Przeciwutleniacze - istotny element dietyPrzeciwutleniacze to związki chemiczne, które zapobiegają niepożądanym procesom utleniania. Dlaczego stanowią istotny element diety? To proste: podstawowym powodem starzenia się oraz uszkodzeń komórek jest właśnie proces utleniania. Wszystko co może spowolnić ten proces, zmniejszając efektywnie ilość obumierających komórek sprawia, że jesteśmy zdrowsi oraz spowalnia to proces starzenia.

Należy jednak zaznaczyć, że przeciwutleniacze działają na poziomie pojedynczych komórek. Dlatego też trudno zauważyć efekty ich działania. To z kolei kusi różnego rodzaju „magików” do sprzedawania przeciwutleniaczy jako „leku na wszystko”. Poniżej zamieszczamy krótką listę dotyczącą działania przeciwutleniaczy.

Przeciwutleniacze w diecie:

  • spowalniają proces starzenia się organizmu lub czynią go łagodniejszym;
  • działają korzystnie na układ odpornościowy;
  • zapobiegają zwyrodnieniom plamki żółtej, katarakcie i niektórym problemom ze wzrokiem.

Ich działanie może:

  • zapobiegać uszkodzeniom DNA;
  • redukować zagrożenie chorobami sercowo-naczyniowymi.

Zdecydowanie nie mogą:

  • zmniejszać masy ciała – nieważne jak wiele przyjmie się przeciwutleniaczy;
  • być brane w wielkich ilościach.

Podsumowanie

Jest wiele aspektów dotyczących składu przeciwutleniaczy, których do tej pory nauka nie zdołała jeszcze wyjaśnić. Część z nich opuszcza ciało stosunkowo szybko, a część przechodzi w inne przeciwutleniacze. Jeszcze inne mogą zmieniać efekty działania insuliny – nie ma pewności dlaczego. W skrócie, przeciwutleniacze mogą być bardzo przydatnym dodatkiem do diety, ale nie są cudownymi tabletkami leczącymi wszelkie dolegliwości. Jednak zdecydowanie warto je przyjmować.

Resvaxan
Resvaxan to produkt, w którym połączono unikalne składniki wspierające organizm w walce z wolnymi rodnikami. Są nimi likopen, astaksantyna, ekstrakt z kadzidłowca, a także ekstrakt z kurkumy. Te naturalne przeciwutleniacze zapobiegają procesom utleniania
Zobacz tutaj ...
Palma sabałowa + likopen
Produkt Palma sabałowa + likopen zawiera specjalną kombinację naturalnych składników. Wpływają one bardzo korzystnie na funkcjonowanie pęcherza dojrzałego mężczyzny, szczególnie po 60 roku życia.
Zobacz tutaj ...