Witamina B3 (Niacyna) – niezbędna w metabolizmie

Witamina B3 (Niacyna)Niacyna inaczej zwana Witaminą B3 w połączeniu z innymi witaminami z grupy B bierze udział w wielu przemianach metabolicznych uwalniając energię w komórkach ciała, reguluje krążenie krwi, gospodarkę hormonalną, zapewnia odpowiedni poziom glukozy i kwasu solnego w organizmie.

Niacyna współpracując z witaminami B2 (ryboflawiną) i B6 (pirodyksyną) utrzymuje naszą skórę w zdrowej kondycji, a także jest niezbędna do prawidłowej pracy układu trawiennego i obwodowego układu nerwowego.

Suplementacja witaminą B3 jest niezwykle pomocna w leczeniu zawrotów głowy, redukuje szumy w uszach, łagodzi stany napięcia miesiączkowego, bóle głowy i skurcze. Jest również wykorzystywana w leczeniu choroby Raynauda. Rozszerza naczynia krwionośne, przez co poprawia cyrkulację krwi.
Rekomendowana  dawka Witaminy B3 (RDA) wynosi dla dorosłych mężczyzn ok. 18 miligramów i kobiet 14 miligramów na dobę. Kobiety w ciąży potrzebują 20 mg natomiast karmiące piersią, podobnie jak męzczyźni 18 mg.

Osoby spożywające alkohol w nadmiernych ilościach, a także będące na diecie wegetariańskiej są narażeni na niedobory Niacyny i powinni ją uzupełniać stosując suplementację preparatami zawierającymi tą cenną witaminę.

Niacyna

 Jakie są objawy niedoboru Witaminy B3?

Deficyt Niacyny objawia się wystąpieniem owrzodzeń skórnych, zawrotami glowy, biegunką, chronicznym zmęczenie, cuchnącym oddechem i niestrawnością. Kolejne symptomy niedoboru witaminy B3 to bezsenność, bóle kończyn, utrata apetytu, spadek cukru we krwi, osłabienie mięśni, wykwity skórne i występowanie stanów zapalnych skóry. Chroniczny niedobór może spowodować Pelagrę (rumień lombradzki), objawiającą się zapaleniem skóry, biegunką, depresją i otępieniem umysłowym.

Spirulina platensis - naturalna siła witamin i minerałów!
Spirulina to źródło wysokiej zawartości protein, witamin oraz minerałów. Urozmaica również dietę w składniki hamujące rozwój nowotworów i zapobiegające powstawaniu miażdzycy.
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *