż 92%, arbuz wykazuje właściwości moczopędne korzystnie wpływając na funkcjonowanie nerek. Ponadto przez takie działanie zapobiega infekcjom układu moczowego i bardzo dobrze wpływa na oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn.

4. Wspomaganie potencji

Arbuz uważany jest za afrodyzjak. Zwiększa popęd seksualny, dzięki polepszeniu przepływu krwi w naczyniach krwionośnych oraz zwiększeniu ich elastyczności.

5. Dodaje urody – ze względu na dużą zawartość antyoksydantów sok z arbuza bardzo korzystnie wpływa na urodę. Likopen zawarty w arbuzie opóźnia procesy starzenia się komórek skóry oraz chroni organizm przed rozwojem chorób nowotworowych. Sok z arbuza to również źródło enzymów, które wykazują działanie ściągające na skórę i zapobiegające zmarszczkom. Z kolei witamina c warunkuje kondycję naczyń krwionośnych wzmacniając ich ściany. Działanie to zapobiega pękaniu drobnych naczyń krwionośnych i tworzeniu się tzw. pajączków na skórze.

Podsumowanie

Sok z arbuza przynosi naszemu organizmowi wiele zalet. Warto korzystać z jego cennych właściwości, szczególnie latem kiedy mamy do niego największy dostęp. Oprócz tego, że świetnie smakuje, bardzo dobrze gasi pragnienie, nawadnia organizm i dostarcza nam wielu składników odżywczych. Między innymi właśnie dlatego dobrze jest włączyć arbuza i przetwory z niego do swojej diety.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach Febico - 100 % naturalne witaminy i minerały
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami