Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami

Aktualizacja: 24 października 2020

Zielone smoothie na metabolizmZła dieta, nadwaga, używki i inne czynniki mogą mieć bezpośredni wpływ na nasz metabolizm. Aby temu zaradzić i utrzymać organizm w zdrowiu należy być aktywnym fizycznie, odżywiać się prawidłowo oraz utrzymywać swoją kondycję psychiczną w formie. Aby podkręcić metabolizm i spalić dodatkowo trochę kalorii podczas snu warto na wieczór przygotować pyszne zielone smoothie.

Zielone smoothie na metabolizm

Ze względu na składniki, napój może być kwaśny i gorzki. Aby temu zaradzić warto dodać łyżeczkę miodu.

Składniki:

  • 1 ogórek zielony
  • garść pietruszki
  • 1 cytryna
  • 1 łyżka startego imbiru
  • pól szklanki wody
  • 1 łyżka soku z aloesu
  • 1 łyżeczka Spiruliny w proszku
  • łyżka miodu

Przygotowanie:

Pokroić wszystkie składniki i wrzucić do blendera. Wypić zaraz po przygotowaniu.

Jak działa zielone smoothie?

Zielony ogórek

Zielony ogórek bardzo dobrze nawadnia organizm (składa się z 90% z wody). Ponadto warzywo jest aktualnie badane pod kątem potencjalnych właściwości w walce z cukrzycą i nadwagą.

Pietruszka

Pietruszka wykazuje duże właściwości przeciwutleniające, jest pełna witamin i minerałów. Zawiera dużą ilość witaminy C, która wspomaga układ trawienny, nerwowy oraz nerki w usuwaniu toksyn. Pietruszka również ma właściwości moczopędne, dzięki czemu nie zatrzymujemy wody w organizmie.

Cytryna

Cytryna wpływa na wątrobę i wspomaga eliminację toksyn. Ma również związek z wrażliwością na insulinę a także wpływa na proces trawienia skrobi, dzięki czemu w organizmie odkłada się mniej tłuszczu.

Imbir

Imbir pobudza metabolizm, obniżając jednocześnie poziom cukru i cholesterolu. Wpływa na pracę trzustki, która reguluje poziom insuliny. Dzięki temu obniżamy ilość cukrów zamienianych na tłuszcz.

Aloes

Aloes zawiera sporą ilość antyoksydantów. Spożywanie aloe vera stymuluje organizm do większego wydatku energetycznego, co przekłada się na mniejszą ilość tkanki tłuszczowej. Badania wykazały, że u szczurów jedzących 2 razy dziennie aloes, zmniejszyła się ilość podskórnej i trzewnej tkanki tłuszczowej.

Spirulina

Spirulina jest najbogatszym źródłem kwasu GLA (gamma linolenowy). Ten niezbędny kwas tłuszczowy bierze udział w procesie regulacji cukru i insuliny w organizmie, a także dostarcza niezbędne składniki odżywcze.

Miód

Miód nie tylko poprawi walory smakowe zielonego smoothie, ale także dostarczy całą gamę substancji, które podkręcą metabolizm. Przede wszystkim miód spożywany przed snem ułatwia zasypianie, dostarcza niezbędną energię do pracy naszego mózgu, co umożliwia spalanie tłuszczu.

Spirulina w proszku
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...