Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami

Aktualizacja: 21 października 2020

Spirulina na tradzikTrądzik, czyli różnego rodzaju krosty i wypryski to wypełnione ropą zmiany, które mogą powodować stan zapalny, ból, a nawet obrzęk w miejscu zakażenia. Istnieje wiele metod leczenia trądziku, przy użyciu leków bez i na receptę. Istnieją również sposoby na trądzik przy pomocy naturalnych środków. Jeden z nich to alga Spirulina. Jest ona znana jako super żywności (superfood), która może znacznie przyczynić się do poprawy jakości skóry.

Trądzik

MayoClinic.com wskazuje, że trądzik ma wiele przyczyn, w tym zatkane pory, zatkanie mieszków włosowych, nadmierne przetłuszczona skóra czy niedostateczna dbałość o stan skóry. Dodatkowymi czynnikami mogą być bakterie na skórze i zmiany hormonalne – szczególnie w okresie ciąży, dojrzewania i cykli miesiączkowych. Chociaż trądzik występuje najczęściej u młodzieży oraz u kobiet poddawanych kuracji hormonalnej, może on dotknąć każdego. Konwencjonalne leczenie trądziku obejmuje regularne pielęgnowanie skóry, zabiegi w gabinetach kosmetologii lub medycyny estetycznej przy użyciu lasera, leki bez recepty, doustne środki antykoncepcyjne czy leki oczyszczające, antybiotyki, a także kremy różnego rodzaju. Jednak istnieją naturalne sposoby walki z trądzikiem. Spirulina jest jednym z nich.

Spirulina

Spirulina to rodzaj algi, która jest pełna witamin, minerałów, białek i karotenoidów – rodzaj przeciwutleniaczy. Spirulina zawiera witaminę E, beta-karoten, kompleks witamin z grupy B, cynk, miedź, żelazo, mangan i kwas gamma-linolenowy – który jest rodzajem podstawowych kwasów tłuszczowych. Spirulina pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Dodatkowo wykorzystywana jest w leczeniu jako uzupełnienie białka podczas różnego rodzaju zakażeń, zmniejsza możliwość wystąpienia i skutki raka jamy ustnej. Stosuje się ją także do leczenia chorób wątroby. Spirulina dostępna jest w postaci proszku lub tabletek.

Spirulina a trądzik

Spirulina pomaga organizmowi zwalczać wolne rodniki i wyeliminować toksyny, w tym bakterie znajdujące się w i na skórze, które w znacznym stopniu przyczyniają się do powstawania trądziku. Spirulina powoduje również przyspieszenie metabolizmu skóry, co pozwala na szybszą eliminację martwych komórek i produkcji nowych, zdrowych o czym pisze Rickie Banksen, autor  książki “Jak pozbyć się trądziku – naturalne środki zaradcze”. Przy szybszym metabolizmie skóry, Twoje ciało jest w stanie skuteczniej leczyć zmiany trądzikowe, co zapobiega również powstawaniu blizn. Spirulina może również przeciwdziałać rozwojowi bakterii Candida, która w znacznym stopniu przyczynia się do tworzenia się wyprysków trądzikowych.

Podsumowanie

Spirulina nie została jeszcze zatwierdzona przez FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków) jako metoda leczenia trądziku. Jednak Spirulina, jak pokazują liczne badania, ma wiele właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, w tym także na kondycję skóry. Przed rozpoczęciem leczenia trądziku należy skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł określić odpowiednią dawkę Spirulina dostosowaną do indywidualnych potrzeb organizmu oraz aby uzyskać najlepsze efekty. Standardowa dawka dla dorosłych wynosi od czterech do sześciu tabletek dziennie przy wielkości 500 mg każdej zgodnie z zaleceniami ustalonymi przez Uniwersytet Medical Center w Maryland. Bezpieczne i skuteczne dawkowanie Spiruliny nie zostało ustalone dla dzieci w wieku poniżej 18 lat i powinno być odpowiednio mniejsze.

Spirulina w proszku
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...