Aktualizacja

Orzeźwiające napoje na upalne dniW upalne dni, kiedy temperatura otoczenia wysoko sięga słupka rtęci, wzrasta także zapotrzebowanie naszego organizmu na spożywanie płynów. W takich momentach warto więc zadbać o jego odpowiednie nawodnienie. Jaki napój będzie idealnym rozwiązaniem, aby mógł skutecznie nas schłodzić oraz zaspokoić pragnienie? Przedstawiamy kilka przykładów orzeźwiających napojów na gorące dni.

Wybór orzeźwiających napojów latem jest bardzo szeroki. Z racji trwania sezonu owocowego i warzywnego można dobierać różnego rodzaju kompozycje smakowe. Napoje te dodadzą nam nie tylko energii i orzeźwienia, ale również uzupełnią niedobory związków mineralnych, które tracimy każdego dnia przy wysokich temperaturach. Warto jednak pamiętać, że oprócz koktajli owocowych czy soków warzywnych należy podczas upalnych dni spożywać duże ilości wody.

Orzeźwiające napoje na upalne dni

Woda mineralna

Tak naprawdę jest ona niezbędnym elementem każdego dnia. Z kolei w lecie zapotrzebowanie na wodę znacznie wzrasta i wynosi około 2,5 litra dziennie. Dzieje się tak, ponieważ w tej porze roku pocimy się znacznie bardziej, tracąc przy tym związki mineralne oraz witaminy, które są niezbędne we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie jej braków.

Świeżo wyciskane soki owocowe

Sezon letni to idealny moment na takie właśnie napoje. Nie dość, że sprawią nam wiele przyjemności smakowych to również doskonale nas orzeźwią, dodadzą energii i uzupełnią braki witamin, a także minerałów. Idealnie sprawdza się tu lemoniada truskawkowa, lemoniada arbuzowa czy koktajl z dodatkiem melona i chlorelli.

Mrożona herbata

Orzeźwiające napoje to również mrożona herbata. Łatwa w wykonaniu, zdrowa i zaspokajająca pragnienie. Do wykonania takiego napoju można wykorzystać herbatę czarną, zieloną czy białą. Warto pamiętać o dodaniu do niej kilku kropel soku z cytryny i brązowego cukru, według własnych upodobań, w celu poprawienia oraz urozmaicenia jej smaku.

Woda smakowa z kostkami lodu

Jeśli nie przepadamy za smakiem czystej wody alternatywą jest naturalna woda smakowa. Do zwykłej wody można dodać szereg owoców, jakie tylko lubimy. Mogą to być truskawki, arbuz, cytryna, jak również pomarańcze. Kompozycje smakowe można dobierać według własnych upodobań. Na koniec taki napój warto wzbogacić o listek mięty oraz łyżeczkę miodu czy brązowego cukru. Inną alternatywą jest także dodawanie do wody kilku plasterków świeżego ogórka.

Napoje izotoniczne

Jeśli w Twoim życiu nieustannie towarzyszy sport, idealnym rozwiązaniem będą napoje izotoniczne. Są to nie tylko orzeźwiające napoje. Dobrze smakują, uzupełnią makro i mikroelementy oraz nawodniają organizm. Wspomagają również funkcjonowanie naszego ciała, narażonego na nadmierne zużywanie substancji odżywczych podczas uprawiania sportów.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...