Aktualizacja: 27 lipca 2016

Koktajl oczyszczającyWątroba jest głównym narządem odtruwającym organizm. Jednak w pewnym momencie może być przeciążona od rodzaju diety, poziomu aktywności fizycznej i środowiska. Gdy nadmiar toksyn staje się zbyt duży dla wątroby i nie nadąża ona z oczyszczaniem, związki te mogą zacząć gromadzić się w obrębie tkanek. To z kolei może spowodować znaczne zmniejszenie się jakości życia i pogorszenie zdrowia. Warto jest więc wspomóc ten ważny organ w usuwaniu toksyn z organizmu przy pomocy naturalnych sposobów.

Detoks z soku drogą do zdrowia

Jeśli chcemy oczyścić wątrobę, należy dostarczyć organizmowi odpowiednio dobrane pożywienie, które jest łatwe do strawienia. Ciało nie powinno przecież tracić dodatkowej energii na trawienie jedzenia. Trzeba więc dobrać takie produkty, które nie obciążają układu pokarmowego. Oczywiście przy jednoczesnym zachowaniu właściwej równowagi składników odżywczych, elektrolitów i przeciwutleniaczy, w celu zapewnienia wsparcia organizmu podczas detoksu. Wyciskane soki są jednym ze skuteczniejszych sposobów, aby wspierać oczyszczanie wątroby bez naruszania naturalnego procesu leczenia. Poniżej przedstawiamy sok z buraka, który skutecznie wspomaga oczyszczanie organizmu.

Przepis na sok z buraka oczyszczający wątrobę:

Dla ilu osób: 2-4
Czas przygotowania: około 8 minut

Składniki:

Sposób przygotowania

Umieść wszystkie składniki w sokowirówce, wyciskarce lub blenderze i zmiksuj je. Jeżeli używasz blendera, przed wsypaniem produktów napełnij go jedną lub dwiema szklankami wody. W obu przypadkach przed wypiciem dokładnie wymieszaj, aby miąższ nie osiadł na dnie. Tak przygotowany sok można podawać z lodem, w celu dodatkowego schłodzenia. Można również przelać go do słoja, aby napić się później (np. w pracy, szkole).

Dlaczego akurat te składniki przy detoksie?

Oto krótki przegląd, dlaczego warto wybrać wyżej wymienione składniki do przygotowania soku na oczyszczanie wątroby.

  • Buraki i marchew

Buraki i marchew są niezwykle bogate w flawonoidy i roślinny beta-karoten (witamina A). Jedzenie tego rodzaju składników, a także innych warzyw zawierających podobne substancje odżywcze, pomaga stymulować i wpływa na ogólną poprawę funkcji wątroby.

  • Jabłka

Zawierające duże ilości pektyn jabłka, posiadają składniki chemiczne niezbędne dla organizmu, aby oczyścić i usunąć toksyny z przewodu pokarmowego. To sprawia, że ​​wątroba może dużo łatwiej pracować i skuteczniej pozbyć się szkodliwych substancji, które ją obciążają.

Jeden z najmocniejszych i najbardziej wartościowych pomocników w oczyszczaniu wątroby. Ta zielona alga jest bardzo bogata w chlorofil, który skutecznie usuwa toksyny z krwiobiegu. Ma szczególną zdolność do neutralizacji toksycznych metali, chemikaliów i pestycydów. To stwarza bardzo dobry mechanizm ochronny dla wątroby.

Więcej na temat Chlorelli i jej właściwości wpływających na oczyszczanie organizmu można przeczytać w artykule: Chlorella – tabletki na oczyszczenie organizmu.

  • Korzeń imbiru

Imbir tradycyjnie stosowany jest na wzdęcia, zaparcia i inne dolegliwości trawienne. Poza tym, chroni błonę śluzową żołądka, co potwierdzone zostało badaniami. Naukowcy jednoznacznie podkreślają, że może on być skuteczny w leczeniu wrzodów.

  • Cytryna

Owoce cytrusowe, takie jak cytryna zawierają duże ilości witaminy C. Wspomaga ona organizm w przekształcaniu toksycznych materiałów na substancje, które mogą być absorbowane przez wodę. Picie wody z cytryną, świeżo wyciśniętego soku z cytryny lub limonki codziennie rano pomaga stymulować wątrobę do prawidłowego funkcjonowania.

Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, ...
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...