Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 3 lutego 2024

Spis treści

Pytanie


Dzień dobry,
jaki kolagen na ból kolan byłby najskuteczniejszy? Na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze kolagenu na bóle stawów? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam
Katarzyna

 

Odpowiedź


Pani Katarzyno,
suplementacja kolagenem, szczególnie kolagenem typu II, może być bardzo korzystna dla stawów, co z kolei może przełożyć się na zmniejszenie bólu kolan. Typ II jest charakterystyczny i w największej ilości lokalizuje się w stawach. Istnieją różne suplementy kolagenowe. Jednak wybierając odpowiedni, warto zwrócić uwagę oprócz typu kolagenu, na to aby był to kolagen hydrolizowany, ponieważ były prowadzone badania pod kątem bólu kolan i jego wykorzystania. Wyniki okazały się pozytywne i wykazały, że występują korzyści w zmniejszaniu bólu artretycznego i poprawie stanu zdrowia stawów, w tym także zmniejszenia bólu kolan. Pojawiły się również takie badania, które sugerują, że białko kolagenowe może zmniejszyć stan zapalny i ból stawów, jak również pośrednio wpłynąć na zwiększenie ruchomości stawów. Dodatkowo, naturalny kolagen może wspomagać regenerację chrząstki stawowej w chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych.

Wybierając suplement diety warto też rozważyć, aby było to kolagen naturalny do picia, ponieważ jego biodostępność jest na wysokim poziomie. Dzięki temu znacznie bardziej wpłynie on na zmniejszenie objawów związanych z jego niedoborem, do których zalicza się m.in. bóle stawów i sztywność stawów. Naturalny kolagen na stawy znacznie lepiej się wchłania niż kolagen syntetyczny, który nie zostanie w pełni wykorzystany i w większości wydalony z organizmu. Rekomenduje się produkt zawierający przynajmniej 8000 mg czystego, naturalnego, hydrolizowanego kolagenu w 10 g proszku.

Proszę również zwrócić uwagę na dodatkowe składniki w składzie, aby i one były naturalne. Producenci wysokiej jakości kolagenu (np. bioalgi) stosują je jako antyoksydanty (przeciwutleniacze), które powodują, że wolne rodniki nie „skupiają się” tylko na kolagenie, przez co trafia on w większej ilości do miejsc gdzie wymagane jest jego uzupełnienie. Tego rodzaju dodatkami takimi mogą być przeciwutleniacze takie jak ekstrakt z czarnej porzeczki, ekstrakt z buraka. Mogą się również znaleźć takie substancje jak naturalna witamina C i witamina E, które zwiększają biodostępność czy uczestniczą we wspomaganiu wytwarzania naturalnego kolagenu w organizmie.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Spirulina
www.spirulina.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapeuta

Polecane produkty

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry …
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami