Letnia wyprzedaż
Letnia wyprzedaż

Aktualizacja: 30 stycznia 2017

Jak złagodzić kaszel domowym sposobem?W sezonie jesienno-zimowym łatwo jest złapać przeziębienie, warto więc zawczasu zapobiegać objawom. Jednak gdy już je złapiemy to jak złagodzić kaszel, ból gardła czy pociąganie nosem w domowych warunkach? Cukierki z surowego miodu, cynamonu i oleju kokosowego mogą pomóc.

Kaszel

Wiele osób, gdy tylko poczuje pierwsze symptomy choroby, w pierwszej kolejności sięga po tabletki na przeziębienie, które można dostać prawie w każdym sklepie czy aptece. Mimo iż są skuteczne, to jednak zawierają różne substancje chemiczne, które mogą powodować negatywne reakcje organizmu i nie leczą problemu u źródła.

Kaszel jest naturalną reakcją organizmu, mającą na celu oczyszczenie dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny oskrzelowej, bakterii, drobnoustrojów, zanieczyszczeń czy ciał obcych. Niestety żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku, o czym świadczy między innymi smog w dużych miastach, a kaszel chroni nasze płuca przed wieloma chorobami przenoszonymi w powietrzu.

Jeśli kaszel jest tylko tymczasowy i bezbolesny, to może tylko pomóc. Jednak jeśli utrzymuje się długo i sprawia ból, to powinien być leczony od razu.

Jak złagodzić kaszel domowym sposobem?

Aby przyrządzić naturalne cukierki na kaszel potrzebujemy:

  1. 100 g surowego miodu.
  2. 100 ml nierafinowanego oleju kokosowego.
  3. Pól łyżeczki cynamonu.

Miód i jego właściwości

Surowy miód wykazuje bardzo silne właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i przeciwwirusowe, które pomogą złagodzić objawy kaszlu i bólu gardła. Wpływa on również na stany zapalne w układzie oddechowym, trudności z oddychaniem, wspomaga pracę jelit i wspomaga oczyszczanie wątroby.

Olej kokosowy, a kwas laurynowy

Z kolei olej kokosowy bogaty jest w kwas laurynowy, który wspomaga eliminację bakterii, grzybów i wirusów. Wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi, a także reguluje poziom cholesterolu.

Cynamon, a medycyna naturalna

Od wieków medycyna naturalna wykorzystuje przyprawy w celach leczniczych. Idealnie w przypadku przeziębienia i kaszlu warto zastosować przyprawy rozgrzewające takie jak imbir, wanilia, chili, goździki czy cynamon. Wszystkie mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, więc sprawdzą się w łagodzeniu kaszlu, przeziębienia czy kataru.

Przygotowanie

  1. Olej kokosowy dobrze ubić.
  2. Następnie dodać miód.
  3. Mieszać, aż do uzyskania papkowatej konsystencji.
  4. Na końcu dodać cynamon.

Otrzymaną konsystencję rozlać do foremki na kostki lodu i wstawić do zamrażarki na pól godziny. Tak przygotowane cukierki można trzymać w lodówce przez okres około 2 miesięcy.

Polecane produkty

Bio Olej kokosowy (nierafinowany) 100% naturalny
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami