6-składnikowy detoks, który powstrzymuje odkładanie się toksyn

Koktajl oczyszczającyWątroba jest głównym narządem odtruwającym i w pewnym momencie może być przeciążona od rodzaju diety, poziomu aktywności i środowiska. Gdy nadmiar toksyn staje się zbyt duży dla wątroby i nie nadąża ona z oczyszczaniem , związki te mogą zacząć gromadzić się w obrębie tkanek co zmniejsza komfort i jakość swojego zdrowia. Warto jest więc wspomóc ten ważny organ w usuwaniu toksyn z organizmu przy pomocy naturalnych sposobów.

Sok drogą do zdrowia

Jeśli chcemy oczyścić wątrobę, należy dostarczyć organizmowi odpowiednio dobrane pożywienie, które jest łatwe do strawienia. Nie chcesz przecież, aby Twoje ciało traciło energię trawiąc jedzenie. Trzeba więc dobrać takie produkty, które nie obciążają układu pokarmowego przy jednoczesnym zachowaniu właściwej równowagi składników odżywczych, elektrolitów i przeciwutleniaczy, w celu zapewnienia wsparcia podczas detoksu organizmu. Wyciskane soki są skutecznym sposobem, aby wspierać oczyszczanie wątroby bez naruszania naturalnego procesu leczenia. Poniżej przedstawiamy sok z buraków, który skutecznie wspomaga oczyszczanie organizmu.

Przepis na oczyszczający wątrobę sok z buraków:

Dla ilu osób: 2-4
Czas przygotowania: około 8 minut

Składniki:

 • 3 marchewki (umyte i obrane)
 • 1 burak (umyty i obrany)
 • 2 czerwone jabłka (umyte i pokrojone)
 • 1 łyżeczka chlorelli
 • ½ korzenia imbiru
 • ½ cytryny (obrana)

Sposób przygotowania

Umieść wszystkie składniki w sokowirówce/wyciskarce lub blenderze i zmiksuj je. Jeżeli używasz blendera, przed wsypaniem produktów napełnij go jedną lub dwiema szklankami wody. W obu przypadkach przed wypiciem dokładnie wymieszaj, aby miąższ nie osiadł na dnie. Tak przygotowany sok można podawać z lodem, aby go dodatkowo schłodzić. Można również przelać go do słoja, aby napić się go później (np. w pracy/szkole).

Dlaczego akurat te składniki?

Oto krótki przegląd dlaczego warto wybrać te składniki do przygotowania soku na oczyszczanie wątroby.

 • Buraki i marchew

Buraki i marchew są niezwykle bogate w flawonoidy i roślinny-beta-karoten (witamina A). Jedzenie tych składników, a także inne warzywa zawierające podobne składniki odżywcze, pomaga stymulować i poprawić ogólną funkcję wątroby.

 • Jabłka

Zawierające duże ilości pektyn, jabłka posiadają składniki chemiczne niezbędne dla organizmu, aby oczyścić i usunąć toksyny z przewodu pokarmowego. To sprawia, że ​​wątroba może dużo łatwiej pracować i skuteczniej pozbyć się szkodliwych substancji, które ją obciążają.

 • Chlorella

Jeden z najmocniejszych pomocników w oczyszczanie wątroby. Zielona alga zawiera wysoki w chlorofilu, który skutecznie usuwa toksyny z krwiobiegu. Ma szczególną zdolność do neutralizacji toksycznych metali, chemikaliów i pestycydów. To stwarza bardzo dobry mechanizm ochronny dla wątroby.

 • Korzeń imbiru

Imbir tradycyjnie stosowany jest na wzdęcia, zaparcia i inne dolegliwości trawienne. Poza tym, chroni błonę śluzową żołądka, co potwierdzone zostało badaniami, a naukowcy jednoznacznie podkreślają, że może on być skuteczny w leczeniu wrzodów.

 • Cytryny

Owoce cytrusowe, takie jak cytryny zawierają duże ilości witaminy C, która wspomaga organizm w przekształcaniu toksycznych materiałów na substancje, które mogą być absorbowane przez wodę. Picie świeżo wyciśniętego soku z cytryny lub limonki codziennie rano pomaga stymulować wątrobę do prawidłowego funkcjonowania.

Spirulina z chlorellą - naturalne oczyszczenie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach
Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na flore fizjologiczną. W bardzo dokładny sposób usuwa toksyny z organizmu.
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *