Aktualizacja: 1 sierpnia 2016

10 produktów, które w naturalny sposób odblokowują tętniceW tym artykule przedstawiamy 10 najbardziej skutecznych produktów, które z powodzeniem pomagają odetkać tętnice i zapobiegają występowaniu poważnych chorób. Są one naturalne i co najważniejsze, łatwo dostępne na polskim rynku.

1. Owies.

Rozpuszczalny błonnik owsa jest głównym jego składnikiem. To właśnie on nie pozwala na wzrost poziomu cholesterolu. Pomaga regulować i usuwać zły cholesterolu (LDL) z organizmu. Zalecana dawka wynosi 2 szklanki gotowanego owsa na dzień.

2. Sok żurawinowy.

Sok z żurawiny pobudza wchłanianie komórkowe i dodaje energii. Chroni również przed akumulacją tłuszczu w naczyniach krwionośnych. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, pij 3 szklanki żurawiny na tydzień.

3. Granat.

Granat to silny przeciwutleniacz, który zapobiega twardnieniu tętnic. Redukuje powstawanie szkód wyrządzonych w naczyniach krwionośnych i zapobiega postępowi choroby.

4. Szpinak.

Szpinak jest bogatym źródłem potasu i kwasu foliowego. Może on pomóc zapobiegać nadciśnieniu. Zapobiega również odkładaniu się złego cholesterolu w tętnicach, co jest jedną z głównych przyczyn zawału serca. Luteina jest innym, ważnym składnikiem szpinaku, który działa jak dobra ochrona przed zwyrodnieniem plamki żółtej, choroby związanej z wiekiem.

5. Winogrona.

Flawonoidy, resweratrol i kwercetyna to praktycznie najważniejsze i najbardziej użyteczne składniki znajdujące się w winogronach. Są one wyjątkowo dobre do zapobiegania utlenianiu cholesterolu, który prowadzi do tworzenia się blaszek na ścianach tętnic. Winogrona pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia zakrzepów krwi – stanów, które mogą prowadzić do chorób serca.

6. Ryba.

Wiadomo, że ryby to jedne z najlepszych źródeł kwasów omega-3 – substancji, które mogą zapobiegać gromadzeniu się osadów tłuszczowych w tętnicach. Dokładniej mówiąc, zapobiegają utlenianiu cholesterolu – czyli zmniejszają ryzyko powstawania skrzepów. Zostało to potwierdzone przez badania wykonywane na Uniwersytecie w Southampton.

7. Kiwi i melon.

Ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy i ich silne właściwości, wystarczy jeden kubek dziennie, aby zmniejszyć poziom złego cholesterolu.

8. Czosnek.

Czosnek był od zawsze był stosowany w tradycyjnej medycynie. Różnorodne właściwości i korzyści zdrowotne sprawiają, że jest on wyjątkowy. Czosnek jest wyjątkowo dobry przy zapobieganiu i leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego. Może pomóc przy problemach z wysokim ciśnieniem krwi, chorobach serca, a także zapobiega zwapnieniom naczyń wieńcowych.

9. Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek trafiła do tej kategorii, ponieważ zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które są bardzo skuteczne w usuwaniu złego cholesterolu.

10. Pomidory

Pomidory zawierają likopen, związek, który może pomóc w zapobieganiu twardnienia tętnic co potwierdzają badania naukowe. Wykazały one również, że kobiety, które miały wyższy poziom likopenu we krwi miał mniej problemów z tętnicami.

Bio Acerola C - 100% naturalna witamina
Acerola od bioalgi to w pełni naturalny (organiczny) i bez żadnych dodatków produkt. Wytwarzany jest z owoców wiśni Acerola, na ściśle kontrolowanej, ekologicznej uprawie, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych.
Zobacz tutaj ...