Koenzym Q10
Koenzym Q10

Aktualizacja: 23 marca 2022

Koktajl ze SpirulinąKoktajl ze Spiruliną posiada wszechstronnie korzystne właściwości. Można je jeszcze wzmocnić używając dodatkowych składników. Przykładowo, połączenie Spiruliny z burakiem wykazuje intensywnie detoksykujące działanie, natomiast połączenie jej z awokado lub bananem dostarczy do organizmu cennych kwasów tłuszczowych i zaspokoi nadmierny apetyt. Spirulina sama w sobie jest bardzo bogata w cenne i ważne związki odżywcze. Praktycznie żaden inny produkt spożywczy nie posiada tak bogatego składu.

Orzeźwiający koktajl ze Spiruliną – przepis

Aby przygotować orzeźwiający koktajl ze Spiruliną, który ochłodzi nas w gorące dni oraz doda energii do działania, wystarczy przygotować następujące składniki:

Wszystkie składniki należy umieścić w blenderze, a następnie zmiksować. Jeśli blender posiada funkcję kruszenia lodu można dodać do całości kilka kostek. Sprawi to, że koktajl będzie jeszcze bardziej orzeźwiający. Alternatywnie lub dodatkowo do imbiru można dodać kilka listków świeżej mięty.

Pożywny koktajl ze Spiruliną – przepis

Pożywny koktajl ze Spiruliną ma na celu zaspokojenie apetytu i tym samym uniknięcie chęci podjadania pomiędzy posiłkami głównymi. Przyczyni się do zachowania zgrabnej sylwetki oraz wspomoże w walce ze zbędnymi kaloriami. Może zastąpić drugie śniadanie lub podwieczorek, a także być dodatkiem do śniadania, jednak nigdy nie powinien w całości zastępować posiłku głównego (śniadanie, obiad, kolacja). Potrzebne składniki:

Po zblendowaniu koktajl zaspokoi głód, dostarczając sporą ilość błonnika pokarmowego oraz antyoksydantów.

Oczyszczający koktajl ze Spiruliną – przepis

Aby przygotować oczyszczający koktajl ze Spiruliną należy wybrać przede wszystkim składniki o działaniu detoksykacyjnym. Do przygotowania potrzebne będą:

Alternatywnie do malin czy wiśni można użyć jakichkolwiek owoców jagodowych, ponieważ wszystkie one wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Po zblendowaniu koktajl warto przystroić listkami mięty. W dzisiejszych czasach niemal każdy człowiek wykazuje objawy nagromadzenia toksyn w organizmie, co manifestuje się takimi dolegliwościami jak m.in. przewlekłe zmęczenie, bezsenność nocna, migreny, zawroty głowy, bóle oczu, niska odporność czy depresja. Regularne picie koktajlów oczyszczających sprawi, że wszelkie toksyny czy metale ciężkie zostaną sprawnie usunięte z organizmu.

Koktajl ze Spiruliną – dlaczego warto go pić?

Koktajle nie tylko dobrze smakują, ale i skutecznie zaspokajają apetyt. Mogą być zdrową przekąską pomiędzy posiłkami lub dodatkiem do śniadania. Suplementacja Spiruliny może odbywać się w ciekawy sposób – w rzeczywistości ile warzyw i owoców, tyle może być kombinacji koktajlów. Dodatek Spiruliny sprawi, że dostarczymy do organizmu pełnowartościowe białko, NNKT, błonnik pokarmowy, liczne antyoksydanty, witaminy i minerały, czyli wszystkie związki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. To źródło składników odżywczych takich jak m.in.:

Takie koktajle sprawdzą się w przypadku osób odchudzających się, sportowców, kobiet w ciąży, dzieci, seniorów czy osób chronicznie zmęczonych. Nie ma przeciwwskazań do ich spożywania. Z całą pewnością dodadzą energii, poprawią kondycję skóry i włosów oraz wpłyną na pozytywne samopoczucie. Dodatkowo uregulują trawienie. Jedynie diabetycy powinni ostrożnie dobierać poszczególne składniki, kierując się ich indeksem glikemicznym. Spirulina jednak nadaje się do spożycia w przypadku cukrzycy.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Zielone koktajle, Wydawnictwo Publicat, Poznań 2016.
  2. Frenkiel D., Vindahl L., Zdrowe i kolorowe smoothie na każdy dzień, Wydawnictwo Buchmann, Warszawa 2015.
  3. Gumiela E., Szulińska M., Bogdański P., Wpływ suplementacji Spiruliny na wybrane parametry antropometryczne i biochemiczne, Forum Zaburzeń Metabolicznych, 4/2013.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami