Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 30 grudnia 2022

Jak oczyścić organizm z toksyn?Jak oczyścić organizm z toksyn? Ze względu na masową produkcję, obniżenie jakości wytwarzanych towarów, a także wiele innych czynników związanych z produkcją żywności, coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie. Każdego dnia narażeni jesteśmy na spożywanie oraz absorpcję różnych szkodliwych substancji. Są nimi między innymi metale ciężkie, pestycydy, zanieczyszczenia z powietrza oraz wiele innych, groźnych dla naszego zdrowia związków. Odpowiedzią na to pytanie może być Chlorella.

Co to jest Chlorella?

Chlorella to słodkowodna, jednokomórkowa alga. Zalicza się ją do jednych z najstarszych form życia. Od dawna stanowi pożywienie dla wielu zwierząt i ludzi, ze względu na dużą zawartość składników odżywczych, takich jak:

Chlorella zawiera 18 aminokwasów, witaminy z grupy B, witaminę C, witaminę E, witaminę K, magnez, beta-karoten, żelazo, mangan, potas i kwas foliowy. Ponadto jest ona bogata w chlorofil, luteinę, likopen oraz przeciwutleniacze. Dzięki nim przyjmowanie Chlorelli może pomóc w walce z chorobami typu cukrzyca, astma oskrzelowa, zapalenie żołądka czy wrzody żołądka.

Zanieczyszczony organizm – objawy

W dzisiejszych czasach w naszych organizmach, co raz częściej dochodzi do zanieczyszczenia organizmu.  Toksyny oraz inne niekorzystne substancje oddziałową na nasze ciało, dając objawy takie jak:

Niezmiernie ważne jest zatem, regularne oczyszczanie organizmu z toksyn. Najlepiej przeprowadzać ten proces regularnie, aby nie dopuścić do kumulacji zanieczyszczeń w naszym ciele.

Jak oczyścić organizm z toksyn – naturalne produkty

Aktualnie, ze względu na zanieczyszczenie powietrza, używanie pestycydów w rolnictwie czy pracę w szkodliwych warunkach (jak np. górnictwo), człowiek narażony jest na nadmierną absorpcję metali ciężkich. Oczywiście metale ciężkie zawierają pewne pierwiastki (jak żelazo czy miedź), niezbędne w niewielkich ilościach dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niemniej jednak w zbyt dużych ilościach, a także te szkodliwe należy eliminować z diety.

Chlorella posiada unikalny składnik, znany jako sporopolenina  i to właśnie dzięki temu fitoskładnikowi, alga ta posiada niezwykłą zdolność do wiązania i eliminowania toksyn z organizmu. Jest w stanie oczyścić z biotoksyn i metali ciężkich takich jak aluminium, rtęć, ołów czy nikiel.

Oczywiście, aby uzyskać taki efekt, należy upewnić się, że Chlorella jest dobrej jakości. Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwracać uwagę, jest strawność produktu. Chlorella posiada ścianę komórkową, której nasz organizm nie jest w stanie strawić. Dlatego ważne jest, aby produkt posiadał tzw. „rozerwaną ścianę komórkową”. Najlepiej skorzystać z chlorelli od sprawdzonego producenta.

A więc jak oczyścić organizm z toksyn? Warto każdego dnia, do swojej diety włączyć Chlorellę. Możemy ją przyjmować w w różnych formach, najłatwiej używać jest chlorelli w tabletkach lub proszku.

Przepisy jak oczyścić organizm z toksyn

Ten koktajl zawiera w sobie najważniejsze składniki, które pomogą w detoksie wspomagając naturalne oczyszczanie organizmu. Chlorella pomoże w eliminacji toksyn, seler naciowy bogaty w błonnik oczyści przewód pokarmowy, limonka oprócz witaminy C posiada właściwości antybakteryjne, a mięta wpływa na proces trawienia i zmniejsza wzdęcia.

Składniki:

 • 1/2 dojrzałego awokado;
 • 1/2 zielonego jabłka;
 • 2 kawałki selera;
 • 1 limonka (sok);
 • kilka listków mięty;
 • 1/4 do 1 łyżeczki Chlorelli lub około 6 pokruszonych tabletek;
 • 3/4 szklanki mleka kokosowego;
 • 1/4 szklani wody;
 • 1/2 mango (opcjonalnie do smaku).

Wszystkie składniki połączyć i wymieszać w blenderze do uzyskania gładkiej masy. Koktajl najlepiej spożyć w ciągu 24 godzin.

Polecane produkty

Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

 1. Pałasz M., Oczyszczanie organizmu, Wydawnictwo SBM, Warszawa 2021.
 2. Wierzbicka I., Chlorella – panaceum na wszystkie choroby?, Food Forum, 2/2016.
 3. Lazur J., Szewczyk A., Jękot B., Muszyńska B., Suplementy diety zawierające Chlorella vulgaris źródłem związków fenolowych i luteiny, XXIII Naukowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, 2017.
 4. Safi C., Zebib B., Merah O., Pontalier P., Morphology, composition, production, processing and applications of Chlorella vulgaris: A review, Renewable and Sustainable Energy Reviews, 35/2014.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami