Kolagen do picia
Kolagen do picia

Chlorella z rozerwaną ścianą komórkowąChlorella z rozerwaną ścianą komórkową to gwarancja suplementu diety najwyższej jakości. Dzięki takiej obróbce składniki aktywne zawarte w aldze mogą zostać uwolnione, a więc strawione i przyswojone w układzie pokarmowym konsumenta. Chlorella bez rozerwanej ściany komórkowej prawdopodobnie w większości zostanie wydalona z organizmu przez układ pokarmowy.

Chlorella z rozerwaną ścianą komórkową – charakterystyka

Chlorella jest cenioną na całym świecie słodkowodną algą, charakteryzującą się jednak bardzo twardą ścianą komórkową. Zbudowana jest m.in. z wytrzymałej celulozy, glukozy i mannozy. Układ pokarmowy człowieka nie jest w stanie strawić tych składników, dlatego komórki Chlorelli przechodzą przez drogi pokarmowe i zostają wydalone wraz z kałem. Co się z tym wiąże – składniki aktywne zawarte w Chlorelli nie zostają uwolnione i nie mogą zostać wykorzystane przez organizm konsumenta.

Dlatego wielu producentów mających świadomość na ten temat poddaje algę specjalnej obróbce podczas produkcji suplementów diety. Jej głównym celem jest właśnie rozerwanie sztywnej, mocnej ściany komórkowej, aby substancje odżywcze mogły zostać uwolnione bezpośrednio po spożyciu algi. Innymi słowy rozerwanie ściany komórkowej Chlorelli pozwala na lepsze wykorzystanie cennych składników zawartych w jej komórkach.

Zobacz również: Rozerwana ściana komórkowa w aldze Chlorella – dlaczego jest to ważne?

Chlorella z rozerwaną ścianą komórkową – skład

Chlorella z rozerwaną ścianą komórkową umożliwia wykorzystanie przez organizm wiele cennych składników odżywczych. Zawiera ona m.in.:

Dzięki rozerwaniu ściany komórkowej mogą one być w pełni wykorzystane przez organizm.

Chlorella – właściwości zdrowotne

Suplementacja Chlorelli wpływa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, ponieważ obniża zbyt wysokie ciśnienie krwi, poziom cholesterolu całkowitego i frakcji LDL, a także zmniejsza ryzyko otyłości, która jest kluczowym czynnikiem ryzyka chorób kardiologicznych. Działa również silnie antyoksydacyjnie, przeciwdziałając skutkom stresu oksydacyjnego. Udowodniono, że Chlorella:

Chlorella zawiera kwasy tłuszczowe, które wchodzą w skład płaszcza lipidowego skóry, wzmacniając ją. Łagodzi stany zapalne i zaczerwienienia, dlatego poleca się ją osobom z cerą wrażliwą. Jej systematyczna suplementacja sprawia, że staje się ona pełna blasku, oczyszczona i wzmocniona, zaś czynność gruczołów łojowych ulega normalizacji.

Najbardziej znaną właściwością Chlorelli jest działanie detoksykujące. Odbywa się to 2 drogami. Cenne składniki odżywcze obecne w aldze wchodzą w interakcje ze szkodliwymi związkami (metalami ciężkimi i toksynami) już w drogach pokarmowych. Jest to tzw. chelatacja. W tej postaci Chlorella wraz z toksynami usuwana jest z organizmu głównie poprzez defekację.

Drugi sposób jest nieco bardziej złożony, ponieważ obejmuje pochłanianie już strawionych cząstek, a raczej ich części. W dalszej kolejności ustrój konsumenta wykorzystuje je do wzmocnienia naturalnych mechanizmów obronnych. Na podobnej zasadzie działają również niektóre witaminy. W efekcie regularna suplementacja Chlorelli wspomaga oczyszczenie organizmu z patogennych związków.

Polecane produkty

Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Lazur J., Szewczyk A., Jękot B., (i inni), Suplementy diety zawierające chlorella vulgaris źródłem związków fenolowych i luteiny, XXIII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Kraków 2017.
  2. Jękot B., Rzewińska A., Hałaszuk P., (i inni), Preparaty zawierające algi źródłem substancji prozdrowotnych, Morski Instytut Rybacki, 1/2016.
  3. Zdrojewicz Z., Bieżyński B., Krajewski P., Medycyna Rodzinna, 21/2018.
  4. Kaniewska M., Kosmetologia – podstawy, Wydawnictwo WsiP, Warszawa 2011.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami