Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 25 stycznia 2022

Oczyszczanie jelita grubegoOczyszczanie jelita grubego często stosowane jest ze względu na pojawiające się dolegliwości. Choroba trzewna, zespół jelita drażliwego (IBS), hemoroidy, przewlekłe zaparcia czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego to konsekwencja niesprawnego układu trawiennego. Jelito grube to niezwykle ważny organ w ciele człowieka. Odpowiedzialne jest nie tylko za prawidłowe usuwanie resztek pokarmowych, ale również za produkcję i wchłanianie składników odżywczych. Dlatego warto od czasu do czasu wspomóc jego działanie poprzez oczyszczenie.

Naturalne oczyszczanie jelita grubego

Oczyszczanie jelita grubego usprawni to jego pracę, a dodatkowo zmniejszy ból i dyskomfort. Można to zrobić przy pomocy domowego sposobu, a przy okazji przeprowadzić detoksykację całego ciała. W trakcie kuracji lepiej pozostać w domu. Remedium składa się tylko z naturalnych składników i będzie miało wpływ na zaparcia, wspomoże pozbyć się toksyn i odpadów z organizmu.

Składniki

W skład tego naturalnego lekarstwa wchodzi:

Są to produkty bogate w składniki odżywcze, wspierające ogólny stan zdrowia. Badania wykazały, że jedno jabłko dziennie korzystnie wpływa na zdrowie. Cytryny wspomagają oczyszczanie i są bogate w witaminę C, która jest silnym przeciwutleniaczem. Sól morska ułatwia trawienie oraz pomaga w pozbywaniu się szkodliwych substancji i toksyn. Z kolei imbir zmniejsza wzdęcia oraz wspomaga funkcjonowanie jelita grubego.

Sposób przygotowania

  • 1/2 szklanki czystego soku jabłkowego;
  • 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny;
  • 1 łyżeczka soku z imbiru;
  • 1/2 łyżeczki soli morskiej;
  • 1/2 szklanki wody.

Wlej około 100 ml wody do garnuszka i podgrzej tak, aby można było ją wypić od razu. Dodaj sól morską i wymieszaj, następnie sok z cytryny, sok jabłkowy i sok z imbiru. Wymieszaj wszystkie składniki jeszcze raz.

Jak spożywać?

Tak przygotowaną, naturalną mieszankę należy spożywać z samego rana na czczo, zaraz po przebudzeniu.
Następnie w południe chwilę przed lunchem. Powinno się również spożyć ją na wieczór około godziny 19 – 20. Dzienna dawka to 8 szklanek, a spożywanie tej mikstury nie ma efektów ubocznych. Nie zaleca się tego oczyszczania jeśli jesteś w ciąży, masz cukrzycę lub alergię na któryś ze składników.

Oczyszczanie powinno odbyć się w ciągu jednego dnia, ale można go powtórzyć po tygodniu. Poprawę czuć praktycznie natychmiast. Organizm staje się mniej obciążony zanieczyszczeniami, a trawienie jest znacznie lepsze.

Polecane produkty

Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Zobacz również: Jak przygotować się do kolonoskopii?

Bibliografia

  1. Bartnik W., Zakażenia i nieswoiste zapalenia jelit, Gastroenterologia Kliniczna, 2/2013.
  2. Gonclarz M., Szkudłapski D., Mularczyk A., Radwan P., Kłopocka M., Bartnik W., Rydzewska G., Wytyczne postępowania z chorymi na nieswoiste choroby zapalne jelit w praktyce lekarza rodzinnego, Lekarz POZ, 1/2017.
  3. Małecka-Panas E., Przewlekłe nieswoiste choroby zapalne jelit, Wydawnictwo MedPharm, Wrocław 2012.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami