Kolagen do picia
Kolagen do picia

Chlorella na białe zębyChlorella na białe zęby to bardzo dobre rozwiązanie dla każdego, kto szuka naturalnych sposobów na poprawę estetyki uśmiechu i usunięcie lżejszych przebarwień. To słynna i ceniona na całym świecie alga, wyróżniająca się ponadprzeciętną zawartością chlorofilu i antyoksydantów. Można kupić Chlorellę w tabletach (suplement diety), bywa jednak dodawana do past do zębów.

Chlorella na białe zęby – jak działa?

Chlorella, podobnie jak inne algi, może pomóc w wybielaniu zębów, choć nie ma bezpośrednich dowodów naukowych na takie działanie. Uważa się, że efekt bielszych zębów może wiązać się z wysoką zawartością chlorofilu i innych związków o działaniu detoksykującym (oczyszczającym z toksyn), jak również z zawartością wapnia i fluoru, które wzmacniają zęby. Najbardziej poznaną właściwością omawianej algi jest jej działanie detoksykujące. Ma zdolność wiązania toksyn i cząsteczek metali ciężkich, a następnie szybkiego wydalania ich z organizmu. Przypuszcza się więc, że może także częściowo wiązać zanieczyszczenia znajdujące się na powierzchni zębów lub w jamie ustnej, co pośrednio przekłada się na bielszy uśmiech.

Chlorella na białe zęby w pastach

Chlorella bywa dodatkiem do past do zębów. Wprawdzie nie są one oznaczone jako pasty wybielające, jednak efekt ten można zaobserwować po kilku tygodniach regularnego (2 razy dziennie) szczotkowania zębów z wykorzystaniem takiej pasty. Jest ona całkowicie bezpieczna dla szkliwa zębów i tkanek miękkich jamy ustnej, jak również nie uczula. Mogą ją stosować również małe dzieci.

Zobacz również: Jak prawidłowo myć zęby.

Suplementacja Chlorelli na białe zęby

Niektóre osoby obserwują efekt delikatnego wybielenia zębów podczas suplementacji Chlorelli. Suplementację należy prowadzić długoterminowo, nawet kilka miesięcy. Jednocześnie odczuje się poprawę libido i jakości snu, większy poziom codziennej energii oraz poprawę kondycji skóry. Suplementacja Chlorelli reguluje trawienie ze względu na wysoką zawartość błonnika pokarmowego, a także poprawia pamięć i koncentrację dzięki zawartości NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). Efekt białych zębów nie będzie jednak tak intensywny, jak w przypadku stosowania past do zębów z dodatkiem tej algi.

Chlorella na białe zęby – domowa pasta

Wybielenie zębów można zaobserwować także podczas stosowania pasty do zębów przygotowanej samodzielnie we własnym domu. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, chcąc mieć pewność odnośnie wszystkich użytych składników. Przykładowy przepis na domową pastę wybielającą prezentuje się następująco: olej kokosowy zmieszaj w stosunku 1:1 z sodą oczyszczoną, a następnie dodaj do tego tabletkę poruszonej Chlorelli. Dokładnie zmieszaj, uzyskując konsystencję pasty.
Domową pastę do zębów można przygotować z wielu różnych składników. Bardzo dobrze sprawdzają się: biała glinka (również o działaniu wybielającym), rozgniecione liście mięty, szałwia, mirra czy goździki.

Polecane produkty

Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Machmud E., Permatasari N., Chlorella Vulgaris Extract Creamas A Formulationof BoneRemodelling, Sys Rev Pharm, 11/2020.
  2. Christabel P., Hernando M., Sutanto C., Parisihni K., Exploration of Chlorella sp. as Antibacterial to Aggregatibacter Actinomycetemcomitans Biofilm, 2019.
  3. Lazur J., Szewczyk A., Jękot B., Muszyńska B., Suplementy diety zawierające Chlorella vulgaris źródłem związków fenolowych i luteiny, XXIII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, 2017.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami