Aktualizacja: 11 października 2020

Większość cudownych sposobów na zmniejszenie masy ciała (utratę tkanki tłuszczowej) o kilka kilogramów w ciągu miesiąca zazwyczaj nie daje długotrwałych efektów. Powodem złudzenia jest m.in. utrata wody w wyniku diety odchudzającej, którą organizm ponownie zaczyna magazynować  po pewnym czasie od zakończenia diety, a co za tym idzie, następuje ponowny przyrost masy ciała. Co gorsza, aby zabezpieczyć się na kolejne ewentualne braki, organizm powiększa swój “magazyn” przez co zamiast ubytku wagi, następuje jej przyrost.

woda stanowi około 50% masy ciała u kobiet i 60% u mężczyzn

W tym przypadku nie istnieje niestety magiczny środek. Jedyną skuteczną metodą na długoterminowe zmniejszenie tkanki tłuszczowej w naszym ciele jest regularna aktywność fizyczna, odpowiednia, zdrowa dieta wzbogacona dobrze dobranymi suplementami.
Często osoby, które pragną schudnąć szybko chcą to zrobić jak najmniejszym kosztem narażając się na niebezpieczeństwo. Organizm, który przyzwyczaił się do pewnej ilości tkanki tłuszczowej będzie się bronił. Potrzeba więc czasu, aby wykształciły się nowe nawyki, związane z żywieniem, jak i z aktywnością ruchową oraz by nastąpiło dopasowanie organizmu do nowych warunków metabolicznych.

Rozpoczynając trening zdrowotny trzeba stopniować intensywność, zaczynając od 10-minutowego marszu i zwiększać czas jego jego trwania, jak również w późniejszym okresie zwiększać jego intensywność, odpowiednio do naszych możliwości, które na pewno z czasem będą coraz większe.

Warto również wspomnieć, że podczas wysiłku fizycznego zwiększa się wydzielanie endorfin (najwięcej podczas intensywności przekraczającej 60% maksymalnego poboru tlenu) dzięki, którym zmniejsza się odczuwanie bólu, a także polepsza się nasze samopoczucie. Obniżony zostaje również poziom stresu, dzięki czemu potrafimy bardziej kontrolować swoje emocje.

Realnie patrząc, można stracić 1-2 kg tłuszczu miesięcznie. Wydawać by się mogło, że to niewiele, lecz w im bardziej zaawansowany wysiłek będziemy wkraczać, tym widoczne efekty będą coraz bardziej zadowalające. Jeżeli doda się do tego odpowiednio dobraną dietę i właściwą suplementację, ograniczając przyjmowanie pokarmów zaledwie o 100 kcal dziennie (np. 4 łyżeczki cukru), to w ciągu roku można spodziewać się utraty kilkunastu kilogramów. Rok to dla wielu osób bardzo długi okres, jednak czy nie warto przeorganizować swojego dnia aby uzyskać naprawdę imponujący i trwały rezultat? Według nas tak!

O czym jeszcze należy pamiętać podejmując opisaną drogę w kierunku odchudzania? Należy bezwzględnie uzupełniać z zewnątrz witaminy i minerały, których równowaga w organizmie jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania wszystkich jego elementów.

Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia:

1. Jaskólski A., Jskólska A. Podstawy fizjologii wysiłku fizycznego z zarysem fizjologii człowieka. AWF Wrocław 2009.