Aktualizacja: 30 września 2017

Zioła na wątrobę - jak skutecznie ją oczyścić?Zioła na wątrobę to skuteczna terapia wspomagająca jej prawidłowe funkcjonowanie. Jak wiemy należy narząd ten należy do jednych z najważniejszych w organizmie człowieka. Niestety narażony jest na wiele toksycznych substancji i szkodliwe związki przyjmowane z zewnątrz. Aby móc zapewnić właściwie działanie wątroby należy zmniejszyć przyswajanie związków, które negatywnie wpływają na jej pracę. Dobrym rozwiązaniem będzie również włączenie do swojej diety ziół, które dzięki swojemu działaniu skutecznie wpłyną na oczyszczanie organizm z toksyn. Poznajmy więc zioła wpływające na detoksykację wątroby.

Wątroba odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. To jedyny narząd, który jest w stanie sam zregenerować się w przypadku uszkodzenia. Często zdarza się, że funkcje wątroby zostają zaburzone przez nieodpowiedni styl naszego życia np. zbyt duże spożywanie alkoholu lub leków. Ponadto jej pracy szkodzić mogą również niekorzystne związki pochodzące z pożywienia.

Zioła na wątrobę – skuteczne oczyszczanie

Aby móc sobie w szybki i przede wszystkim naturalny sposób pomóc, należy zmienić tryb życia. W szczególności dietę, ilość spożywanego alkoholu oraz unikać przyjmowania dużej ilości leków. Aby wspomóc ten efekt warto również korzystać z dobroczynnych właściwości ziół, które wykazują działanie oczyszczające wątrobę.

1. Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny to jedna z najpopularniejszych roślin żółciopędnych. Obecne w składzie flawonoidy wykazują działanie rozkurczowe na drogi żółciowe, a także zapobiegają tworzeniu się kamieni. Spożywanie dziurawca wspomaga procesy trawienne po obfitym i tłustym posiłku.

2. Mniszek lekarski.

Mniszek lekarski jest jednym z najskuteczniejszych metod leczenia zaburzeń funkcji wątroby. Roślina ta wykazuje działanie żółciopędne, a także przeczyszczające. Ponadto mniszek lekarski wspomaga procesy oczyszczania organizmu przez nerki. Roślinę tę warto stosować również w zaburzeniach funkcji przewodów żółciowych, a także w schorzeniach pęcherzyka żółciowego.

Podsumowanie

W przypadku kiedy mamy problem z wątrobą i czujemy w jej okolicy ucisk, warto szybko reagować i skorzystać z naturalnych metod leczenia, do których zalicza się picie ziół oraz ziołową suplementację. W przypadku kiedy schorzenie nie przestaje o sobie dawać znać wówczas należy udać się do lekarza na specjalistyczne badania.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...