Zalety Koenzymu Q10

Zalety Koenzymu Q10Koenzym Q10 określany również jako ubichinon (związek, który jest obecny we wszystkich komórkach). Występuje naturalnie w organizmie, znajduje się w największej ilości w mitochondriach, gdzie wytwarzana jest energia komórkowa. Najwyższy poziom Koenzymu Q10 znajduje się w najciężej pracujących tkankach organizmu, zwłaszcza w sercu.
Koenzym Q10 jest antyoksydantem, czyli pomaga chronić komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Organizm wytwarza wolne rodniki w normalnym toku produkcji energii. Jednak w miarę starzenia się naszego ciała generuje ich nadmiar. To może być szkodliwe dla osób, których organizm nie wytwarza już wystarczającej ilości Koenzymu Q10 i innych antyoksydantów w celu zwalczania wolnych rodników.

Koenzym Q10 ma zróżnicowane działanie w organizmie:
– przeciwutleniacz – oczyszcza z wolnych rodników
– poprawia skuteczność produkcji energii komórkowej w mitochondriach komórek
– reguluje geny związane z produkcją energii
– stabilizuje błony komórkowe

Z wiekiem dochodzi do spadku produkcji Koenzymu Q10 w naszym organizmie. Nie jest możliwe uzyskanie wystarczającej ilości Koenzymu Q10 ze źródeł zewnętrznych. Suplementy diety z Koenzymem są bardzo bezpieczne i dostępne w wielu formach takich jak: kapsułki, tabletki, kremy. Nie ma żadnych toksycznych działań niepożądanych związanych ze stosowania tego leku. Jednak osoby z poważnymi schorzeniami przed uzupełnieniem Koenzymu Q10 powinny skonsultować się z lekarzem, który podejmie decyzję o przyjmowaniu wysokich dawek, w celu zapewnienia korzyści leczniczych dla osób z chorobami serca, cukrzycą itp.

Koenzym Q10n - zadbaj o zdrowie!
Koenzym, który Państwu oferujemy produkowany jest przy użyciu naturalnego procesu fermentacji. Jest to czysty izomer trans, w 100% naturalny i identyczny jak koenzym Q10 występujący w naszym organizmie, a więc o wysokiej biodostępności.
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *