Tłuszcze i cholesterolTłuszcz to nie zawsze ten sam tłuszcz. Istnieją tłuszcze: nasycone, nienasycone pojedyncze oraz nienasycone złożone. Tłuszcze nasycone są składnikiem pokarmów pochodzenia zwierzęcego, jak np: śmietany, masła, mięsa, kiełbasy i sera. Mają jako substancje przenoszące smak stałe miejsce w naszym jadłospisie. Jednak to właśnie je powinniśmy spożywać w małych ilościach, gdyż są niestety ryzykowne dla zdrowia. Mogą na przykład podwyższyć poziom cholesterolu we krwi.

Każdemu dobrze znane jest pojęcie cholesterol. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ze jest to substancja niezbędna do życia, w dużej mierze wytwarzana przez nasz organizm. Służy on między innymi do budowy ścian komorkowych, hormonow i komorek nerwowych. Jeżeli jednak we krwi znajduje się za dużo cholesterolu, może on mieć niszczący wpływ na nasze zdrowie. Dlatego tez mówimy o „złym” i „dobrym” cholesterolu. Jednak co to tak właściwie znaczy? Wystarczy zapamiętać, że HDL jest pożyteczny, LDL szkodzi znacznie naszemu organizmowi.

HDL transportowany jest do komorek potrzebujących go do poprawnej przemiany materii. Gdy jemy na przykład tłustą pieczeń, frytki bądź tort, poziom cholesterolu LDL we krwi rośnie do takiego poziomu, że HDL (dobry) nie jest już więcej wchłaniany przez komorki.  Taka sytuacja może być zagrożeniem dla zdrowia.

Ale Matka Natura poprzez bogatą i zrożnicowaną ofertę pokarmów troszczy się o niezbędną rownowagę. Niektore produkty żywnościowe (zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe), takie jak czosnek lub cebula, obniżają poziom cholesterolu LDL i podwyższają poziom cholesterolu HDL.

Można też skorzystać z szerokiej gamy suplementów diety, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe.

Omega 3 - czysty roślinny olej z Pachnotki zwyczajnej
Omega 3 to naturalny produkt zawierający w swoim składzie czysty, roślinny olej, z pełniącymi istotną rolę w odżywianiu człowieka kwasami tłuszczowymi Omega 3. Jest on pozyskiwany z rośliny o nazwie Perilla frutescens.
Zobacz tutaj ...
Olej z czarnuszki w kapsułkach 100% naturalny
Czarnuszka siewna (łac. Nigella sativa) jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swoich właściwości. Wykorzystywana jest m.in. przy zmienionej chorobowo skórze. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie, przeciwwrzodowo, ...
Zobacz tutaj ...