Wiosenna wyprzedaż kwas hialuronowy
Wiosenna wyprzedaż kwas hialuronowy

Aktualizacja: 25 października 2020

Kawa na odchudzanieNajpopularniejszym napojem na świecie jest kawa. Po za wpływem na układ nerwowy, dzięki czemu stajemy się bardziej skupieni, czujni i skoncentrowani, zmniejsza uczucie zmęczenia, pobudza również metabolizm. Czy kawa na odchudzanie ma wpływ?

W internecie można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat wpływu kawy na odchudzanie. Można wyczytać, że sprzyja odkładaniu się tłuszczu, powstawaniu cellulitu, a także, że zwiększa przemianę materii i jest to świetny spalacz tłuszczu.

Jaka kawa na odchudzanie?

Kawa sama w sobie nie przyczynia się do powstawania cellulitu i przybierania na wadze. W postaci “małej czarnej” bez dodatków takich jak śmietanka, cukier, mleko, lody czy bita śmietana, może pozytywnie wpływać na organizm. To właśnie te dodatki, szczególnie konsumowane w nadmiarze, mogą przyczyniać się do problemów z wagą. Do tego popularne jest picie kawy w towarzystwie deserów – ciastek, ciast, batoników, czekoladek i innych słodyczy, które zdecydowanie są wrogiem zdrowej sylwetki.

Kawa w postaci “małej czarnej” bez dodatków, może pozytywnie wpływać na organizm i wspomagać walkę z nadwagą.

Czy kawa na odchudzanie działa?

Kawa wpływa na przyspieszenie tętna, temperaturę ciała oraz pobudza termogenezę. Dzięki temu, zwiększają się możliwości spalania kalorii. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być picie kawy przed treningiem czy wysiłkiem fizycznym. Choć wpływ na metabolizm nie jest aż tak duży, to jednak w połączeniu z dobrym planem ćwiczeniowym może dać efekt. Krótkotrwale zwiększa koncentrację i poprawia wydolność fizyczną, a organizm w stanie pobudzenia może trenować dłużej i mocniej. Również dzięki dawce kofeiny, po wysiłku wzrasta wydatek energetyczny i spalane jest więcej kalorii.

Czy wiesz kiedy powinno spożywać się kawę? Jeśli nie, to koniecznie zajrzyj do naszego artykułu: Kiedy najlepiej pić kawę?

Zawarta w kawie kofeina nie tylko wpływa pobudzająco na układ nerwowy, ale również stymuluje proces zwany lipolizą. Jest to proces rozkładu komórek tłuszczowych w celu szybszego ich metabolizowania. Dzięki temu do krwi w krótszym czasie dostaje się więcej wolnych kwasów tłuszczowych, które służą jako paliwo.

Warto zainteresować się przygotowaniem kuloodpornej kawy, która może pomóc w uporaniu się ze zbędnymi kilogramami.

Kawa na odchudzanie przede wszystkim z umiarem

Mimo pozytywnego wpływu kawy na odchudzanie lepiej pić ją z umiarem. Kofeina zawarta w kawie jest substancją pobudzającą (psychoanaleptykiem), która zalicza się do narkotyków i łatwo się od niej uzależnić. Organizm przyzwyczaja się do częstych dawek kofeiny, która z czasem nie pobudza już tak bardzo. Zwiększanie codziennej dawki prowadzi do zakwaszenia organizmu, przewlekłych zatruć, pogorszenia jakości snu, lęków, odczuwania niepokoju, zdenerwowania i wielu innych negatywnych odczuć.

Polecane produkty

Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami