Spirulina w kosmetyceSpirulina to alga o bardzo dużej sile oddziaływania biologicznego. Można wykorzystać to nie tylko w suplementacji diety, ale również w kosmetyce. Zastosowanie Spiruliny jest w tej branży szerokie, ale żeby osiągnąć pożądany efekt, należy dobrze poznać zasadę działania kosmetyków z algami i zasady ich aplikacji.

Przede wszystkim maseczki

Spirulina jest dziś jednym z najpopularniejszych dodatków do maseczek oczyszczających. Wynika to z jej silnego działania enzymatycznego oraz odżywczego. Maseczkę wzbogaconą algami można przygotować bardzo łatwo, jako podstawowy składnik stosując zieloną glinkę, która bardzo intensywnie ściąga i oczyszcza pory. Jednocześnie dodana do maseczki spirulina zwiąże szkodliwe produkty przemiany materii, których glinka nie jest w stanie utlenić, a przy okazji zablokowane zostaną związki metali ciężkich. Spirulina w takiej maseczce pozwoli też na dodatkowe odżywienie skóry i zapobiegnie silnym podrażnieniom, jakie może powodować glinka na delikatnej skórze twarzy. Po nałożeniu maseczki należy ją pozostawić na skórze od 10 do 20 minut, a następnie spłukać letnią lub chłodną wodą.
Algi mogą posłużyć również do dodatkowego wzmocnienia oczyszczającego działania maseczek borowinowych lub z wyciągiem z jagód. Spirulina wykazuje silne działanie oczyszczające, aczkolwiek w oczyszczaniu porów skóry warto ją dodatkowo wspomóc silniejszym produktem takim jak na przykład Chlorella.

Tonik z algami

Tonik z lagami zaaplikowany wieczorem pozwala rozprowadzić glony bardzo cienką warstwą, dzięki czemu przez cała noc będą one miały kontakt ze skórą, poprawiając jej odżywienie i delikatnie oczyszczając skórę z wydzielanych w czasie nocy produktów przemiany materii. Algi można dodać do klasycznego, koncernowego toniku, ale można też po prostu rozcieńczyć je wodą mineralną lub delikatnym kremem na noc. Chodzi o to, aby pozostawić na skórze możliwie najcieńsza warstwę specyfiku, aby nie utrudniać normalnego funkcjonowania skóry, lecz je usprawnić.

Peelingi z algami

W czasie peelingu podrażnione komórki skóry przyspieszają swój metabolizm, wydalając przez pory skóry pewne substancje chemiczne, które mogą negatywnie wpływać na kondycję tkanek. Warto peeling cukrowy wzbogacić algami, ponieważ wtedy zatrzymane zostaną zarówno dodatki jakie znajdują się w cukrze, jak i substancje wydzielane przez skórę. Sam peeling ma usuwać obumarłe komórki naskórka, działa zaś jedynie mechanicznie, ale dołożenie do tego nawet niewielkiej ilości komórek algi Spirulina powoduje, że preparat wykaże też delikatne właściwości peelingu enzymatycznego, co zdecydowanie zwiększy skuteczność całego zabiegu i jednocześnie pozwoli na usunięcie innych zanieczyszczeń biologicznych, których mechanicznie usunąć się nie da.

Spirulina do kąpieli?

Dodatek alg do kąpieli nie wydaje się złym pomysłem. Jedyny problem polega na tym, że trzeba byłoby użyć ich sporo, a to podnosi koszt zabiegu, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć Spirulinę do okładów lub moczenia obolałych stóp. Spirulina wykazuje właściwości oczyszczające, dzięki czemu przeciwdziała chorobom grzybiczym, a dzięki zawartości dużej ilości składników mineralnych pozwala usunąć uczucie ciężkich nóg i przywraca równowagę skórze zmęczonej zbyt długim noszeniem obuwia.

Podsumowanie

Lista kosmetycznych zastosowań algi Spirulina jest praktycznie nieskończona. Można ją używać w połączeniu prawie ze wszystkimi kosmetykami i są one odpowiednie dla wszystkich typów skóry. Dodatkowym atutem jest ich wysoka hipoalergiczność, co sprawia, że maseczki czy inne kosmetyki ze Spiruliną mogą być stosowane bez obaw także przez osoby nadwrażliwe na zwyczajne kosmetyki i o szczególnie delikatnej skórze.

Spirulina w proszku
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...