Koenzym Q10
Koenzym Q10

Aktualizacja: 22 maja 2023

Najmocniejszy kolagenJaki jest najmocniejszy kolagen? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na właściwości preparatów kolagenowych wpływa wiele czynników. Także związanych z indywidualnymi predyspozycjami organizmu konsumenta. Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby wybrać suplement kolagenowy najwyższej jakości o mocnym działaniu.

Najmocniejszy kolagen – dawka kolagenu

Na rynku istnieje wiele preparatów kolagenowych. Mają postać tabletek, kapsułek, kropelek, proszków. Z całą pewnością najlepsze i najszybsze efekty zauważa się suplementując naturalny kolagen do picia. Ma on formę proszku do rozpuszczania w wodzie, dzięki czemu układ pokarmowy nie traci już czasu na rozpuszczanie otoczki, która znajduje się na kapsułkach. Związek od razu po wypiciu może być wchłaniany, co przekłada się na jego efektywność. Sama postać kolagenu to nie wszystko.

Najmocniejszy kolagen to taki, którego jest przynajmniej 8000 mg w 10 g proszku. To wysoka dawka, w efekcie czego mamy pewność, że spora jej część zostanie wchłonięta i wykorzystana. Mniejsze dawki z dużym prawdopodobieństwem nie zostaną wykorzystane, lecz wydalone z organizmu.

Najmocniejszy kolagen a składniki dodatkowe

Najważniejszym składnikiem preparatów kolagenowych jest oczywiście czysty kolagen. Warto jednak zwrócić uwagę na zawartość składników dodatkowych, takich jak:

Takich składników może być więcej. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że są one w pełni naturalne. W dobrych suplementach diety nie ma miejsca na konserwanty czy chemiczne uzupełniacze. Zadaniem naturalnych dodatków jest potęgowanie korzystnych właściwości kolagenu.

Najmocniejszy kolagen – rybi czy wołowy?

Także na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Kolagen rybi jest wprawdzie w większym stopniu przyswajalny niż kolagen wołowy, ponieważ posiada znacznie mniejszą masę cząsteczkową. Jednak kolagen wołowy posiada budowę zbliżoną do kolagenu człowieka, co wpływa na jego korzyść. Może zostać efektywniej wykorzystany przez tkanki organizmu. Dodatkową zaletą kolagenu wołowego jest jego uniwersalny smak i zapach. W przeciwieństwie do kolagenu pozyskiwanego z łusek i płetw ryb, wyróżniającego się ostrym i specyficznym smakiem, którego wiele osób nie toleruje.

Czy najmocniejszy kolagen istnieje?

Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby na konkretny suplement diety jako najmocniejszy. Dlatego podczas zakupów warto zwracać uwagę, aby wybrany przez nas produkt:

  • miał wysoką zawartość czystego kolagenu i był wzbogacony składnikami naturalnymi zwiększającymi działanie tego kolagenu;
  • był pozyskany z najlepszych i sprawdzonych surowców;
  • miał formę proszku do rozpuszczania w wodzie;
  • miał cenę adekwatną do jakości , wysokiej jakości suplementy kolagenowe kosztują powyżej 100 zł za opakowanie.

Wybierając dobry kolagen mamy pewność, że jego przyjmowanie rzeczywiście będzie skuteczne i bezpieczne, a o to właśnie nam chodzi.

Polecane produkty

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry ...
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Morąg M., Burza A., Budowa, właściwości i funkcje kolagenu oraz elastyny w skórze, Journal of Health Study, 2/2017.
  2. Żelaszczyk D., Waszkielewicz A., Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, Estetologia Medyczna i Kosmetologia, 2/2012.
  3. Czubak K., Żbikowska H., Struktura, funkcja i znaczenie biomedyczne kolagenów, Annales Academiae Medicae Silesiensis, 4/2014.
  4. Nowicka-Zuchowska A., Zuchowski A., Kolagen – rola w organizmie i skutki niedoboru, Lek w Polsce, 11/2019.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami