Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 22 września 2023

Suplementy diety na poprawę erekcjiSuplementy diety na poprawę erekcji mogą okazać się bezpiecznymi i niezwykle korzystnie działającymi produktami, które nie tylko wpłyną pozytywnie na jakość życia seksualnego, ale i wesprą zdrowie ogólne konsumenta. Istnieje wiele związków, których niedobory przyczyniają się do różnego rodzaju zaburzeń erekcji. Dlatego każdy mężczyzna powinien dbać o ich odpowiednią podaż zarówno wraz z dietą, jak i poprzez suplementy.

Suplementy diety na poprawę erekcji

Suplementy diety na poprawę erekcji powinno przyjmować się regularnie (codziennie) przez dłuższy okres czasu, aż do momentu, w którym dojdzie do uzupełnienia niedoborów tych składników w diecie. Mężczyźni chorujący lub przyjmujący przewlekle leki powinni również skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli chcą przyjmować preparaty ziołowe. Mogą one wchodzić w interakcję z lekami lub nasilać objawy niektórych chorób. Poniżej przedstawiamy suplementy diety na poprawę erekcji.

Zobacz również: Zioła na potencję.

L-arginina

L-arginina jest aminokwasem białkowym pochodzenia roślinnego, który można znaleźć m.in. w mięsie, pestkach dyni, pestkach słonecznika, owocach morza czy soczewicy. Dostępna jest również w formie suplementów diety. Wpływa na wzrost produkcji spermy i ruchliwość plemników, a także zwiększa produkcję tlenku azotu – związku niezbędnego do uzyskania erekcji. Tlenek azotu produkowany jest w autonomicznych zakończeniach nerwowych ciał jamistych, a jego przemiany powodują ostatecznie rozkurcz mięśniówki naczyń krwionośnych ciał jamistych.

Cynk

Niedobór cynku wpływa na zmniejszenie poziomu testosteronu i spermy oraz żywotności plemników, prowadzi do zaburzeń potencji. Niski poziom testosteronu sprawia natomiast, że mężczyzna nie odczuwa tak silnego pobudzenia seksualnego, co przekłada się na zaburzenia erekcji. Uzupełnienie niedoborów cynku nie tylko wpływa na płodność i jakość spermy, ale i na satysfakcję z życia seksualnego. Wzwód jest odpowiednio twardy i można utrzymać go przez dłuższy czas. Dobrymi źródłami cynku są ostrygi i inne owoce morza, pomidory, otręby pszenne, pestki dyni, natka pietruszki. Warto sięgnąć po Spirulinę + cynk, czyli algę zawierającą szereg wartościowych składników, wzbogaconą dodatkowo o większą dawkę cynku.

Selen

Selen posiada wysoki potencjał antyoksydacyjny, dzięki czemu szybko usuwa nadmiar wolnych rodników tlenowych i chroni przed licznymi chorobami. Powinni przyjmować go szczególnie mężczyźni po 35. roku życia. To właśnie wtedy obserwuje się stopniowy spadek energii, problemy z potencją oraz obniżenie libido. Selen spowalnia procesy starzenia się organizmu, zwalcza zmęczenie i poprawia witalność, co bezpośrednio wpływa na potencję i energię podczas współżycia. Udowodniono, że zwiększa ruchliwość plemników i działa detoksykująco na cały organizm, poprawiając jakość nasienia. Jego odpowiedni poziom w organizmie zwiększa żywotność plemników w drogach rodnych kobiety.

Koenzym Q10

Ze względu na działanie antyoksydacyjne koenzym Q10 wspiera terapię wielu przypadków zaburzeń erekcji i płodności u mężczyzn. Szacuje się, że nawet aż do 80% przypadków upośledzenia męskiej płodności może wynikać z nadmiaru stresu oksydacyjnego, zaś koenzym Q10 jest bardzo silnym antyoksydantem, zwłaszcza w połączeniu z witaminą E. Dodatkowo wpływa na trwałą, satysfakcjonującą erekcję, ponieważ dostarcza energię niezbędną do jej utrzymania. Najlepiej sięgać po koenzym Q10 w kapsułkach.

Żeń-szeń

Ashwagandha (Żeń-szeń) uwalniania w organizmie tlenek azotu, co wpływa wspomagająco na rozkurcz naczyń krwionośnych. Konsekwencją jest zwiększenie napływu krwi do penisa i możliwość wyeliminowania zaburzenia erekcji. Żeń-szeń jest również uznawany za afrodyzjak, dlatego zawsze warto mieć go w swojej kuchni. Uważa się, że najlepsze efekty stosowania uzyskuje się po około 3 miesiącach systematycznej suplementacji. Warto wiedzieć, że żeń-szeń koreański wpływa dodatkowo na podniesienie poziomu testosteronu u mężczyzn.

Polecane produkty

Koenzym Q10 (100 mg) bioalgi
Koenzym Q10, który Państwu oferujemy pozyskiwany jest przy użyciu naturalnego procesu fermentacji. Jest to czysty izomer trans, w 100% naturalny i identyczny jak Koenzym Q10 występujący w naszym organizmie, dzięki czemu bardzo wysokiej biodostępności.
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Matuszak M., Suliburska J., Rola argininy w prewencji i leczeniu chorób metabolicznych, Forum Zaburzen Metabolicznych, 3/2012.
  2. Bojarowicz H., Dźwigulska P., Suplementy diety. Część II. Wybrane składniki suplementów diety oraz ich przeznaczenie, Hygeia Public Health, 47/2012.
  3. Szcześniak M., Grimling B., Meler J., Cynk – pierwiastek zdrowia, Farmakologia Polska, 7/2014.
  4. Ratajczak M., Gietka-Czernel M., Rola selenu w organizmie człowieka, Postępy Nauk Medycznych, 12/2016.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami