Spirulina z mangoMango to jeden z najbardziej popularnych owoców na świecie. Nie bez powodu. Zawiera wiele niezbędnych witamin i minerałów wpływających bardzo korzystnie na zdrowie. Pijąc koktajl z mango w łatwy i szybki sposób dostarczamy organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Sok z mango jest doskonałym źródłem witaminy A, B, C, E, K, żelaza, fosforu, wapnia, potasu, kwasu foliowego, niacyny, selenu, magnezu, manganu i kwasu galusowego.

Koktajl z mango – same zalety

Sok z mango jest bardzo ważny dla układu krążenia. Wysoka zawartość beta-karotenu pomaga w zapobieganiu miażdżycy i innych powikłań serca. Mango jest również bogate w potas, który wspomaga pracę mięśni, serca i układu nerwowego. Połączenie magnezu i potasu znajdującym się w mango służą do łagodzenia stresu, zmniejszania problemów związanych z  zaparciami, a także skurczami mięśniowymi. Co bardzo ważne, mango wykazuje również pozytywne działanie we wspomaganiu leczenia chorób wątroby pomagając przy tym w problemach z trawieniem i kwasowością żołądka

Witamina A i C, które znajdują się w mango są niezbędne dla zdrowych oczu, zębów i skóry. Mają one pozytywne działanie w leczeniu przeziębienia, grypy oraz gorączki. Witaminy te są niezbędne w procesie gojenia się ran, jak również do utrzymania zdrowych kości czy chrząstek stawowych, a także utrzymania odpowiednio funkcjonującego systemu immunologicznego. Picie soku z mango wspiera układ odpornościowy poprzez stymulowanie białych krwinek, jak również pomaga usunąć szkodliwe substancje z organizmu.

Mango jest również doskonałym źródłem żelaza. Żelazo jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, ponieważ pomaga w produkcji czerwonych krwinek, które transportują tlen w naszym ciele. Ponadto dieta bogata w żelazo zapobiega niedokrwistości. Koktajl z mango jest również korzystne wpływa na pamięć i koncentrację.

Spirulina z mango – idealne połączenie

To tylko niektóre z bogactw ukryte w mango. Dodanie algi Spirulina spowoduje, że otrzymamy pożywny koktajl, a jednocześnie bardzo energetyczny, ponieważ uzupełnione zostaną braki w witaminy, minerały (w tym pierwiastki śladowe), a także niezbędne aminokwasy do prawidłowego funkcjonowania układów organizmu. Spirulina zawiera w swoim składzie ponad 4 000 składników odżywczych. Jest to idealne, naturalne źródło 10 endogennych, a także 8 egzogennych aminokwasów (takich, które nasz organizm nie jest w stanie samemu wytworzyć i muszą być dostarczane z pożywieniem), wysokiego poziomu kwasu gamma-linolenowego (GLA), kwasu linolowego, kwasu arachidonowego, kwasów nukleinowych DNA i RNA, beta-karotenu, kompleksu witamin z grupy B, fosforu, wapnia oraz żelaza. Jest ona bardzo bogata w fikocyjaniny, jak również w chlorofil.

Spirulina i mango w koktajlu – sposób przygotowania

Przygotowanie koktajlu ze Spiruliny i mango jest niezwykle proste. Wystarczy, że zmiksujemy:

– Spirulina w proszku (1-10 gram, najlepiej 5 g = 1 łyżeczka od herbaty);
– 1 mango pokrojone na kawałki;
jogurt naturalny (100 ml);
– woda mineralna (w celu zmniejszenia gęstości powstałego koktajlu).

Aby urozmaicić smak możemy dodać jeszcze, w zależności od upodobań:

– 1 banan;
jarmuż;
– szpinak;
mleko kokosowe, mleko sojowe (zamiast jogurtu);
jagody;
truskawki

i inne owoce czy warzywa.

Podsumowanie

Codzienne spożywanie różnorodnie przygotowanych koktajli ze Spiruliną, mango, szpinakiem, jagodami i innymi wartościowymi składnikami z pewnością doda nam energii na cały dzień. Dodatkowo sprawi, że będziemy dłużej czuli sytość, a co za tym idzie, nie będziemy musieli podjadać. To wpłynie pozytywnie nie tylko na zredukowanie kilogramów, ale również uregulowana zostanie praca metabolizmu, dzięki czemu będziemy czuli się po prostu dobrze.

Spirulina w proszku - spirulina platensis
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...