Orzechowe kulki mocyZamiast sięgać po kolejną tabliczkę czekolady lub słodką bułkę ze sklepu lepiej samemu przygotować orzechowe kulki mocy – idealną przekąskę kiedy dopada nas chęć na coś słodkiego. Składniki możemy dowolnie dobierać i łączyć w zależności od własnych upodobań. Poniżej przedstawiamy przepis na naturalne kulki mocy bogate w orzechy i nasiona.

Orzechowe kulki mocy

Aby przygotować orzechowe kulki mocny potrzebujemy następujące składniki:

Ilość kulek:

  • około 50.

Jak przygotować orzechowe kulki mocy?

  1. Na suchej patelni prażymy orzechy: brazylijskie, włoskie i laskowe.
  2. Następnie mielimy każdy składnik osobno (oprócz wiórek kokosowych) w maszynce do mięsa lub w mocnym blenderze.
  3. Po zmieleniu, do jednej miski dodajemy wszystkie składniki (oprócz wiórek kokosowych) i mieszamy do uzyskania jednolitej masy.
  4. Połączone składniki formujemy na kształt kulek i każdą obtaczamy w wiórkach kokosowych.
  5. Tak przygotowane orzechowe kulki mocy są gotowe bezpośrednio do spożycia lub możemy je schłodzić w lodówce przez kilka godzin.

Na poniższym filmie pokazujemy jak w szybko można przygotować orzechowe kulki mocy:

 

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...