4 skuteczne sposoby na cellulit

sposoby na cellulitCellulit jest defektem kosmetycznym wynikającym z nieprawidłowej dyslokacji komórek tłuszczowych pod warstwą skóry i w obrębie tkanki nabłonkowej. Niezależnie od tego, czy jest to tzw. cellulit wodny czy tłuszczowy, etiologia jest podobna i zasadniczo metody usuwania też są zbliżone, chociaż na poziomie technicznym nieco się różnią. W tym artykule prezentujemy Państwu 4 sprawdzone i skuteczne sposoby walki z cellulitem.

Dieta

Nie na darmo mówi się, że jesteśmy tym co jemy. Dieta, w której nie ma zbyt wiele tłuszczu, za to sporo jest witamin, sprzyja redukcji cellulitu. Szczególnie widoczne jest to u panów. Wbrew powszechnej opinii bowiem cellulit pojawia się również u mężczyzn, przy czym najczęściej jest to cellulit wodny i kształtuje się w okolicy 50 roku życia.
To dieta w głównej mierze odpowiada za to, czy będzie z czego wytworzyć adipocyty, jak szybko proces ten będzie postępował i czy organizm będzie dysponował odpowiednią ilością substancji neutralizujących działanie zbyt dużej ilości dostarczonego tłuszczu. Witaminy A, K i E biorą czynny udział w regulacji ilości i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, zatem mogą przyczynić się do redukcji cellulitu.

Ćwiczenia

Skoro problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej, to najlepszym sposobem pozbycia się jej jest zmuszenie organizmu do wykorzystania zapasów energetycznych. W teorii wszystko jest proste – w czasie ćwiczeń zużywane są rezerwy energetyczne, więc ilość tłuszczu spada. Niestety – uruchomienie zapasów tłuszczowych wymaga olbrzymiej machiny biochemicznej, której start uwarunkowany jest wieloma czynnikami, a skuteczność bywa bardzo różna. W efekcie czasem, aby spalić zgromadzony tłuszcz, trzeba wspomagać się L-karnityną, która z kolei jednak może obciążać nerki. Ogólnie rzecz biorąc, w zależności od indywidualnych uwarunkowań, ćwiczenia mogą, ale nie muszą wydajnie przyczyniać się do zmniejszenia cellulitu.

Masaż

Masaż jest czasem określany mianem „ćwiczenia bez ćwiczeń”. Idea jest ta sama – w czasie zabiegu masażysta stymuluje mięśnie w sposób analogiczny co normalna aktywność fizyczna. Różnica polega na tym, że masażysta może punktowo pobudzać głębsze partie mięśni i w ten sposób sterować spalaniem tłuszczu w poszczególnych częściach ciała. Można też zastosować masaż antycellulitowy (bańką chińską) z olejkami przyspieszającymi spalanie tłuszczu i jest to metoda skuteczna, ale znów dość mocno uzależniona od indywidualnej kondycji.

Okłady ze Spirulina

Spirulina jest algą bardzo specyficzną. Okłady antycellulitowe zaleca się przygotowywać na gorąco, co sprzyja upłynnieniu tkanki tłuszczowej i odprowadzeniu nadmiaru tłuszczu naczyniami limfatycznymi. Dlaczego – jeśli czynnikiem aktywnym jest temperatura – nie użyć borowiny, tylko właśnie algi? Przede wszystkim chodzi tu o możliwość dodatkowego odżywienia skóry. Borowina także odżywia, ale tylko powierzchniowe warstwy tkanek, a Spirulina działa bardziej kompleksowo. To ważne, ponieważ samo usunięcie cellulitu, bez ponownego przywrócenia prawidłowego metabolizmu tkanki tłuszczowej da tylko tymczasowy efekt.

Podsumowanie

4 ważne i skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu. Aby były jeszcze skuteczniejsze, należy stosować je wszystkie, a przede wszystkim regularnie – to naprawdę działa i daje efekty, choć oczywiście nie w ciągu jednego dnia. Systematyczność jest kluczem do sukcesu, a pamiętać też trzeba, że czas potrzebny na osiągniecie idealnego efektu jest różny w przypadku każdej osoby.

Spirulina maxima - bogactwo witamin i minerałów z dodatkiem jodu
Spirulina w proszku może być stosowana jako maseczka do twarzy jak również do całego ciała. Intensywnie nawilża wysuszoną i zmęczoną skórę. Poprawia ukrwienie, wygląd i jej koloryt. Spirulina w proszku może być też dodawana do posiłków co zwiększy wartość
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *