Acerola
Acerola

Aktualizacja: 16 maja 2022

Chlorella w chemioterapiiChemioterapia jest jedną z najczęstszych metod walki z rakiem. Jednak nie każdy wie, że Chlorella w chemioterapii to skuteczna pomoc w przejściu przez ten wyniszczający proces. Niestety dla wielu osób taka forma leczenia jest jedyną drogą zwalczenia choroby nowotworowej, a wiemy jak bardzo obciąża ona organizm.

Niestety leczenie raka nie jest pozbawione skutków ubocznych. Nudności, zmęczenie i utrata włosów to tylko niektóre z nieprzyjemnych objawów, które często towarzyszą chemioterapii. Dlatego szczególnie ważne jest wspieranie organizmu poprzez spożywanie pełnowartościowych pokarmów, które dostarczą niezbędne składniki odżywcze. W przypadku chemioterapii sama zdrowa i pełna dieta może nie wystarczyć. Dlatego warto zainteresować się Chlorellą i Spiruliną.

Zobacz również: Spirulina a rak.

Co to jest Chlorella?

Chlorella to jednokomórkowa, słodkowodna, zielona alga, należąca do gatunku Phylum Chlorophyta i zaliczana powszechnie do żywności funkcjonalnej. Po raz pierwszy została odkryta przez holenderskiego mikrobiologa w 1890 roku. Nie bez powodu od dawna nazywana jest super pożywieniem. W rzeczywistości jej imponujący profil żywieniowy sprawia, że Chlorella jest jednym z najbardziej pożywnych superfood. Szczególnie bogata jest w:

Oczywiście nie jest to jej pełny skład, a najważniejsze z punktu widzenia zdrowia substancje odżywcze. Chlorella dostępna jest w postaci proszku lub sprasowanych na zimno tabletek na oczyszczenie organizmu.


Chlorella bioalgi


Chemioterapia w leczeniu raka

Chemioterapia jest najczęstszą metodą leczenia niektórych typów raka. Polega na wprowadzeniu do organizmu leków, mających za zadanie zahamowanie wzrostu nowotworu. Na chwilę obecną w chemioterapii stosuje się około 100 leków, podzielonych na kategorie działania. Leki te zaliczają się do kategorii:

  • środków alkilujących
  • inhibitorów mitozy
  • inhibitorów topoizomerazy I i II
  • antybiotyków o działaniu cytostatycznym
  • antymetabolitów
  • antyestrogenów

Głównym celem tych leków jest przerwanie cyklu komórkowego szybko dzielących się komórek rakowych w organizmie. Cykl ten to nic innego jak wzrost komórek i jego podział, ale w przypadku komórek rakowych zachodzi on w zbyt szybkim tempie. Ze względu na to, iż właściwy podział komórek wymaga kopiowania DNA, wiele z tych leków zaprojektowanych jest pod kątem blokowania lub zakłócania procesu replikacji DNA. Dzięki temu komórki nowotworowe są uszkadzane i niszczone w procesie apoptozy – naturalnego procesu genetycznie zakodowanej śmierci komórki.

Skutki uboczne chemioterapii

Chociaż chemioterapia jest skuteczna u wielu osób, często towarzyszy jej długa lista nieprzyjemnych skutków ubocznych. Do najczęstszych z nich należą:

Chlorella w chemioterapii zwiększa liczbę białych krwinek

Jednym ze skutków ubocznych chemioterapii jest zmęczenie. Wpływ na to ma drastyczny spadek białych krwinek, które w procesie leczenia ulegają zniszczeniu. Warto w tej sytuacji przyjmować Chlorellę, która pomaga organizmowi odbudować i przywrócić odpowiedni poziom białych krwinek. Chlorella w chemioterapii szczególnie wykazuje swoje właściwości, gdy jest stosowana w ramach zorientowanego na pełnowartościowe żywienie, indywidualnie prowadzonego przez lekarza programu.

Badania sugerują, że Chlorella może pomóc spowolnić rozprzestrzenianie się komórek rakowych. W Kanazawa Medical College przeprowadzono badania na myszach z rakiem sutka, białaczką i guzami Ehrlicha. Pod koniec 20 dni wszystkie myszy w grupie kontrolnej zmarły, jednak 73 procent i 80 procent myszy w grupie z rozszczepionym jądrem Chlorelli i CGF wciąż żyło po okresie 60 dni. Chociaż należy przeprowadzić więcej badań, aktualne dane wskazują na skuteczność Chlorelli.

Chlorella w chemioterapii pomaga w oczyszczaniu organizmu

Zdolności Chlorelli do procesu detoksykacji po przebytej chemioterapii i radioterapii powoduje, że nagromadzone w organizmie odpady są systematycznie usuwane. Dzięki temu znacznie szybciej regeneruje się np. wątroba. Dużą rolę w tym procesie odgrywa chlorofil, który jest wyraźnie czymś więcej niż pigmentem. Receptor PPAR, znajdujący się w jądrze komórek, aktywowany jest przez chlorofil. Ten receptor stosuje się w fazie transkrypcji kodujących określone czynniki DNA, które promują otwarcie błony komórkowej. Proces ten ma kluczowe znaczenie dla usuwania toksycznych substancji w komórkach. Chlorella zawiera również cynk, GLA i niezbędne składniki odżywcze, które wpływają na proces oczyszczania.
Warto wspomnieć o sporopoleninie – fitoskładniku występującym w Chlorelli. Uważa się, że ten składnik odżywczy wiąże się z odpadami neurotoksycznymi skuteczniej niż jakakolwiek inna znana substancja naturalna. Ma zdolność detoksykacji organizmu z biotoksyn, ksenobiotyków oraz metali ciężkich.

Zacznij detoks z Chlorellą

Chemioterapia powoduje poważne straty w organizmie. Na szczęście odpowiednia dieta może odegrać bardzo ważną rolę w procesie leczenia, zwiększając jego skuteczność i przyspieszając regenerację organizmu. Dzięki wielu badaniom, potwierdzającym ogromny potencjał jaki może odgrywać Chlorella w chemioterapii, właśnie ten produkt może pomóc w walce z nowotworem.

Jaką Chlorellę wybrać?

Aby Chlorella w chemioterapii spełniania swoje funkcje, warto postawić na taką, która jest wysokiej jakości i została poddana procesowi rozerwania ściany komórkowej (Cracked Cell Wall). Ze względu na grubą ścianę celulozy, Chlorella może być trawiona przez kwasy żołądkowe tylko częściowo. Dlatego, aby dostarczyć do organizmu wszystkie składniki odżywcze, znajdujące się w tej aldze, należy wcześniej poddać ją procesowi rozerwania.

Polecane produkty

Spirulina + Chlorella – naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, …
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami