Olej z czarnuszki

Aktualizacja: 24 października 2020

Spirulina - idealna alga dla kobietRegularnie przyjmując algi Spirulina, w naturalny i nieinwazyjny sposób jesteśmy w stanie utrzymać znacznie dłużej młodą i elastyczną skórę. Wszystko dlatego, że jest ona bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które utrzymują młody i promienny wygląd. Dlatego Spirulina dla kobiet może być idealnym wyborem. Pomaga skutecznie spowolnić skutki przedwczesnego starzenia się i chroni strukturę skóry, włosów i paznokci. W licznych badaniach naukowych, Spirulina udowodniła swoje właściwości przeciwutleniające.

Spirulina i jej skład jest kluczem

Jednym z kluczowych składników Spiruliny jest niebieski pigment fikocyjanina – silny neutralizator wolnych rodników, który hamuje peroksydację z lipidów. Spirulina bogata jest również w SOD (dysmutaza ponadtlenkowa) – substancję, która uważana jest za jedną z najważniejszych enzymów antyoksydacyjnych. Chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ponadto Spirulina zawiera niezwykle wysokie poziomy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i kwasu gamma-linolenowego (GLA), co przyczynia się do utrzymania elastyczności i nawilżenia skóry.

Spirulina jest bardzo bogatym, naturalnym źródłem witaminy A (w postaci beta-karotenu) i zeaksantyny. Witamina A jest ważnym i jednym z głównych przeciwutleniaczy, odpowiedzialnych za utrzymanie zdrowego stanu skóry. Beta-karoten pomaga spowolnić proces starzenia się skóry, który spowodowany jest promieniowaniem UV. Pomaga również chronić skórę przed oparzeniem słonecznym.

Spirulina dla kobiet

Spirulina dla kobiet na zdrowe, mocne i lśniące włosów

Alga ta jest odpowiednim, a co bardzo ważne, naturalnym produktem, który pomaga utrzymać na dłużej mocne i lśniące włosy. Jest nie tylko źródłem roślinnego białka zawierającego wszystkie niezbędne aminokwasy, ale również doskonałym źródłem wysoce przyswajalnego żelaza, które może zapobiec wypadaniu włosów przy niedoborze tego właśnie, tak ważnego pierwiastka. Jako doskonałe źródło niezbędnego kwasu tłuszczowego GLA, Spirulina poprawia strukturę włosów i chroni je przed nadmiernym wysuszaniem i łamaniem. Dodatkowo też obecność witamin z grupy B (w tym biotyna), witaminy E i cynku przyczynia się do utrzymania zdrowej struktury włosów.

 Na mocne paznokcie

Spirulina wzmacnia paznokcie. Jest to zasługa wysokiej zawartości karotenoidów, żelaza, niezbędnych aminokwasów, GLA i witamin z grupy B.

Spirulina dla kobiet – właściwości anty-aging

Spirulinie zawdzięcza się sprawdzone właściwości anty-aging, ponieważ oczyszcza i odtruwa organizm, a także chroni komórki organizmu przed działaniem toksyn środowiskowych oraz innych zanieczyszczeń. W kilku badaniach wykazano, że Spirulina pomaga chronić przed szkodliwym działaniem toksyn już na poziomie wątroby, serca i nerek. Substancje zawarte w Spirulinie, wspomagające proces detoksykacji organizmu to chlorofil, przeciwutleniacz fikocyjanina i acetylocysteina (N-acetylocysteina) – prekursor jeżeli chodzi o odtruwanie i odkwaszanie organizmu.


Spirulina bioalgi


Spirulina dla kobiet na odchudzanie

Spirulina jest pomocna w stymulowaniu naturalnej utraty wagi. Ze względu na wysoki poziom składników odżywczych o niskiej kaloryczności, przyjmowana przed posiłkami pomaga zmniejszyć apetyt, a tym samym zmniejsza skłonność do podjadania między posiłkami. Spirulina powstrzymuje także napady głodu, ponieważ zawiera kompletne białko wraz ze wszystkimi niezbędnymi aminokwasami i polisacharydami, które utrzymują prawidłowy poziom glukozy we krwi. Najważniejsze jest to, że Spirulina reguluje przemianę materii, a tym samym wspomaga spalanie tłuszczu i odchudzanie. Jedno z badań wykazało również, że alga ta wpływa korzystnie na obniżenie poziomu cholesterolu. Spirulina to idealny naturalny składnik, który przyczynia się do utraty masy ciała w sposób nieinwazyjny i zrównoważony oraz zmniejszenia poziomu trójglicerydów (tłuszczów) w krwi.

Niewyrównany poziom cukru przyczynia się również do zwiększonej wagi lub odwrotnie – niedowagi. Ponadto, utrzymywanie poziomu glukozy we krwi pod kontrolą, pomaga zapobiegać przedwczesnemu starzeniu i degeneracji organizmu związanej z wiekiem. Spirulina często okazuje się być podstawowym składnikiem diety osób chorych na cukrzycę, ponieważ reguluje poziom glukozy we krwi.

Maseczka ze Spiruliny – jak przygotować?

Pokruszyć 4 tabletki Spiruliny (lub użyć jedna łyżeczkę algi Spirulina w proszku) i wymieszać np. z jogurtem lub wodą. Powstałą mieszaninę nałożyć na dokładnie oczyszczoną skórę i odczekać około 10-15 minut, a następnie spłukać letnią wodą.

Maseczka ze Spiruliny ma potrójne działanie:

  • oczyszczające
  • relaksujące
  • odżywiające skórę

Maska algowa z powodzeniem może być stosowana do wszystkich rodzajów skóry, ale szczególnie polecana jest dla skóry tłustej i problematycznej. Poniżej przedstawiamy film jak w prosty sposób może zostać przygotowana maseczka ze Spiruliny:

Oczyszczanie i odtruwanie z nadmiaru toksyn

Spirulina jest idealna jako wstępny produkt oczyszczający, zarówno wiosną jak i jesienią. Można bez obaw łączyć Spirulinę z sokiem lub po prostu przyjmować Spirulinę w tabletkach. Aby wzmocnić proces oczyszczania i odtruwania organizmu bardzo dobrym pomysłem jest przeprowadzić dietę sokową trwającą jeden dzień. Wystarczy dodać łyżeczkę Spiruliny w proszku lub kilka tabletek do szklanki ze świeżo wyciśniętym sokiem z owoców lub warzyw. Warto również w tym czasie sięgać po owoce i warzywa z ekologicznych upraw lub własnego ogródka.

Spirulina a miesiączka

Miesiączkowanie jest jedną z biologicznych funkcji kobiecego organizmu powtarzanego cyklicznie. Podczas krwawienia, organizm pozbywa się zanieczyszczeń. Bolesne miesiączki mogą być wynikiem wewnętrznego procesu oczyszczania. Spirulina wspomaga i wzmacnia organizm, który stopniowo pozbywa się zanieczyszczeń. Może mieć również pozytywny wpływ w trakcie miesiączki, łagodząc jej objawy. Dzięki regularnemu przyjmowaniu Spiruliny wiele kobiet ma krótszą i znacznie mniej bolesną miesiączkę. Dodatkowo czują się bardziej komfortowo w tym okresie. Spirulina zawiera kwas gamma-linolenowy, który zmienia się w prostaglandyny w organizmie, a zatem ma pozytywny wpływ na cały cykl menstruacyjny.

Spirulina w okresie menopauzy (klimakterium)

Wiele kobiet przyjmujących Spirulinę w okresie menopauzy odczuwa zmniejszenie objawów menopauzy. Czują się bardziej energiczne i mniej odczuwają uderzenia gorąca.

Podsumowanie

Każda dbająca o siebie kobieta powinna mieć w swoim zasięgu algę Spirulina. Wzmacnia ona organizm, działa odżywczo, a dodatkowo odtruwa z nadmiaru nagromadzonych toksyn. To przede wszystkim naturalna kombinacja witamin, makro i mikroelementów niezbędnych do utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami