Letnia wyprzedaż
Letnia wyprzedaż

Aktualizacja: 10 lutego 2017

Zioła na nerwyZioła na nerwy to jeden ze sposobów uporania się z bólem głowy, lękami, niepokojem i skołatanymi myślami. Jeśli martwisz się często z powodu pieniędzy, rodziny, zdrowia czy relacji i myślisz o tabletkach uspokajających, to lepiej sięgnij po te zioła. Są naturalnym sposobem na walkę ze stresem i na pewno nie szkodzą tak, jak leki syntetyczne, a wręcz przeciwnie.

Istnieje wiele lekarstw na problemy nerwowe, jednak większość z nich nie jest bezpieczna i może uzależniać. Zioła natomiast są naturalnym sposobem na nerwy, choć sprawdzą się raczej przy leczeniu mniej skomplikowanych zaburzeń. Oto kilka przykładów ziół na nerwy:

1. Złocień Maruna na migreny i ból głowy.

Złocień Maruna to delikatna roślina, która ma silne właściwości lecznicze, szczególnie jeśli stosujemy ją pod kątem bólu głowy. O jego właściwościach wiedzieli już starożytni grecy, którzy stosowali Złocień Maruna w celu łagodzenia objawów migreny. Za jego właściwości odpowiada partenolid, który wpływa na działanie substancji odpowiedzialnych za rozszerzanie i zwężanie naczyń krwionośnych. Oprócz tego, ziele to przeciwdziała rozwojowi stanów zapalnych, alergii, miażdżycy czy starzeniu się skóry. Stosowanie Złocienia Maruna zleca się każdego dnia, jako prewencję.

2. Szałwia na uspokojenie i balans nastroju.

Szałwia lekarska aktualnie badana jest pod kątem wpływu na funkcjonowanie mózgu i pamięci. Znana jest jednak głównie ze względu na właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne, relaksujące oraz łagodzące nastroje. Szałwia hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za rozkład acetylocholiny – związku, który pomaga w zapobieganiu chorobie Alzheimera, a także odpowiedzialnego za regulacje nastroju. Jednak nie poleca się jej przy bólach migrenowych.

3. Dziurawiec zwyczajny na złagodzenie stanów lękowych.

Dziurawiec znany jest w medycynie ze względu na swoją skuteczność w walce z depresją. Jego właściwości wykorzystywano już w starożytnej Grecji. Jednak to nie jego jedyne zalety. Można go również stosować jako skuteczne lekarstwo na stany lękowe. Dziurawiec w postaci naparu wspomaga pracę wątroby. Warto skorzystać z jego naturalnych właściwości i nie faszerować się tabletkami promazyny, która może wywoływać wiele skutków ubocznych. Szklanka naparu z dziurawca każdego dnia polecana jest szczególnie osobom, które cierpią na zaburzenia czynnościowe wątroby, jelit, żołądka, a także w ogólnym wyczerpaniu psychicznym, depresji czy stanach lękowych.

4. Kozłek lekarski na niepokój

Korzeń i kłącze tej rośliny od dawna używane są w leczeniu problemów na tle nerwowym. Za te właściwości odpowiedzialne są substancje pod nazwą waltraty. Wykazują działanie wyraźnie uspokajające i sprawdzają się w przypadku napadów histerii, nerwic czy stanach nadmiernego pobudzenia i niepokoju. Można go również stosować w łagodzeniu objawów silnej miesiączki czy bólu żołądka, dzięki właściwościom rozkurczającym. W medycynie ludowej używano tego ziela w celu leczenia padaczki.

Polecane produkty

Oleje i olejki
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie sprawdzone, najwyższej jakości oleje, m.in. olej arganowy, olej konopny, olej kokosowy i olej z czarnuszki. Zawierają substancje takie jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), omega 3 ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami