Matcha i zielone smoothieW ostatnim czasie bardzo głośno jest o Superfood. Gdy myślimy o super pożywieniu to mamy na myśli takie, które pomaga organizmowi osiągnąć optymalny poziom zdrowia i będące wydajnym źródłem witamin oraz minerałów dzięki czemu uzupełnia ewentualne braki w naszej diecie. Pożywienie takie zawiera niezwykłe właściwości i oferuje również mnóstwo rzadkich składników odżywczych, które wspomagają organizm na różnych poziomach. Takie produkty jak Spirulina, Chlorella, Kakao, Maca, Acai i jagody Goji są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Zaczynają się również w każdym miesiącu pojawiać “nowe” superfood. I rzeczywiście może to być nowe super pożywienie, ale dla świata zachodniego, ponieważ w Japonii znane jest już bardzo długi czas. Jednym z nich jest zielona herbata Matcha.

Zielona herbata Matcha

Zielona herbata Matcha ma długą tradycję w kulturze japońskiej. Ten dobrze znany eliksir jest używany od ponad tysiąca lat na Dalekim Wschodzie, ale dopiero od niedawna zaczęło robić się o nim głośno na rynku.

Ta wysokiej jakości sproszkowana zielona herbata posiada w swoim składzie bogate w składniki odżywcze, które pochodzą z młodych liści rośliny Camellia sinensis. Oferuje ona silny arsenał witamin, minerałów, aminokwasów oraz przeciwutleniaczy. Wyjątkowa zawartość tych ostatnich zapobiega starzeniu się organizmu i ochroni przed chorobami, również przewlekłymi. Matcha zwiększa również metabolizm i pomaga w detoksykacji organizmu. Usuwania metale ciężkie oraz toksyny.

Choć pojęcie przeciwutleniaczy może być stosunkowo nowe, to od ponad tysiąca lat, są one wykorzystywane z zielonej herbaty Matcha przez chińskich Daoists i japońskich Zen Buddystów jako sposób na relaks i medytację. Niedawno nawet współczesna nauka potwierdziła wnioski wynikające z tej bardzo starej tradycji. Matcha jest bogata w L-teaninę, rzadkiego aminokwasu, który faktycznie wpływa na stan odprężenia i dobrego samopoczucia.

Jako dodatkową korzyść, L-teanina może pomóc w poprawie pamięci i uczeniu się, hamując ewentualne skutki uboczne pochodzące z kofeiny naturalnie występujące w zielonej herbacie. Dlatego też Matcha sprzyja koncentracji i jasności umysłu bez występowania nerwowości jaka jest po kawie. Innym efektem L-teaniny jest wytwarzanie dopaminy i serotoniny. Te dwa związki chemiczne nie tylko wspomagają pamięć i koncentrację, ale również wpływają na poprawę nastroju, a także ogólnego samopoczucia.

Zieloną herbatę Matcha w postaci proszku można dodawać codziennie do porannych smootchie. Doda to nie tylko energii, ale również dostarczy organizmowi witamin i innych niezbędnych składników odżywczych do prawdłowego funkcjonowania.

Jak przygotować smoothie z Matcha? To bardzo proste:

1. Będziesz potrzebować:

2. Wymieszaj wszystkie składniki w mikserze do momentu aż powstanie gładka i kremowa konsystencja.

3. Przelej do kubka lub szklanki.

Smacznego!

Bio Olej kokosowy (nierafinowany) 100% naturalny
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...